eeID toob ettevõteteni isikutuvastuse tuleviku

Tarkvarateenuse osutamisel on üha olulisemaks muutumas lõppkasutajate turvaline ning tõhus isikutuvastus, et kaitsta võimalike pahalaste ja varguste eest nii ettevõtteid kui teenuse kasutajaid. Turvalisuse kõrval ei saa tagaplaanile jääda aga ka lahenduse mugavus ja paindlikkus. Just sel eesmärgil on Eesti Interneti SA loonud eeID isikutuvastusteenuse, mis pakub rahvusvahelise haardega tugevat autentimislahendust.

Küberrünnakuid on aina rohkem

Infosüsteemid peavad silmitsi seisma aina rohkemate ja nutikamate küberrünnakutega. Pahalaste saagiks võivad sattuda nii isiku- ja pangaandmed kui identiteet, veelgi magusamaks sihtmärgiks on ettevõtete andmekogud. Seetõttu on teenuse kasutajate autentimine üks võtmeviisidest ettevõtte küberturvalisuse suurendamiseks.

Riiklikud ning erasektori loodud elektroonilised isikutuvastuse lahendused on jõudnud aktiivsesse kasutusse, kuid kõikide olemasolevate lahendustega liitumine, liidestamine ja võtmete haldamine on ressursimahukas töö. Paroolipõhised või nõrgad autentimislahendused Google’i ja Meta kontode kaudu jätavad aga ettevõtte ukse lahti küberrünnakuteks ning ei anna infotkasutaja isiku kohta.

Eesti Interneti SA loodud eeID toob ettevõteteni isikutuvastusteenuse tuleviku, rakendades erinevaid tugevat elektroonilist isikutuvastust võimaldavaid tehnoloogiaid.

Teenus koondab ühele platvormile mitmed riiklikud ja rahvusvahelised autentimislahendused ning seega suunab nende haldamisega seotud tegevused ettevõttest välja. Nii loome võimaluse korraldada isikutuvastust tõhusamal ning turvalisemal viisil lisades samal ajal tänu paroolivabale autentimisele rahvusvahelise võimekuse. Boonusena avaneb eeID abil ettevõtetele võimalus saada ligi riigi poolt loodud teenustele nagu Bürokratt.

eeID lahendus põhineb riigi autentimisteenusel TARA, mis tagab teenuse kõrge turvalisuse taseme. Lisaks Eestis kasutusel olevatele autentimisteenustele võimaldab eeID ligipääsu ka Belgia, Läti, Leedu, Portugali, Rootsi ja Tšehhi eID lahendustele. Rahvusvahelist ning paroolivaba võimekust lisab FIDO globaalne autentimisstandard. Selle abil luuakse eeID teenust kasutavale isikule uus digitaalne identiteet, võimaldades end mugavalt tuvastada kõigi eeID lahendust pakkuvate teenusepakkujate juures. Teenuse kasutajale tähendab see paroolide kasutamise ja haldamise vajaduse kadumist, ettevõtetele loob mugava ja turvalise viisi rahvusvaheliste, sh väljaspool Euroopa Liitu asuvate, kasutajate tuvastamiseks.

Arendatud silmas pidades ettevõtete vajadusi

eeID looja ning Eesti Interneti SA arendusjuhi Timo Võhmari sõnul on eeID arendatud silmas pidades just ettevõtete vajadusi.

Kuna eeID abil saavad asutused suunata enda autentimislahendustega seotud halduskoormuse kolmandale osapoolele ning suurendada samal ajal pakutavate võimaluste arvu, on see suurepäraseks viisiks protsesside tõhusamaks ja paindlikumaks muutmiseks. Platvormile lisandub pidevalt uusi välisriikide ja rahvusvahelisi autentimislahendusi –  eeID on pidevalt arenev ning loob teenuse kasutajatele veelgi rohkem väärtust. Tänu paroolivabale autentimisele vähendatakse oluliselt lisaks mitmeid paroolide nõrkusega seotud riske.

eeID on suurepäraseks ning mugavaks lahenduseks ka neile ettevõtetele, kes peavad muutma või täiustama enda protsesse tänavu jõustuva NIS2 direktiivist tulenevate regulatsioonide valguses.

eeID isikutuvastusteenuse hinnastamine on selge ja läbipaistev – tasutakse vaid tehtud päringute eest ning puudub igakuine paketitasu. See annab täiendava paindlikkuse eelkõige väikese- ja keskmise suurusega ettevõtetele, kelle igakuiste päringute arv ei küündi tuhandeteni. Teenus toimib ettemaksupõhiselt, millelt arvestatakse maha tasu iga autentimise eest. Seega on teenuse eest arveldamine korraldatud mugavalt ning märkamatult.

Liitu eeID teenusega juba täna portaali eeid.ee kaudu ning loe selle kasutamise tingimuste kohta pikemalt meie kodulehelt internet.ee/isikutuvastusteenus. Võimekas isikutuvastusteenus on sinust vaid mõne sammu kaugusel – aitame luua su ettevõttele turvalist tulevikku!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks. Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla