Kuidas töötada mugavalt ja produktiivselt maakodust?

Samal ajal kui sinu pere ja sõbrad saavad aja maha võtta ning väljas on kaunis ilm, on keeruline alustada tööga. On mõned soovitused, mis aitavad hoida produktiivsust.Foto: Shutterstock

Paljud inimesed veedavad suvel osa oma ajast maal. Selleks, et ka sealt jätkata oma tööga, oleme pannud kokku soovitused, kuidas sisustada suvilasse praktiline kodukontor ja hoida produktiivsust ka kõige kaunimatel päevadel.

Ammuta meie nõuannetest inspiratsiooni ja leia sisustamiseks vajalikud tooted Kaup24 või Hansaposti valikust, kust tellides jõuab kaup sinuni kiiresti, olenemata asukohast.

Kõige olulisem on võtta kaasa kõik vajalikud töövahendid

Olgu selleks märkmepaberid, pastakad, kalkulaator või hoopiski tahvel, kuhu oma mõtteid kirja panna – kõik need vajalikud vahendid, mis muudavad töö tegemise lihtsamaks ja mugavamaks, tuleb võtta maakoju kaasa. Selleks, et igal puhkusel ei peaks tahvel kaenlas maakoju saabuma, tasub see sinna soetada ja sisustada eraldiseisev kodukontori tuba või nurk. Kontoritöö tegemiseks on vaja ka internetti, seega veendus selles, et sinu internetipakett sisaldaks piisavalt kiiret internetti, millega on võimalik osaleda veebikoosolekutel või üles- ja alla laadida vajaminevaid faile. 

Ka maakodus on vajalikud ergonoomilised lahendused

Kontorilauata ei saa üle ega ümber. Vali väiksem töölaud, mis mahub hästi ka kitsamasse ruumi või mõnda ruuminurka, aga on piisavalt suur, et sinna mahub ära sinu arvuti koos monitori, klaviatuuri ning hiirega. Vahest saab ruumipuudus probleemiks ja siis otsustatakse töötada söögilaua tagant või hoopiski diivanil istudes. See pole kõige parem idee, sest vales asendis töötamine võib tekitada lihaspingeid. Seetõttu on äärmiselt oluline, et töölaud oleks korralik ning võimaluse korral ka reguleeritava kõrgusega. 

Aseta lauale kogu vajalik tehnika ning vali välja reguleeritav töötool. Kiireks e-kirjade vaatamiseks või märkmete tegemiseks võta kasutusele tahvel, mis lisaks tööalastele tegevustele, on suurepäraseks vahendiks ka siis, kui soovid hoida silma peal uudistel või armastad videoid vaadata. Tahvel võib olla vajalik ka laste meele lahutamisel, aga ka siis, kui oled otsustanud võtta ette pikema reisi, aga pead vahetevahel lugema töökirju või hoidma end kursis muu vajalikuga. Kaup24 ja Hansaposti valikust leiab selleks ideaalsed tahvlid töötamiseks kui ka lastele. E-poodidest leiab tooted nii Apple, Samsung kui ka Huawei valikust.

Üks võimalus on kolida kogu oma kodukontor suveks maakoju või see sinna sisustada. Sõltuvalt sellest, kui tihti planeerid seal aega veeta ja kui palju sul on vaja töötada, tuleb langetada otsus. Juhul kui sul on vaja töötada arvutist juba paar tundi päevas, soovitame luua võimalikult mugava kodukontori või -nurga.

Kuidas hoida produktiivsust kodukontoris?

Samal ajal kui sinu pere ja sõbrad saavad aja maha võtta ning väljas on kaunis ilm, on keeruline alustada tööga. Küll aga aitavad produktiivsust hoida järgmiseid soovitused.

  1. Sea hommikul realistlikud plaanid ja pane need kirja. 
  2. Premeeri end mõne toreda tegevusega, kui osa nimekirjast on tehtud. Selleks sobib nii jäätisepaus kui ka värskendav ujumine.
  3. Võta keskendumiseks vähemalt üks kuni paar tundi ja tööta võimaluse korral eraldi toast või vaiksest nurgast, kus teised sind ei häiri. Vajadusel kasutada mürasummutavaid kõrvaklappe ja sea hääletuks enda mobiiltelefon.
  4. Planeeri süvenemist nõudvad ülesanded päeva kõige produktiivsemasse aega. Mõned inimesed on kõige töökamad hommikuti, teised aga pärastlõunal ja mõned lausa öötundidel. Sea võimaluse korral enda graafik nii, et lühikese ajaga saaksid suured asjad kiirelt ja efektiivselt tehtud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudised sinu postkastis

Ärigeeniuse uudiskiri toob sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused.