Viis soovitust, kuidas soodsalt ja nutikalt kujundada kodukontorit

Tervisliku töökeskkonna loomiseks on vaja kasutada korralikke töövahendeid ja kontorimööblit.Foto: Shutterstock

Kodust töötamine muutub aina populaarsemaks ja sellega seoses on oluline rääkida, kuidas kujundada tööala enda koju. Äärmiselt oluline on rõhutada, et kodukontori kujundamine ei täheda ainult sobiva mööbli valimist, vaid tuleb tagada ka tervislik töökeskkond. Kuidas seda soodsalt ja nutikalt teha, saad teada alljärgnevalt. Loe edasi ja leia ideaalne kodukontori mööbel Kaup24 ja Hansaposti tootevalikutest!

Esimene soovitus: vali kirjutuslaud, mille kõrgust saab muuta

Alustame kõige olulisemast – töölauast. Kirjutuslaud, mille koju valid, peab olema reguleeritava kõrgusega, et saaksid töötada aeg-ajalt ka püstises asendis. Istuvat tööd tehes on keha pidevas sundasendis ja selleks, et seda vähendada, on oluline, et töökeskkond oleks ergonoomiline. Üks viis selleks on valida reguleeritav kirjutuslaud, mille tagant saab töötada nii istudes kui ka püsti seistes. 

Teine soovitus: vali piisavalt suur kirjutuslaud

Töölaud peab mahutama kõik tööks vajaliku – sellel põhjusel on oluline mõelda läbi, kui suur kirjutuslaud on vajalik, et mahutada ära nii arvuti, kuvar, hiir kui ka klaviatuur. Kui sul on töö tegemiseks vaja kasutada ka erinevaid pabermaterjale, siis tuleb mõelda ka sellele, kuhu need asetada. Väiksemad töölauad on 65 cm sügavad ja umbes 90–100 cm laiad, suuremad lauad võivad ulatuda kuni 190 cm laiuseni. Sõltuvalt sellest, kui palju ruumi võtab tehnika ja muu vajalik, tuleb leida sobiva suurusega töölaud. Arvesta ka sellega, kuidas see mahub sinu koju.

Kolmas soovitus: ära tööta tavalise tooli pealt

Pikaajaliselt ei ole tavalise tooli pealt töötamine soovituslik, sest seda ei saa reguleerida vastavalt vajadusele. Samuti ei paku tavaline söögitool tuge alaseljale või kätele. Ergonoomilised ja reguleeritavad töötoolid on disainitud selliselt, et pakuvad kogu kehale tuge, mida arvuti taga töötades on vaja. Tänu sellele, et keha on toetatud ja istumisasend õige, ei teki lihaspinget ja teisi terviseprobleeme, milleni vale istumisasend võib viia. Tooli ja laua kõrgus peab olema selline, et käed ulatuvad lauale ning on küünarnukist kõverdatud.

Vahest arvatakse, et kui ergonoomiline mööbel on olemas, ei tule tööpäeva jooksul end sirutada. Tegelikkuses ei vasta see tõele ja ka siis, kui valitud on õige mööbel ja seda kasutatakse õiges asendis, tuleb end liigutada, sirutada ja võimalusel töötada püstises asendis.

Neljas soovitus: kasuta kuvarit, hiirt ja klaviatuuri

Tervisliku töökeskkonna jaoks on vaja kasutada ka korralikke töövahendeid. Töötades vaid väikese ekraaniga sülearvutist, asetseb arvuti õigest silmade kõrgusest madalamal ning see võib tekitada pinge kaelalihastes. Hiire ja klaviatuuri kasutamine tagab hea asendi randmele ja ennetab pinge tekkimist kätesse. Seega, lisaks mööblile vali välja ka muud töövahendid, mis toetavad tervisliku töökeskkonna loomist.

Viies soovitus: telli kodukontori mööbel ja kõik muu vajalik Kaup24-st ning naudi kiiret tarnet

Tellides endale kodukontori mööbli Kaup24 e-poest, mille müüjaks on Kaup24.ee,on sul võimalik saada kogu mööbel kätte vaid ühe kuni kahe tööpäeva jooksul Kaup24 Omniva väljastuspunktist (Pallasti 28, Tallinn). Lisaks kiirele tarnele on e-poes suur valik erinevaid kirjutuslaudasid, töötoole ja elektroonikat parimatelt kaubamärkidelt nagu Apple, HP, Lenovo jt. Kasutades erinevaid e-poe filtreid, on võimalik sorteerida välja just sellised tooted, mis sulle enim huvipakkuvad. Naudi mugavust ja kiiret tarnet koos Kaup24-ga!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudised sinu postkastis

Ärigeeniuse uudiskiri toob sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused.