Majandus- ja tööstusminister Erkki Keldo saatis kooskõlastamisele suuremahuliste investeeringute toetusmeetme tingimused. Meetme eesmärk on soodustada alates 100 miljoni euroste investeeringute tegemist Eesti majandusse, toetada eksportivate ettevõtete konkurentsivõime, ekspordivõimekuse ja lisandväärtuse kasvu. Kokku on meetme maht 160 miljonit eurot, millest ühe investeeringu toetus on maksimaalselt 20 miljonit.
Majandus- ja tööstusminister Erkki Keldo sõnul on ettevõtjate poolt pikalt oodatud suurinvesteeringute toetusmeede osa 2025. aasta majanduskasvu kavast ning vajalik meie ettevõtluskeskkonna konkurentsivõime tõstmiseks. “Olen kohtunud mitmete ettevõtjatega, kes on juba väljendanud soovi toetuse abil Eestisse investeerida või siinset tegevust laiendada. Meetmega aitame tulevaste investeeringute ja töökohtade loomisega kaasa meie majanduse kasvule. Kui toetusmeede täiemahuliselt rakendub, saame Eesti majandusse järgnevate aastate jooksul vähemalt miljardi jagu täiendavaid investeeringuid. Nüüd on meetme tingimused paigas ja vajalikele osapooltele kooskõlastamiseks saadetud, et ettevõtted saaksid aasta alguses toetust taotlema asuda,” lisas Keldo.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettepaneku kohaselt luuakse toetus perioodile 2025–2028 mahus 160 miljonit eurot, mis võimaldab prognoosi järgi finantseerida ligikaudu kahte suurinvesteeringut aastas, ühtekokku kaheksat siin tegutsevat või siia tulevat uut ettevõtet.
See lugu on PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus:
- Piiramatu ligipääs DigiPRO, E-kaubanduse, RMP, Rikka Geeniuse ja Ärigeeniuse artiklitele.
- Ligipääs veel seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
- Soodushinnaga sissepääs Geeniuse üritustele.
- Soovi korral ajakiri Digi paberil.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.