Sisuturundus

Uuring: inimesed ootavad tööandjatelt vaktsineerimise osas rohkem eeskuju ja tuge

63% uuringule vastajatest ütles, et tööandjad peaksid töötajatele, kes lähevad vaktsineerima, andma täiendava vaba päeva.Foto: Shutterstock

CV-Online/CV.ee tegi uuringu, mis käsitles COVID-19 vastast vaktsineerimist töökohal, inimeste ootusi tööandjatele ja hoiakuid vaktsineerimisele töökeskkonnas. Uuringu tulemustest selgus, et töötajad ootavad ettevõtetelt vaktsineerimise osas rohkem tuge. Samas ei pooldata kohustuslikku vaktsineerimist töökeskkonnas. 

Uuringu kokkuvõttest selgus, et enamasti suhtutakse vaktsineerimata töökaaslastesse hästi ja leitakse, et vaktsineerimine on igaühe vaba valik. Pea veerand (20%) vastajatest arvas, et töökaaslased võiksid end vaktsineerida, kuid neil pole sellega probleemi, kui kolleegid end ei vaktsineeri. Veidi üle veerandi (28%) vastajatest leidis, et mitte vaktsineerimine seab ohtu teiste kolleegide tervise. 

Siiski nõustus pea pool (48%) vastajatest, et uue viiruselaine puhkedes peaks vaktsineerimata töötajatele rakendama täiendavaid piiranguid, nt kohustusliku kodukontori, maskikohustuse või regulaarse testimise nõude. 45% vastajatest arvas, et täiendavad piirangud vaktsineerimata kolleegidele pole vajalikud. 

“Töötajad ootavad tööandjatelt eeskuju ja tuge, et minna vaktsineerima: 57% vastajatest nõustus, et tööandjad peaksid olema vaktsineerimisega töötajatele eeskujuks,” räägib CV-Online’i turundusjuht Karla Oder.

Ta täpsustab, et 63% vastajatest ütles, et tööandjad peaksid töötajatele, kes lähevad vaktsineerima, andma täiendava vaba päeva – see tähendab, et tööandjad saavad ka omalt poolt palju ära teha, et vaktsineerimistempot tõsta ja töökeskkondi avatuna hoida. 

45% vastajatest ütles, et nende tööandjad on töötajatelt uurinud vaktsineerituse kohta infot ning 42% vastajatest ütles, et nende tööandja on ka soovitanud minna vaktsineerima. 4% vastajatest ütles, et nende tööandja on neid vaktsineerimiseks kohustanud. Samas leidis 59% vastajatest, et kui nende tööandja peaks vaktsineerimist nõudma, siis nad töökohta ei vahetaks. 

Kuigi 51% vastajatest kohustuslikku vaktsineerimist töökeskkonnas ei poolda, leiab 53% küsitletutest, et on ameteid, kus peaks COVID-19 viiruse vastane vaktsineerimine olema kohustuslik – sellsied on vastajate arvates näiteks tervishoiutöötajad ja õpetajad. 

Uuringu viis läbi juhtiv tööportaal CV-Online Estonia OÜ ning küsitlusele vastas 1700 inimest üle Eesti. Küsitlus tehti 2021. aasta juuli lõpus – ajal, mil koroonanumbrid hakkasid taaskord liikuma tõusvas trendis. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.