Sisuturundus

Ära astu ämbrisse ehk kuidas valida usaldusväärset koristusfirmat?

Lapiga ringi vehkivate koristajamuttide aeg on läbi ja moodne koristusfirma tegutseb kindlate standardite järgi. Aga missuguste?Foto: Shutterstock

Pärast kiiret otsingut internetis on koristusteenuse pakkujate nimekirja jäänud ehk kolm valikut. Aga millisele neist usaldada oma töö ja vaeva tagajärjel tekkima kippuva segaduse korrastamine? Jagame paar head nõuannet, issugused on olulisemad nüansid õige koristusfirma valimisel.

Standardiseeritud puhastusteenused

Võtmekomponent koristusfirma valimisel on teada, kas pakutavad puhastusteenused on optimeeritud ja kvaliteedi tagamiseks standardiseeritud.

Lapiga ringi vehkivate koristajamuttide aeg on läbi ja moodne koristusfirma tegutseb kindlate standardite järgi. Nii saavutatakse ühtlane kvaliteet ning ka töötajad  ei pea muretsema, kas nende tegevus vastab normidele.

Koristusfirma dokumendihaldus

Puhastusnõuete järgimiseks on oluline püsivalt kehtestada ja ka järgida kokkulepitud nõudeid. Näiteks kui ruumi kasutusotstarve muutub või vahetatakse kontori või klassiruumi põrandakate, siis muutub ka selle puhastamiseks kuluv aeg.

Tarkvaraprogrammide abil on selliste muutuste tegemine ja töökoormuse jaotamine puhastusteenuste korraldamisel väga lihtne. Koristusfirma valimisel tasub seega uurida, kas ettevõtte töökorraldus sisaldab tarkvaralahenduste kasutamist.

Ametlikud kontrollid

Ametlik kontrolliprotsess toob esile, millised koristajad väärivad positiivset tagasisidet ja kellele võiks olla kasu lisakoolitusest. Samuti saab kontrolli käigus reaalses elus üle vaadata puhastusteenuste protseduuride efektiivsus.

Koristusfirmas kehtiv ametlik kontrolliprotsess on selge näide, kas tegeletakse pigem proaktiivse või reageeriva teenusega.

Koristusfirma töötajate koolitused

Eduka koolituse võti on tagada, et koristusfirma koolitajad tunnevad hästi puhastustööstuse parimaid tavasid. Liiga palju on neid ettevõtteid, kus ei olda kursis uute, end tõestanud tehnoloogiate ja protseduuridega. Samuti neid, kus antakse vananenud teadmised edasi uutele koristustöötajatele. See toob kaasa hulga ebaefektiivsust ja vähendab tootlikkust.

Heal koristusfirmal on oma ametlik koolitusprogramm ja seda värskendatakse vastavalt vajadusele. Samuti läbivad hoolivs ettevõttes kõik koristajad regulaarselt koolitusprogramme, et välistada olukord, kus klient peab koristajat ise koolitama.

Kas koristusfirma järgib tööstusstandardeid

Sellised organisatsioonid nagu Bureau Veritas pakuvad puhastustoimingute optimeerimiseks palju teavet. Nende ressursside kasutamine aitab koristusfirmal oma toiminguid standardiseerida.

Puhastustööstuse juhtimisstandard on suurepärane tööriist valdkondade mõõtmiseks, kus tegevus vajab täiustamist. See on loodud pakkuma juhtimisraamistikku kliendikesksete organisatsioonide arendamiseks ja põhineb üldtunnustatud juhtimispõhimõtetel, mis on edukate organisatsioonide tunnuseks.

Lisaks nendele sammudele annavad läbiviidavad kohtumised ja vestlused objektijuhtidega teavet selle kohta, kuidas on pidevalt muutuva tööstuse erinevate väljakutsetega toime tuldud.

Kokkuvõtvalt – koristusfirmal, kes suudab püsivalt tagada kvaliteetse tulemuse on selle korraldamiseks välja töötatud juhtimisvõtted, koolitused ja standardid.

SPS Grupp järgib oma tegevustes kõiki eeltoodud nõudeid ja suudab tagada kõrgeima kvaliteedi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.