Sisuturundus

Töötajate mured kontoritööle naasmisel: kuidas neid lahendada?

Paljud inimesed on mures, kas nad ikka saavad pärast koroonakriisi lõppu teha tööd ka kodukontorist.Foto: Shutterstock

Veel aasta aega tagasi oli kodukontorist töötamine paljude jaoks uudne ja harjumatu kogemus, nüüd aga oleme teises seisus – inimesed on harjunud tegema kaugtööd ning harjumatu võib tunduda mõte, et kontoritöö muutb taas normalseks.

Kas ma saan endiselt kaugtööd teha? Kuidas tulla toime müratasemega kontoris? Need on töötajate mured, mis tiirlevad peas paljudel, kes on praeguseks juba uue elukorraldusega kenasti harjunud. 

CV-Online/CV.ee viimase kaugtöö uuringu tulemustest koorus välja, millised on töötajate peamised mured kontoritööle naasmisel. Loe ja saa teada, kuidas neid muresid lahendada ning säilitada töötajate rahulolu.

Räägi ettevõtte kaugtöö plaanidest

Varasemad uuringud on näidanud, et kaugtööga soovitakse jätkata ka pärast COVID-19 kriisi seljatamist. Uuringu järgi on 59% vastanutest mures, kas nad ikka saavad pärast kontoritöö normaliseerumist teha ka kaugtööd.

Räägi töötajatele ausalt, millised on edasised plaanid kaugtöö osas, millistel tingimustel on kodust töötamine lubatud ning kehtesta organisatsioonis ametlik kaugtöö poliitika – nii võid kindel olla, et töötaja teab, mida temalt oodatakse ning see maandab murepilve tuleviku osas. 

Müratase avatud kontoris

Tänapäeval toimetab suurem osa kontoritest avatud ruumi põhimõttel. Sellel on omad võlud: hea on tiimikaaslastega asju üle õla arutada ning infoväljas püsida. Miinuspool on aga suurenenud müratase, mis võib viia olukorrani, kus töötajatel on keeruline tööle keskenduda ja seda segamatult teha.

Kuigi selle vastu on ehk keeruline võidelda, aitavad siinkohal lihtsamad kokkulepped. Näiteks koosolekuteks võiks kasutada koosolekuruume ning töötajatega omavahel kokku leppida, et lobisemised jäägu puhkeruumi või kööki. 

Mure COVID-19 pärast suureneb

37% küsitletutest kardab, et kontoris käimisega suureneb võimalus nakatuda koroonaviirusesse. Eestis on COVID-19 numbrid jälle tõusuteel ja see tekitab paratamatult ärevust.

Kui soovid tööandjana, et inimesed jälle kontoris käima hakkaksid, tuleb muuta töökeskkond võimalikult turvaliseks – pakkuda töötajatele maske, desinfitseerimisvahendit või lubada kontorisse korraga vaid teatud arv inimesi.

Töötaja ei tohi tunda, et tööl käimine kujutab ohtu tema tervisele ning seetõttu on soovitatav jätta alles võimalus ka kodukontorist töötamiseks. 

Töötajate muresid aitab maandada pidev teavitamine ja infoväljas hoidmine – ebakindlust põhjustab eelkõige teadmatus. Suhtle oma töötajatega otse, teavita neid muudatustest ja mis kõige olulisem – räägi asjadest ausalt. Nii võid kindel olla, et töötajad tunnevad end töökeskkonnas turvaliselt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.