Sisuturundus

Mida on vaja üritusel hubase õhkkonna loomiseks?

On mõned soovitused, mida tasub silmas pidada, et planeeritud sündmus saaks meeldiv ja atmosfäär hubane.Foto: Pexels

Üks olulisemaid tegureid eduka ürituse läbiviimisel on saavutada ürituse iseloomu ja eesmärkidega ideaalselt sobiv täiuslik õhkkond, mis võimaldab külalistel lõõgastuda, üksteisega suhelda ja loomulikult ka ürituse kulgu nautida.

Ideaalse atmosfääri loomiseks ei saa teha ühtegi ühtegi väga konkreetset toimingut. Võimalik on küll end varustada vajaliku atribuutikaga näiteks Tonro.ee veebilehe kaudu, aga vaja on ka hoolikalt kavandatud ja juhitud tegurite kombinatsiooni, mis on oskuslikult kooskõlastatud. Kõik selleks, et sinu üritus oleks täpselt see, mida sa ootad.

Õige asukoha valimine

Äärmiselt oluline on valida oma ürituse jaoks õige asukoht, mis tekitab soovitud atmosfääri iseenesest. Auhinnatseremoonia või konverentsi korraldamiseks peab toimumiskohas olema piisavalt ruumi, et külalised ei tunneks end kitsas ruumis kiludena karbis olevana. See kehtib ka tooteesitluste või ühekordsete ürituste kohta.

Mulje avaldamiseks tuleks valida kaasaegne ja/või uudne koht, eriti kui tegemist on pigem peoga kui ametliku sündmusega.

Ühepäevane üritus on kõige mugavam korraldada hea transpordiühendusega linnas, kuid nädalavahetuse konverentsiks on suurepärane idee kasutada mõnda maakohta, mis pakub ühes paketis majutust, toitlustamist ja vaba aja veetmise võimalusi.

Kujunda meeleolu valgustusega

Atmosfääri loomine ja dramaatilise esmamulje loomine on põhjus, miks meeleolu kujundav valgustus on iga sündmuse jaoks väga oluline. Valgustuse hulgas võib kasutada valguskette, mis võivad täiustada nii siseruumi interjööri, kui ka õues toimuva ürituse puhul muuta õhkkonna õues maagiliseks.

Näiteks auhindade üleandmise tseremoonia puhul on võimalik põneva valguskujunduse abil luua suurepärane õhkkond, mis on kooskõlas ürituse oluliste elementidega.

Alates valgustusest kuni muusikani on nii võitjate väljakuulutamine ja külalisesinejate tutvustamine ja lavale kutsumine üritus ürituses eneses.

Loo õhkkond ka muusikaga

Vali vähem ametlikuks osaks muusikastiil või -žanr, mis sobib igale maitsele. Hea valik on rahulik klassikaline muusika või pingevaba jazz. Jäta tehnomuusika ööklubidesse, kui sa just diskot ei korralda.

Kui korraldad pidulikku tseremooniat kasuta näiteks tänapäevaste hittide katkendeid, et õhtut pisut elavdada, kui võitjad on lavale kutsutud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.