Uudis

Tuntud muusiku maksuvaidlusest riigi lennufirmani: need on Ärigeeniuse 2021. aasta loetumad artiklid

Fotokollaaž.Foto: Scanpix, Meie Maa/Youtube, Erakogu

2021. aasta lõpuni on jäänud vähe aega ja selle puhul teeme ülevaate Ärigeeniuse tänavustest lugudest, mis lugejates enim huvi tekitasid.

Populaarsemate lugude seas on nii muusik Tanja Mihhailova-Saare kohtuvaidlus maksuametiga kui ka Tallinnas asuva Kohaliku kohviku ümber puhkenud segadus. Samuti püüdsid lugejate suuremat tähelepanu värvika jutuga rehvimüüja, kelle äri käib alla, ja Saaremaa ärimees, kes riigilt suure summa välja pettis.

Järgnevalt toome välja kümme populaarsemat artiklit. Loo avamiseks kliki pealkirjale.


Klientides pettunud rehvimüüja ähvardab pillid kotti panna. “Kui ülbe suudab eestlane olla?”

Ühe Tartumaa rehvitöökoja juhil sai lõplikult siiber, et kliendid tema juurde interneti odavpoodidest tellitud rehvidega ronivad. Ta ostis Postimehe paberlehes reklaampinna, kus avaldas oma värvika manifesti. “Mind huvitas, kui ülbe suudab eestlane olla ja käia mujalt soetatud rehve siin odavalt vahetamas?” päris AT Nobe OÜ juht Artur Taivere. “Vastuseks sain — eestlane on ikka tase omaette.”

Tema jaoks ongi viimaste aastate võileivahinnad olnud eksperiment. Ärigeeniusele kinnitas ettevõtja, et need ajad on nüüd mööda saamas.


Tuntud Tallinna kohvik lõpetab tegevuse. Maja omanik: mulle on sulgemine uudiseks

18. novembril andsid Tallinnas Uue Maailma asumis asuva kohviku Kohalik pidajad teada, et kahe nädala pärast lõpetab söögikoht tegevuse. Hoone omanikule tuli selline teade tema enda sõnul aga täieliku uudisena.

Pärast artikli ilmumist ütles kohvikut vedav Mariann Näär-Raudnagel, et hoone omanikele ei saa tegevuse lõpetamine olla uudiseks. Tema sõnul andsid kohvikupidajad juba novembri alguses majaomanikele teada, et otsustavad hiljemalt kolm kuud enne praeguse lepingu lõppemist, kas jätkavad kohvikuga või mitte.


Tanja Mihhailova firma käis maksuametiga kohut: laulja ettevõttelt arestiti kümnetesse tuhandetesse ulatuv maksuvõlg

Muusik Tanja Mihhailova-Saar läks maksu- ja tolliametiga (MTA) raksu. Nimelt kontrollis MTA kevadel Mihhailova ettevõtet Golden Fox OÜ ja otsustas juulis, et lauljanna firma võlgneb riigile kümneid tuhandeid eurosid maksuraha.

Ettevõttelt mõisteti välja üle 26 000 euro jagu maksuvõlgasid, mis pikema jututa samal päeval arestiti. Mihhailova-Saar loomulikult sellega päri ei olnud.

Samuti avaldas Ärigeenius ülevaate, kuidas Mihhailova-Saare ettevõttel on viimastel aastatel läinud.


Populaarne restoran loobus täielikult nii Woltist kui Boltist. “Mõistlikumaks sai koostöö lõpetada”

F-hoone osanik Priit Juurmann rääkis suvel Ärigeeniusele, et koostöö Wolti ja Boltiga ei tasu ära. Boltiga kestis F-hoonel koostöö lühikest aega ja lõppes juba enne, kui tänavune lockdown alatagi jõudis. “Lahendused, mida nad pakuvad, sobivad mõnele restoranile ja mõnele on need mittesobivad. Meile lihtsalt sobis Wolt,” jäi F-hoone juhataja Maarja Grüner selles küsimuses diskreetseks.

Hiljem loobuti aga ka Woltiga koostöö tegemisest. Põhjus lihtne: restoranile on märksa kasulikum teenindada klienti, kes sööb kohapeal, kui võtta esmajärjekorras vastu tellimused, mis äpi kaudu saabuvad.


Piirangute vastu sõdinud skandaalse kohviku majandustegevuses torkab silma huvitav anomaalia

Skandaalse ärimehe Elvis Braueri kohvik Kalamajas on saanud viimastel kuudel palju tähelepanu. MEM Cafel pole oma senise lühikese tegevusperioodi jooksul sugugi lilleline elu olnud. Eelmisel majandusaastal tootis koht miinust, silma jäid ka anomaaliad töötajate arvu osas.


Tallinna kesklinna uusarenduses on kolmandik kortereid müümata. “Eesti kogemus on olnud mulle pettumuseks!”

Tallinnas on kinnisvara olnud erakordselt kuum teema juba mõnda aega. Spontaansetest oksjonitest igakuiste hinnarekorditeni, aga pakkumine pole suutnud nõudlust rahuldada. Ometi on pealinnas kinnisvaraarendusi, mille müük algas juba aastaid tagasi, kuid kus märkimisväärne osa kortereid on ikka veel müümata.

Tallinnas Juhkentali kandis Kalevi staadioni veerel kõrguvasse kolme torniga elumajja hakati kortereid müüma juba kolm aastat tagasi, kuid pikale müügiperioodile vaatamata oli tänavu sügiseks sealsest 180 korterist jätkuvalt müümata vähemalt kolmandik.


Pandeemia alguses riigi maskihanke võitnud firma vaevleb nüüd suurtes võlgades

2019. aasta sügisel loodud Maipõrnikas OÜ sai umbes pool aastat hiljem osaliseks Eesti esimeses, 18 miljoni euro suuruses kaitsemaskide hankes. Ettevõtte osa sellest oli 1,6 miljonit eurot. Toonased lepingud tehti pakilist vajadust silmas pidades ka avaliku konkursita.

Tänaseks on Maipõrnikas end järgmiste maskitehingutega aga suurtesse võlgadesse mässinud.


Saaremaa ärimees ja poliitik pettis riigilt ligi 200 000 eurot välja

Pärnu maakohus mõistis Kuressaares restorani Mais pidava Adam Tamjärve süüdi mitme aasta jooksul libaarvetega skeemitamises. Nimelt esitas ärimees oma arvukate mittetulundusühingute ja söögikohta haldava ettevõtte nimel riigile valeandmeid. Sellega pistis ta taskusse ligi 200 000 eurot maksumaksja raha.

Varasemalt ka eurosaadik Marina Kaljuranna praktikandina töötanud ja Valjala vallavolikokku kuulunud mees peab maksma tagasi kogu kuuekohalise summa ning lisaks ka trahvi.

Maksu- ja tolliamet avaldas Ärigeeniusele ka, et petturile sai jälile uudne algoritm.


Kersti Krachti häärber vahetab omanikku: võlgade katteks müüki pandud maja leidis viimaks ostja

Detsembri esimeses pooles lõppes enampakkumine, millega otsiti uut omanikku Kersti Krachti ettevõttele kuulunud Kloogaranna majale. Luksusliku häärberi eest küsitav summa langes kord-korralt, hoolimata kasvavatest kinnisvarahindadest.

Krachti ettevõtte Kermon Hekta OÜ omandusse kuuluvat maja üritati enampakkumisel müüa kolmel korral. Müügirahaga üritatakse katta hüpoteeke, mida kinnistu peal on 730 000 euro väärtuses, nii määrati alghinnaks veel kevadel 655 000 eurot. Neljanda oksjoni ajaks langes see vaid 449 000 euroni.


Nordica kuulsusetu lõpp: Eesti riigi lennufirma tahetakse maha müüa

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi lennundusosakonna juht Taivo Linnamägi ütles oktoobri lõpus Ärigeeniusele, et valitsuse liikmed on Nordica erastamisplaanile põhimõttelise nõusoleku andnud, kuigi ametlikult seda teemat seni vormistatud pole. Teema tõi ministrite ette majandus- ja taristuminister Taavi Aas ise, ka koalitsiooninõukogu on Linnamäe kinnitusel teema läbi rääkinud. Linnamäe sõnul on ka olemas huvilised ja seepärast on mõistlik võimalust kasutada.

Ministeeriumi PR-osakond reageeris artikli ilmumisele ärritunult ja väitis, et selles esitatud info on vale. Intervjuu täisteksti nähes oli ministeeriumi kommunikatsioonijuht aga sunnitud tunnistama, et väide Nordica erastamise soovist vastab tõele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.