Sisuturundus

Eestlaste uue digiallkirjastamise lahenduse vastu tuntakse huvi ka välismaal

LeverID loonud ettevõtte Levercode tehnoloogiajuht Oskar Poola.Foto: Levercode

Eesti tehnoloogiaettevõte Levercode on koostöös Tallinna Tehnikaülikooli teadlaste ja valdkonna ekspertidega välja töötanud autentimise ja allkirjastamise lahenduse LeverID.

“80% tänapäeva krüpteerimise süsteemidest rakendavad andmete kaitseks 1970. aastatel alguse saanud RSA krüptograafiat. Kiire tehnoloogia arengu käigus oleme täna jõudnud lähemale kui kunagi varem kvantarvuti loomisele, mis suudaks RSA krüptograafial põhinevate räside sisendandmeid arvutada, muutes tänased autentimise süsteemid ebaturvaliseks. See tähendab, et iga aastaga muutub kasutusel olevate süsteemide turvarisk aina kõrgemaks,” räägib LeverID loonud tehnoloogiafirma Levercode tehnoloogiajuht Oskar Poola.

Poola lisab, et Levercode on koostöös Tallinna Tehnoloogiaülikooli ekspertide ja teiste valdkonna spetsialistidega töötanud välja põhimõtteliselt erineva lähenemise andmete krüpteerimiseks, võimekusega toetada vastupidavaid kvanttugevusega tuleviku krüptograafia lahendusi.

“Lähtudes meie visioonist kutsusime ellu LeverID, mille eesmärgiks on saada maailma juhtivaks identiteedi autentimise ja digiallkirjastamise lahenduseks,” sõnab Poola.

Turvalisem lahendus kui need, mis täna levinud

LeverID loojad näevad suurt murekohta tänapäeval laialt RSA krüptograafial põhinevatel autentimise ja allkirjastamise lahendustel. Seetõttu on nad võtnud endale eesmärgiks aidata valitsustel ja suurfirmadel üle maailma minna üle kvanttugevuse valmidust pakkuvale lahendusele. Selle eesmärgi saavutamiseks on Levercode enda meeskonda kutsunud ka pikaajalise välisteenistuse kogemusega endise Eesti suursaadiku Riho Kruuvi.

Kruuv viitab, et töötades diplomaadina väga erinevate valitsustega üle maailma, on ta lähedalt näinud karjuvat vajadust sääraste süsteemide järele. “Maailmas on palju riike, kus puuduvad digitaalsed autentimise ja allkirjastamise lahendused või on need äärmiselt puudulikud. Oleme kindlad, et LeverID suudab aidata nendel valitsustel teha suurel skaalal kestlikku digipööret,” sõnab Kruuv.

Oskar Poola lisab, et koostöös TalTechi teadlastega on Levercode teinud suure läbimurde krüptograafias. “Oleme kindlad, et LeverID-st kujuneb juhtiv autentimise ja allkirjastamise lahendus nii Eestis kui väljaspool Eestit. Ootame põnevusega päeva, kus e-teenuste kasutamisel saab Eestis kõrvuti olemasolevatel lahendustega kasutada Levercode’is välja töötatud tehnoloogiatel põhinevaid lahendusi,” ütleb Poola.

LeverID-ga saab lähemalt tutvuda kodulehel siin või vaadates videot siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.