Sisuturundus

Kandidaate töökohale napib? Avalik palganumber töökuulutuses paneb inimesed kandideerima

Avaliku palgakommunikatsiooniga kõnetad juba värbamise esimeses etapis neid kandidaate, kes pakutavate tingimustega nõus on, mis omakorda aitab lühendada värbamisprotsessi kestust.foto: Shutterstock

Oled tuttav olukorraga, kus uue töötaja värbamisel on kasutusel palju eri kanaleid ja võimalusi, kuid kandidaate napib? Või oled loonud ägeda töökuulutuse ning pakkuda on justkui palju, kuid kandidaate selle peale kohale ei ilmu.

Põhjused võivad peituda nii turuolukorras kui ka kandidaatide hirmus töökoha vahetamise ees. Kuidas neid hirme maandada ja milliste nippidega inimesed kandideerima panna? Loe järgnevaid soovitusi ja saa teada. 

Avalik palganumber paneb inimesed kandideerima

CV.ee värske uuringu kohaselt kandideeriks pisut alla poole (40%) vastajatest suurema tõenäosusega tööpakkumisele, kus on märgitud avalik palganumber. Natuke üle poole (55%) kandideeriksid suurema tõenäosusega, kui töötasu suurus vastab nende ootustele.

Avaliku palgakommunikatsiooniga kõnetad juba värbamise esimeses etapis neid kandidaate, kes pakutavate tingimustega nõus on, mis omakorda aitab lühendada värbamisprotsessi kestust. 

Avalik palgakommunikatsioon aitab kandidaatide hirme maandada

Märtsis läbi viidud uuringust selgus, et enamik kandideerimishirme on seotud teadmatusega: inimesed ei julge kandideerida, sest ei tea, mis neid uues kohas ees ootab. Avalik palganumber töökuulutusel jätab ettevõttest avatud mulje ja aitab töötasuga seotud hirme maandada.

Järjest enam läheb inimestele korda tööandja majanduslik stabiilsus ning ettevõtted, kellel on pakkuda konkurentsivõimeline palk, peaksid olukorda ära kasutama, et tegusaid talente ettevõttesse meelitada. 

Avalik palganumber aitab konkurentidest eristuda

CV.ee veebis on täna avaliku palganumbriga iga kaheksas tööpakkumine. Meie naaberriikides Lätis ja Leedus on töötasu avalikustamine töökuulutuses seadusega kohustuslikuks määratud.

Avaliku palganumbri märkimine annab konkurentsieelise neile, kellel kandidaate napib nende ettevõtete ees, kes avalikku palgapoliitikat ei poolda. Kasuta seda võimalust!

CV.ee veebis on töökuulutuse lisamisel loodud eraldi lahter, kuhu saab töötasu vahemiku kirja panna. Lisa palganumber töökuulutusele ja tõsta kandidaatide arvu!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.