Sisuturundus

Smart Manufacturing Meetup: tööstusettevõtjate ärikonverentsil arutletakse, kuidas hoida nina raskel ajal vee peal ja suurendada konkurentsivõimekust

On fakt, et sisendhinnad on tõusnud ja erinevate hindade kasv on inflatsiooni tõttu teinud elu keeruliseks. Sellist olukorda oli kõigil raske ette näha. Vähenenud tellimuste mahud, hilinenud tarned allhankijatelt ja töötajate suuremad ootused palkadele ei tee olukorda lihtsamaks.

Kuidas saab sinu ettevõte sellisel ajal hoida nina vee peal? Veel enam, tõsta konkurentsivõimet praeguses olukorras? Eriti peame silmas neid ettevõtteid, kes osalevad ühiskonna tootlike jõudude arenemist mõjutavas majandusharus koondnimega tööstus. 

Ärikonverents Smart Manufacturing Meetup kutsub juba viiendat aastat kõiki uuendusmeelseid ettevõtjaid Tartusse just sellistel teemadel arutlema. Oodatud on kõik juhtivtöötajad, kellele läheb korda, et Eesti jõuaks ühiselt seatud eesmärkideni, ja need, keda huvitavad innovatsiooni ja digipöörde teemad ning vähem ressurssi nõudvad lahendused. 

Kolm vaala: innovatsioon, digipööre ja kogemused

SA Tartu Ärinõuandla katab programmi kolme olulisema teemaga, milleks on innovatsioonipööre, digipööre ja kogemuslood. Just viimane plokk on see peamine väärtus, mida soovitakse kõigile edasi anda, innustamaks rohkem ettevõtteid astuma julgeid, aga väga vajalikke samme meie ühise parema tuleviku nimel. 

Eestis on liialt vähe räägitud tööstusest, valdkonnast, millel on üks suurimaid rolle riikide jätkusuutlikkuse tagamisel. Kuuleme küll digitaliseerimisest ja innovatsioonist, isegi tööstusrevolutsiooni on siin-seal mainitud, kuid tundub, et ikka veel vähe, sest Eesti tööstusettevõtete tootlikkus on vaid 40% Euroopa keskmisest! 

Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted juulis püsivhindades 6,4% vähem toodangut kui 2021. aasta samas kuus. Toodang suurenes kolmest sektorist ühes – energeetikas 5,2%, kuid langes töötlevas tööstuses 6,4% ning mäetööstuses 17,5% (vaata täpsemalt www.stat.ee).

Veel kaugemale minnes – Eesti tootlikkus 2021. aastal oli 84,7% ELi keskmisest, aga töötleva tööstuse tootlikkus vaid 56%. Kuidas seda muuta? Kuidas saab sinu ettevõte järgnevatel kvartalitel kasvada? Mõtteid selle kohta kuuled konverentsilt. 

Lahendused on olemas

Ühe päästerõngana võib näha reaalaja majanduse võimalusi, millele üleminekuks on vaja riigi ja ettevõtete koostööd. Selleks on aga ettevõtjal tarvis teha otsus minna üle e-arvetele, e-veoselehtedele, e-kviitungitele ja ühendada erinevad digitaalsed tehnoloogiad enda juhtimissüsteemi.

Kui sinu ettevõte tahab aega ja raha aegunud protsessidelt kokku hoida, tule kuula, kuidas pakub riik selleks toetavat ettevõtluskeskkonda ja aitab kasutusele võtta uudsed lahendused. 

Smart Manufacturing Meetup toob kokku nii avaliku kui ka erasektori ja pakub ärisuhete loomiseks suurepärast pinnast. Üliväärtuslike ja reaalsete kogemuslugudega ärikonverents on pea ainus sündmus, kus neid teemasid arutatakse.

Sündmuse korraldajad SA Tartu Ärinõuandlast ütlevad, et konverentsil on kaks suuremat eesmärki. Esiteks soovitakse, et tööstusettevõtetel oleks võimalus üksteise headest praktikatest õppida ning iga osaleja leiaks konverentsilt mõtteid, mida oma keskkonnas katsetada. Teine eesmärk on, et konverentsiga tekiks osalejatel ärisuhete loomiseks sobiv pinnas ja et pöörataks suuremat tähelepanu tööstusele. “Oleme uhked Eesti tööstuse üle ja konverents on meie võimalus tänada sektorit.” 

Märgi kohtumisaeg kalendrisse!

19. oktoobril kohtuvad Tartus V-Spa konverentsikeskuses tööstusettevõtete tippjuhid ning erinevate arendusorganisatsioonide inimesed. Smart Manufacturing Meetup annab hea ülevaate tööstuse ja majanduse tänasest seisust ning loomulikult on see ka ülihea ärisuhete loomise võimalus. 

Need on põhjused, miks sa pead tulema just sellele ärikonverentsile! Tule kuula päris lugusid tehtud vigadest ning õnnestunud projektidest.

Kohtade arv saalis on piiratud! Saali pääsevad 300 kiiremat piletiostjat. Kuid võimalus on liituda ka veebi vahendusel. Tänu Euroopa Regionaalarengu Fondi toetusele on kogu konverentsi programm ning esinejad sinu ees saalis vaid 50eurose pileti ja veebis 25eurose pileti eest!

Osta piletid siit! 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.