Elektriliselt reguleeritav laud – midagi, mis peab sinu kodukontoris kindlasti olemas olema

Elektriliselt reguleeritav laud toetab tervist, kuid selle valimisel tuleb silmas pidada teatud asju.Foto: © Imagenes de Hassel canva.com

Kaugtöötamise võimalusega õnnistatud inimesed saavad luua enda koju kodukontori. Päris kontoris on loodud ergonoomiline keskkond ja tihti unustatakse see kodukontori sisustamisel.

Selleks, et istuva iseloomuga töö sulle lihaspingeid ei tekitaks, võta kasutusele elektriliselt reguleeritav laud. Istumiseks kasuta reguleeritavat töötooli, et tagada parim ja loomulikum kehaasend.

Miks valida elektriliselt reguleeritav laud?

Pidev pikaajaline istumine ei ole tervislik ja seetõttu on tööpäeva vältel vaja end liigutada ja sirutada. Paljudel inimestel on selleks nutikell, mis tuletab püsti tõusmise aega meelde, teised suudavad oma päeva nii planeerida, et laua tagant saab püsti iga tund.

Elektriliselt reguleeritav laud aitab sul suurendada püstioleku aega. Sa saad seda kasutada näiteks siis, kui toimub mõni koosolek. Või sel ajal, kui töötad läbi erinevaid materjale. Samuti on see hea pikemateks töökõnedeks kolleegidega. Rääkimata töökirjade kirjutamisest või muust tööst, mida arvuti taga teed. 

Reguleeritava kõrgusega laud annab sulle palju võimalusi, kuidas ergonoomiliselt töötada. Elektriliselt reguleeritav laud on neist mugavaim, sest laua kõrguse muutmiseks piisab nupule vajutamiseks. Manuaalsed kirjutuslauad, mille kõrgust saab reguleerida, tuleb ise sobivale kõrgusele tõsta. See võtab palju rohkem aega kui elektriline versioon.

Kuidas leida sobiv elektriliselt reguleeritav laud?

Tutvudes Kaup24 valikuga näed, et elektriliselt reguleeritavate laudade valik on suur. Kui sa oled otsustanud osta reguleeritava töölaua, siis võta arvesse järgmiseid asjaolusid, et leida kõige parem toode, mis vastab sinu vajadustele. 

  • Töölaua suurus. Kui suur peab olema elektriliselt reguleeritav laud? Õige vastus on: nii suur, et kõik vajalik sinna peale mahuks. Arvesta sellega, et laule mahuks monitor, klaviatuur ja muud seadmed, mida kasutad nagu näiteks digitaalne joonistustahvel, kõlar jne. Jäta ruumi ka dekoratsioonide jaoks, kui see on sinu jaoks vajalik. Elektriliselt reguleeritav laud võib olla nii 100 kui ka 150 cm lai. Oletame, et laual peab kindlasti olema sülearvuti, monitor, klaviatuur ja digitaalne joonistustahvel. Arvesta välja, kui palju ruumi need võtavad ja leia sellest natukene suurem laud.
  • Laua disain. Kas sa eelistad valget, pruuni või naturaalset puidu tooni lauda? Millised peavad olema laua jalad? Vali laua disain lähtuvalt kogu ruumist. Kui sul on eraldi kodukontori tuba, siis võid aluseks võtta kasvõi sisustustrendid. Kui see peab sobima mõnda teise tuppa, siis leia midagi, mis ühtib kogu muu sisustusega.
  • Funktsioonid. Elektriliselt reguleeritavad laud nagu ka nimi ütleb on muudetavad, aga mõned tooted omavad teistest rohkem omadusi. Näiteks võib erineda reguleerimise kiirus, samuti kõrgused, millele saab lauda paigutada. Mitu erinevat kõrgust on hea, kui lauda kasutab lisaks sinule keegi teine, kelle jaoks on vaja sinust kõrgemat või madalamat kõrgusastet. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks. Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla