Viis head põhjust väikeettevõtte ärisõiduki rentimiseks

Kas auto rentimine oleks õige ka sinu väikese äri puhul?Shutterstock

Kui oled äsja teinud algust ettevõtlusega või tegutsenud juba pikemat aega väikese äri juhina, siis pead kindlasti silmitsi seisma paljude tundmatute olukordade ja probleemidega. Sinu äri mobiilsus ei tohiks üks nendest muredest olla. Sul võib vaja minna efektiivset viisi oma kaupade ja teenuste ringiliigutamiseks.

Võib-olla oled mõelnud, et tööauto rentimine on midagi, mida teevad ainult suurettevõtted, kelle käsutuses on suured masinapargid. Aga tegelikult võib rentimine olla kasulik ükskõik millisele ärile. Kas auto rentimine oleks õige ka sinu väikese äri puhul? Siin on viis head põhjust, mis rentimise kasuks räägivad.

1. Hea kulu ja tulu suhe

Enda auto ostmine nõuab küllaltki mahukat investeeringut, mille jaoks vajaminev kapital tuleb kohe välja käia. Samas puudub garantii, et see lõppkokkuvõttes sinu ärile raha kokku hoiab. Rentimise abil on võimalik võtta endale auto, mis on töökindel, mida saab kasutada fikseeritud perioodil ning on fikseeritud igakuise maksega. Teisisõnu ei ole sul vaja leida kapitali, et rahastada auto ostmine.

Samuti on oluline meeles pidada, et rentimine on tihti soodsam kui ostmine. Sinu renditeenuse sisse kuulub palju lisaväärtusi erinevate teenuste, sobiva intressi, liiklus- ja kaskokindlustuse ning palju muu näol.

2. Vähem peavalu

Rentimine kindlustab, et sinu ettevõte veereb edasi sujuvalt ning ei takerdu taoliste tüütute, aga vajalike asjade taha. Näiteks võimaldab rentimine sul valida lepingu, mis katab kõikvõimalikud peavalu tekitavad asjad nagu hooldus- ja remondikulud, liikluskindlustus, rehvide vahetus jms.

Nõnda saad fokuseerida sellele, mis on oluline: sinu äri kasvatamine. Mis kõige parem: kui on aeg lõpuks võtmed tagasi anda, ei pea sa tegelema auto mahamüümisega. Lihtsalt tagastad masina rentivale ettevõttele ja kõik!

3. Isikupärased lahendused

Võib-olla on sul vaja oma meeskonda suurendada, vaja etteaimatavust või fikseeritud igakuist kulu. Sellisel juhul saavad rendilepingud sulle sellise paindlikkuse tagada. Sina valid tingimused vastavalt sellele, mida vajad.

4. Uued masinad ja mudelid

Rentimise pluss on ka see, et sinu valikus on masinapark, mis on täis uuemaid mudeleid ja parimaid pakkumisi. Saad kasu lõigata uue auto töökindlusest, vastupidavusest, tõhusast kütusekulust ning soodsamatest kaskokindlustuse tingimustest.

Kõigele sellele lisaks on uuemad masinad varustatud parimate tehnoloogiliste lahendustega. Uus masin tähendab, et kõik sinu kulutused, mis oleks seotud vana masinaga, näiteks hooldustööd ja muu tüütu, jääb kas üldse ära või läheb sulle vähem maksma.

5. Kasuta äriautot ka isiklikult

Miks mitte? Sinu äri, sinu reeglid! Rendimasinaga saad tehtud kõik olulised toimingud tööl, aga miks mitte sõidutada ka lapsed kooli, kui selleks vajadus tekib? Kuna rendilepingud on paindlikud ning neid saab kokku panna vastavalt sinu vajadustele, on võimalik ka auto privaatne kasutamine lepingusse sisse arvestada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks. Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla