Sisuturundus

Uuring: liiga lühikesed töösuhted saavad kandidaatidele saatuslikuks

Tihti saavad töökohale kandideerijaile saatuslikuks liiga lühikesed töösuhted.Foto: Shutterstock

CV.ee korraldas maikuus kandidaadi konkurentsivõime hindamise uuringu, kus küsitleti 195 tööandjat üle Eesti. Uuringu tulemustest selgus, et tihti saavad töökohale kandideerijaile saatuslikuks liiga lühikesed töösuhted.

Välja tuli ka see, et populaarseimad kanalid töötajate värbamiseks on tööportaalid, mida kasutab 93% vastajatest. Tööportaalidele tuleb jõudsalt järgi sotsiaalmeedia, mida kasutab uute töötajate leidmiseks 74% vastajatest.

Kuidas hinnatakse kandidaadi sobivust?

Kandidaadi sobivuse hindamisel toetutakse enim töövestlusele (79%) ning 32% vastajatest toetub värbamisprotsessis ka oma sisetundele, sellele järgnevad CV ja ülesanded, mis kandidaadile värbamisprotsessis antakse. 

56% vastajatest nõustub, et kandidaadid peaksid kohandama oma CV-d töökuulutusele vastavaks enne igat kandideerimist, 32% arvas, et CV-d tuleks uuendada või kohandada vastavalt vajadusele. CV pikkus ja maht on piiratud, seega pole sinna võimalik mahutada kogu kandidaadi tööajalugu. CV kohandamine enne igat kandideerimist aitab kandidaadil välja tuua just need kogemused ja oskused, mis antud tööpakkumise raamides vajalikud on. 

CV.ee turundusjuhi Karla Oderi sõnul selgus küsitlusest, et tööandjad peavad praegu tööle kandideerija kõige olulisemaks omaduseks tema vastutustundlikkust (66%). Pea sama oluliseks peeti koostöövõimet, mille märkis ära 64% küsitletutest. Endiselt on oluline ka probleemide lahendamise oskus (52%), mille vajadust oleme eriti näinud koroonakriisist tingitud uute probleemide ajastul.

Mida hinnatakse enim kandidaadi CV-s?

Esimesena hinnatakse kandidaadi sobivust töökuulutuse nõudmistega, sellele järgneb (2) elulookirjelduse korrektsus (puuduvad kirjavead, pilt jne), (3) ülesehitus/struktureeritus, (4) lisatud oskused ja arvutiprogrammide kasutamine, (5) keeleoskus ning (6) lisainformatsioon.

Vähem oluliseks peeti CV-de hindamise puhul (7) disaini. See näitab selgelt, et oluline on sisu, millele peaksid kandidaadid panema rohkem rõhku, ning elulookirjelduse disaini tööandjad määravaks ei pea.

Tähtis on kogemus

Uuringust tuli hästi välja see, et kandidaadile annab teiste ees konkurentsieelise eelkõige varasem kogemus (85%), seotus valdkonnaga (81%) ja haridustase (42%). Kolmandik vastajatest pidas oluliseks veel keeleoskust, ning 24% kandidaadi tööstaaži. 

Mis võib kandidaatidele värbamisvalikus aga enim saatuslikuks saada? Tööandjate hinnangul praagitakse kõige rohkem välja neid töösoovijaid, kellel on olnud liiga lühikesed töösuhted. Nii vastas koguni 88% küsitletutest. Samuti saab saatuslikuks puudulik keeleoskus (75%) ja kehv CV (60%).

Kandidaadi konkurentsivõime hindamise uuringu viis läbi juhtiv tööportaal ja värbamispartner CV-Online Estonia. Küsitlusele vastas veebi teel 195 tööandjat üle Eesti. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.