Jätkusuutlik ettevõtlus annab konkurentsieelise – seda eriti eksportööridele – ja selle tähtsus ajas aina suureneb. Selleks, et koostada oma jätkusuutlikkuse tulemuslikkuse kohta kvaliteetne aruanne, on oluline mõista ja koguda keskkonna-, sotsiaal- ning juhtimisaspektidega (ESG) seotud andmeid, kirjutab SEB jätkusuutliku panganduse juht Tatjana Vakulenko kommentaaris.
Ligikaudu 11 000 EL-is tegutsevat ettevõtet koostavad juba täna nn mittefinantsaruandeid. Nendeks on börsifirmad ja ettevõtted, mis annavad tööd rohkem kui 500 inimesele ning vastavad ka ühele kahest kriteeriumist – ettevõtte koguvarad ületavad 20 miljonit eurot või käive ületab 40 miljonit eurot.
Umbes aasta tagasi jõustus Euroopa Liidus kestlikkusaruandluse direktiiv (CSRD), mis täpsustab praeguseid jätkusuutlikkusteabe avalikustamise sisunõudeid ja laiendab avalikustamise kohustust seniselt 11 000 ettevõttelt ligikaudu 50 000 Euroopa Liidu ettevõttele. Direktiivi nõuded jõuavad Eesti seadustesse hiljemalt juulis 2024. Uue aruandluskohustusega ettevõtteid saab Eestis olema ligikaudu 300–350, sõltuvalt kui palju rakendatakse konsolideerimise erandit.
See lugu on PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus:
- Piiramatu ligipääs DigiPRO, E-kaubanduse, RMP, Rikka Geeniuse ja Ärigeeniuse artiklitele.
- Ligipääs veel seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
- Soodushinnaga sissepääs Geeniuse üritustele.
- Soovi korral ajakiri Digi paberil.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.