Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%

Compensa kasvatas eelmisel aastal nii müüki kui ka kasumlikkust hoolimata kahjuhüvitiste jätkuvast kasvust ja seni suurimast looduskatastroofist – suvisest rahetormist, mis mõjutas rängalt kõiki kolme Balti riiki ja tõi kaasa ligi 8 miljoni euro väärtuses kahjunõudeid.Foto: Shutterstock

Baltikumi juhtiv kindlustusettevõte Compensa Vienna Insurance Group jätkas 2023. aastal oma varasemat kasvu. Ettevõtte kindlustusteenuste müügitulu ulatus 236,8 miljoni euroni, kasvades 19% võrreldes eelmise aasta 199,2 miljoni euroga.

2023. aastal oli müügitulu Leedus 108 miljonit eurot (2022. aastal 86,9 miljonit eurot), Lätis 72,6 miljonit eurot (2022. aastal 62,9 miljonit eurot) ja Eestis 56,2 miljonit eurot (2022. aastal 49,4 miljonit eurot). Kogutuludest moodustas Leedu 45,6%, Läti 30,7% ja Eesti 23,7%.

Ettevõtte kasumlikkusele avaldasid positiivset mõju nii suurenenud ärimaht, parem kindlustusriskide haldus kui ka tegevuse efektiivsuse parandamine. Compensa kindlustustehniline äritulem kasvas 2023. aastal 10,7 miljoni euroni eelmise aasta 6,3 miljonilt eurolt. Ettevõte maksueelseks kasumiks kujunes 8,2 miljonit eurot.

„Compensa kasvatas eelmisel aastal nii müüki kui ka kasumlikkust hoolimata kahjuhüvitiste jätkuvast kasvust ja seni suurimast looduskatastroofist – suvisest rahetormist, mis mõjutas rängalt kõiki kolme Balti riiki ja tõi kaasa ligi 8 miljoni euro väärtuses kahjunõudeid. Mul on hea meel kinnitada, et meeskonna sihikindlus nendes oludes aitas meil jõuda tulemusteni, mille üle võime väga uhked olla. Lisaks on head tulemust toetanud strateegiaprogrammi Compensa24 algatused,“ ütles Compensa Vienna Insurance Groupi juhatuse esimees Deividas Raipa.

Raipa sõnul on Compensa Vienna Insurance Group kolmel järjestikusel aastal arvatud Leedu juhtiva majandusväljaande „Verslo žinios“ koostatud finantssektori liidrite nimekirja. Nimekirja aluseks on ettevõtte müügitulu, maksueelne kasum ja selle muutus võrreldes eelmise aastaga, samuti kasumlikkus, kasum töötaja kohta, keskmine palk ja keskmine töötajate arv.

„Näeme Balti turgudel ka 2024. aastal uusi võimalusi ning jätkame atraktiivsete pakkumiste väljatöötamist olemasolevatele ja potentsiaalsetele klientidele, et kaitsta seda, mis on oluline. Siiski peame tegelema ka riskidega, nagu näiteks geopoliitiliste pingete tõttu saabuv tõenäoline teine inflatsioonilaine ja üha kulukamad tarneahelad,“ selgitas Raipa.

Compensa Vienna Insurance Group on Leedus registreeritud kahjukindlustusselts, millel on filiaalid Lätis ja Eestis. Eestis tegutseb ettevõte kaubamärgi Seesam kindlustus all.

Kindlustusettevõte hõlmas eelmisel aastal 11,1% Baltikumi kahju- ja tervisekindlustusturust. Võrreldes 2022. aastaga kasvas turuosa 0,2 protsendipunkti. Lätis oli ettevõtte turuosa 12,2%, Eestis 10,7% ja Leedus 10,6%.

Compensa Vienna Insurance Group on alates 2023. aastast edukalt rakendanud uusi finantsarvestuse standardeid IFRS17/9. Eelmiste aastate võrdlusandmeid on vastavalt korrigeeritud. Compensa keskkonnajuhtimissüsteem on taas sertifitseeritud ISO 14001 järgi.

Vaata lähemalt www.seesam.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudised sinu postkastis

Ärigeeniuse uudiskiri toob sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused.