Sisuturundus

Parem töökeskkond taimede abil? Jah, see on võimalik!

Sügis-talvisel ajal otsivad palju põhjamaa inimesed head ja sooja paika siseruumides, nii veedetakse suurem osa päevast kontoris, kodus, mõnes restoranis või teatrisaalis.

Selleks, et muuta keskkond siseruumides tervislikumaks ja heaolu toetavaks, on Baltikumi suurima haljastusettevõtte Hercs Flora spetsialistide sõnul nutikas kasutada erinevaid taimi. Ja seda mitte ainult dekoratiivsel eesmärgil, vaid ikka selleks, et tunneksime end paremini, vähendaksime stressitaset ja oleksime õnnelikud. 

Taimed muudavad töötajad õnnelikuks

Õnnelikud ja rahulolevad töötajad on kõik, mida üks tööandja soovib. Mitmed uuringud toovad välja palju erinevaid taimede positiivseid omadusi töökeskkonnas, nende seas selle, et taimed võivad aidata vähendada stressitaset ja tõsta töötajate produktiivsust.

2014. aastal läbi viidud Exeteri Ülikooli teadustöö põhjal on täheldatud kuni 15-protsendilist töötajate produktiivsuse kasvu pärast seda, kui tööruumidesse lisati taimi.

Märkimisväärsetele tulemustele viitab ka 2010. aastal läbi viidud Austraalia teadustöö, mis toob välja lausa uskumatu tulemused, mida hinnati töötajate seas pärast töökeskkonna rikastamist taimedega. Tulemused hõlmasid teatatud pinge ja ärevuse vähenemist 37 protsendi võrra; depressiooni langust 58 protsendi ning viha ja vaenulikkuse vähenemist 44 rpotsendi ja väsimuse vähenemist 38 protsendi võrra. 

Taimede õhku puhastavast toimest on kuulnud paljud. Juba 1980. aastal märkis NASA, et taimed aitavad eemaldada õhust paljusid kemikaale ja muudavad õhu puhtamaks. Sama kinnitavad ka teised uuringud, mis toovad välja taimede olulise rolli nii benseeni,  formaldehüüdi kui ka süsihappegaasi vähendamiseks siseruumide õhus.

Viimase suur kontsentratsioon võib kusjuures tekitada nii väsimust kui ka peavalu, mis mõjutavad omakorda töötajate heaolu ja tervist. 

Nutikas sisehaljastus tagab rõõmsa töökeskkonna

Taimedest ei ole saanud niisama millennialistide hobi, vaid selle taga on palju enamat. Selleks, et luua töökeskkond, kus on kõikidel hea olla, saab tööruumides rakendada erinevaid mooduseid ja nendega omakorda integreerida targalt rohelahendusi alates väikestes taimedest laudadel ning lõpetades suurte ja nutikate taimeseinadega.

Mõned nendest lahendustest saab väga lihtsalt korraldada büroojuht või kontori haldaja, teised aga vajavad professionaalse sisehaljastaja nõu ja abistavat kätt.

Professionaalsed haljastusfirmad aitavad valida konkreetsesse keskkonda sobivad taimed, sobiva disainiga lillepotid ning pakuvad ka taimehooldusteenust, mida kasutades ei pea kontoritöötajad muretsema taimede heaolu ja neisse investeeritud raha pärast.

Hercs Flora disainerid nendivad, et ettevõtted ei pea alati taimi ostma päriseks – olemas on ka taimede rent, millega saab sobivad taimed büroosse laenutada.

Siseruumide haljastustrendid

Hers Flora spetsialistide sõnul on kontorihaljastuse trendid väga mitmekesised ja sõltuvad ennekõike ruumi võimalustest ja ettevõtte enda soovidest. Igasugusesse ruumi on võimalik leida sobilikud taimed ja lahendused, et muuta töökeskkond atraktiivsemaks ning tervislikumaks.

Üks suurepärane valik kontori kujundamiseks on taimesein. Taimesein on esteetiline sisekujunduselement, mis mängib olulist rolli kogu sisekliima paremaks muutmisel. Kõige ideaalsem lahendus on valida elavatest taimedest taimesein, aga võimalik on tellida ka kunsttaimedest taimesein. Seda näiteks juhuks, kui ruumis ei ole tingimusi, mis peaksid olemas olema naturaalse taimeseina paigaldamiseks.

Mõned ettevõtted eelistavad aga hoopis samblaseina, sest viimase hooldus ning ka paigaldus on kergem, sest vaja ei ole kastmissüsteeme. Samblasein on valmistatud küll stabiliseeritud samblast, kuid vaatamata sellele on selle poorne tekstuur edukas helisummutaja ning kahjulike ainete absorbeerija.

Kolmas populaarne kontori kujundamise variant on erilahendus, mis luuakse konkreetse ettevõtte soove ja võimalusi arvesse võttes. Kui sa otsid oma büroopinna jaoks rohelahendust ja ei suuda otsustada, mis oleks kõige sobilikum, on sulle oma spetsialistiga meelsasti abiks enam kui 20 aasta pikkuse kogemusega Hercs Flora.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.