Logistikasektoris on kuumi teemasid sageli rohkem, kui kaubaveoga tegelev ettevõte tahaks. Küll tuleb arvestada pikkade ooteaegadega meretranspordis või autojuhtide põuaga maanteedel. Millised on hetkel kõige tulisemad teemad, millega logistikasektor silmitsi seisab?
Sektor hoiab silma peal Hiina ja Leedu jahenenud suhetel
Väga paljusid tabas hiljuti üllatusena, kui Hiina eemaldas Leedu oma erinevatest registritest, tuues põhjuseks Balti riigi sidemed Taiwaniga. Nimelt on Leedu ja Hiina omavahelised suhted jahenenud juba juulikuust alates, kui Leedu andis loa avada esindus Taiwani nime all. Selline kahe riigi diplomaatiliste suhete jahenemine on miski, millel hoiab teravat pilku peal ka logistikasektor.
Ärge unustage kaubaveo planeerimisel Hiina uusaasta tähistamist
Detsembris on suurem osa inimesi olnud jõulumeeleolus. Logistikas on aga aastalõpu kõige enam kasutatud sõna “Jõuluvana” asemel hoopiski “pudelikael”, mis viitab jätkuvalt probleemide rägastikule suurtes kaubasadamates üle maailma.
Üldine raudtee- ja merekaubaveo mõningane vähenemine mõnes maailma suunas on ummikute olukorda hetkel veidi leevendanud, mis tähendab, et kaubad saadetakse välja lühema ooteajaga. See aga ei kesta pikalt. Näib, et selline olukorra paranemine võiks kesta kuni jaanuarini, kuna Hiina uusaasta tähistamisega kasvab nõudlus kaubaveo järgi taas hüppeliselt.
Küll aga ei ole hetkel näha mingisugust olukorra leevenemist Põhja-Ameerikast tuleva kaubaveoga.
Ja kuigi sadamate olukord on olnud nukker juba pikemat aega, siis hetkel on väga paljuski mõjutatud suurte kaubakoguste tõttu ka lennutransport.
Kuigi kaubad on parematel päevadel liikunud sihtkohtadesse mõnikord kiiremini ja erinevate logistikatööstust mõjutavate takistuste tõttu on hinnad tõusmas, siis üks asi, mida logistikasektor on sel aasta õppinud on see, et hea ekspert leiab alati parima lahenduse.