Suur küsimus: kas sinu ettevõtte nimega .ee domeen ei kuulugi automaatselt sulle?

Kui sa ei ole arvestanud põhimõttega “kes ees, see mees”, võid kodulehe vajaduse tekkimisel olla parimast domeeninimest juba lootusetult  ilma jäänud.Foto: Pexels / Eesti Interneti SA

Domeenimaailmas kehtib põhimõte, et kes domeeni esimesena registreerib, see selle ka omale saab – isegi siis, kui selle nimega firma pole registreerija oma. See tähendab tõepoolest, et sinu ettevõtte nime kandev ee. domeen ei kuulu automaatselt sulle. Ja ühtlasi sedagi, et see võib vabalt saada näiteks konkurendi või kellelegi kolmanda omaks. 

Ettevõtte nime kandev veebiaadress on vaid pisut üle pooltel .ee domeeni omavatest Eesti organisatsioonidest

Tuleb tõdeda, et paraku pole väga paljud ettevõtjad meie domeenimaailmas kehtivast “kes ees, see mees” põhimõttest teadlikud ja eeldavad ekslikult, et nende ettevõtte nimega .ee lõpuline domeen on igavesti neile broneeritud. 

Vähest teadlikkust peegeldab ka statistika, sest vaid ligikaudu 60% on neid Eesti ettevõtteid, kellel on registreeritud ka ettevõtte nimega .ee domeen.

“Küll jõuab, kui vaja läheb,” sõnab suurem osa ettevõtjaist tavaliselt siis, kui see teema jutuks tuleb. Või siis arvatakse, et kuna äril on konto juba olemas sotsiaalmeedias, näiteks Facebookis, siis kodulehte polegi vaja. 

Tegelikult on some- ehk sotsiaalmeediakontodel aga omad probleemid ja kui sa ei ole arvestanud põhimõttega “kes ees, see mees”, võid kodulehe vajaduse tekkimisel olla parimast domeeninimest juba lootusetult  ilma jäänud.

Rahvusdomeenil on palju eeliseid

Rahvusdomeenil on omajagu eeliseid. Siin on välja toodud mõned asjalikumad argumendid .ee domeenil asuva veebilehe kasuks. 

  • Google’i otsing eelistab rahvusdomeeni. Kui sinu ettevõtte nime otsib Eestis asuv kasutaja, siis kuvab Google talle .ee domeeni eespool muudest domeenidest ja somekontodest. Teisisõnu – kui sinu sihtturg on Eesti, tasub eelistada .ee aadressi. 
  • Rahvusdomeen esindab Eestit. Igal Eesti ettevõttel võiks olla oma .ee veebileht! Samas võib ühel firmal olla ka mitu domeeni. Näiteks välisturgude jaoks võetakse sageli kasutusse ka teiste maade rahvusdomeenid.
  • Pea pooltel Eesti internetikasutajatel puudub somekonto ja neil on raske sinu firma somelehele ligi pääseda. Lisaks on teada juhuseid, kui firma somekonto on lukku pandud. Kodulehel neid muresid pole, selle sisu ja disaini saab palju vabamalt määrata. Tegelikult peaks igal ettevõttel olema nii somelehed kui koduleht, sest üks täiendab teist. 
  • Rahvusdomeen võimaldab täpitähti. Kui sinu firma nimes on sellised tähed, saad vabalt luua selle nimega .ee veebilehe. Saastupood.ee, mordioobik.ee, manniokas.ee või ootooline.ee kõlavad lihtsalt liiga kentsakalt. 

Kas sinu firma nimega domeen on veel vaba? 

Sinufirmanimi.ee on veebileht, kust saad mugavalt järele vaadata, kas sinu ettevõtte nimega .ee veebiaadress on veel saadaval. Kui see juhtub olema vaba, saad domeeni kohe ka ära registreerida, see käib vaid paari klõpsuga ja maksab vähem kui 10 eurot aastas. 

Samalt veebilehelt leiad ka põneva ülevaate levinumatest sõnadest Eesti domeeninimedes, ettevõtjate kogemuslugusid ning muud kasulikku. 

Kliki Sinufirmanimi.ee ja uuri lähemalt!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudiskiri toob Sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused. Telli siit!