Ergonoomika on investeering töötaja heaolusse ja ettevõtte edusse

Tänasel konkurentsitihedal tööturul otsivad töötajad aina enam töökohta, mis pakub lisaks palgale ka häid töötingimusi ja võimalusi oma heaolu tagamiseks. Üks olulisemaid tegureid on ergonoomiline töökeskkond, mis tagab ohutu töö tegemise.

Kvaliteetsed töövahendid ja ergonoomiline töökeskkond on investeering, mis tasub end ära nii töötaja kui ka ettevõtte seisukohalt. Mugavas ja ergonoomilises töökeskkonnas on töötaja produktiivsem ja vähem väsinud, mis omakorda vähendab töövigastuste riski ja parandab töösooritust.

Ergonoomika on nimelt teadus, mis uurib töökeskkonda ja selle mõju inimesele. Õige laua ja tooli valik aitab vältida ebamugavaid asendeid, mis põhjustavad lihaspingeid, väsimust ja valu. Lisaks on tähtis monitori õige paigutus, hea valgustus ja piisavate puhkepauside pidamine.

Terviseteadlik töötaja teab, et tema tervis on tema suurim vara. Seetõttu otsib ta töökohta, mis pakub talle võimalusi oma tervise eest hoolitsemiseks. Ergonoomiline kontorimööbel on üks samm õiges suunas.

Ergonoomilised reguleeritava kõrgusega lauad

Kontoritööd tehes veedavad inimesed suure osa ajast istudes. See aga võib avaldada negatiivset mõju tervisele, eriti kui töökoht pole ergonoomiline. Ergonoomilised lauad on loodud selleks, et pakkuda mugavat ja võimalikult tervislikku tööasendit. 

Kuna inimeste pikkus ja tööasendid on individuaalsed, on reguleeritava kõrgusega laudade kasutamine ideaalne viis, et igaüks leiaks endale sobiva tööasendi. Elektriliselt reguleeritava kõrgusega lauad võimaldavad kõrgust lihtsalt muuta, lubades vaheldumisi istuda ja seista, mis parandab ergonoomikat ja aitab vältida pikast istumisest tulenevaid terviseprobleeme

Ergonoomilisi laudu on kahte erinevat tüüpi

  • Manuaalselt reguleeritava kõrgusega lauad: Nende laudade kõrgust saab reguleerida käsitsi, keerates kruvi või hooba. Manuaalselt reguleeritavad lauad on tavaliselt soodsamad kui elektrilised lauad.
  • Elektriliselt reguleeritavad lauad: Nende laudade kõrgust saab reguleerida vaid nupuvajutusega. Kuigi sellised lauad on kallimad on neid oluliselt mugavam paika sättida. Sellised lauad sobivad ideaalselt kontoritesse ja töökohtadesse, kus ühe ja sama laua taga teevad erinevatel aegadel tööd mitu erinevat inimest. 

Ideaalne töölaua kõrgus

Ideaalne lauakõrgus sõltub inimese pikkusest ja tema töö iseloomust. Laua kõrgus on õige, kui:

  • Õlad on lõdvestunud ning käed on klaviatuuril ja hiirel selliselt, et küünarnukid moodustavad 90-kraadise nurga,
  • Jalad on toetatud mugavalt põrandale,
  • Kael on sirge ja pea on kergelt ettepoole suunatud, ilma et see tekitaks kaelale pinget.

Enda jaoks sobiva töölaua ideaalse kõrguse saad teada järgnevalt::

  • Istu või seisa nii, nagu tavaliselt tööd tehes, ja hoia oma keha loomulikus asendis,
  • Mõõda kaugus küünarnuki ülaosast põrandanining saadki teada sobiva lauakõrguse.

AJ Tooted – parim partner ergonoomiliste kontorilahenduste loomisel

AJ Tooted on pühendunud tööruumide loomisele, kus inimesed saavad olla produktiivsed ja tunda end mugavalt. Meie innovatsioonile, tõhususele ja ergonoomikale keskenduvate lahenduste abil aitame ettevõtetel luua kaasaegseid töökeskkondi, mis toetavad töötajate heaolu ning parandavad seeläbi ka töötulemusi.

Pakume laia valikut tooteid, mis sobivad nii kontorisse, lattu, tööstushoonesse, kooli kui ka mujale. Meie tootevalikust leiad nii valmislahendusi kui ka kohandatud projekte, mis vastavad sinu ettevõtte nõuetele ja soovidele.

Me usume, et igaüks väärib ergonoomilist ja inspireerivat töökeskkonda. AJ Tooted kogenud meeskond on alati valmis sind aitama, et leiaksid just enda ettevõtte vajadustele sobivaima lahenduse. 

Tutvu toodetega AJ Tooted e-poes või tule proovi meie tooteid uues sisustus- ja esindussalongis Pärnu mnt 158, 11317 Tallinn.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudised sinu postkastis

Ärigeeniuse uudiskiri toob sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused.