Uuringust selgus, et liigne müra kontoris vähendab ettevõtete tootlikkust

Akustiliste omadustega mööbel on mõeldud helilainete neelamiseks, vältides nende põrkumist ruumis.Foto: Intuit

See, et kontoris võib olla probleem liigse müraga, ei ole uudis. Avatud planeeringuga kontorites on töötajad juba aastakümneid pidanud tegema tööd valjude telefonikõnede ja suure sagina keskel. 

Kui varem võisid töötajad seda kuidagi taluda või anda endast parima, et müra ignoreerida, siis pärast koroonapandeemiat taas kontorisse naastes on kohaneda keerulisem, ning tuleb välja ka tõsiasi, et müral on suur mõju töötajate tootlikkusele. 

Suurbritannias hiljuti läbi viidud finantssektori hübriidtöö tegijate uuring näitas, et müra põhjustab meeskondades kaost – kaheksa vastajat kümnest ütles, et see mõjutab negatiivselt nende töötulemusi. Paljud usuvad, et kõige parem on töötada kodus – kolm neljandikku vastas, et töötavad tõhusamalt, kui nad ei ole kontoris kohapeal. Kolmandik küsitletutest ütles, et müra on vähendanud nende produktiivsust.

Ajakirjandusväljaanne Forbes teatas, et pärast COVID-19 pandeemiat on märgatavalt suurenenud nende inimeste arv, kes on jõudnud tagasi kontorisse. Siiski võib asjaolu, et kontorite suurust on kärbitud ning samal ajal suureneb kontoris töötavate inimeste arv, mõjuda negatiivselt ettevõtte tootlikkusele. 

Niisiis, mida saavad ettevõtted müra vastu ette võtta? Üks tee on pöörata tähelepanu akustikale ja investeerida lahendustesse, mis vähendavad heli levikut. Kontorites on enamasti palju kõvasid pindasid, nagu lauad ja toolid, mis tekitavad intensiivset kaja ning tõstavad seega ka mürataset. 

Pealtnäha lihtne lahendus oleks kasutada mürasummutavaid kõrvaklappe, aga need võivad hakata häirima suhtlust meeskondade vahel. 

Helisummutavate seintega töökoht ühele.Foto: Intuit

Helisummutuse varju jäänud kangelane on mööbel! 

Siinkohal tuleb appi mööbel – akustiliste omadustega mööbel on mõeldud nende helilainete neelamiseks, vältides nende põrkumist ruumis. Tulemuseks on vähem kaja ja rohkem selgust. Materjalid, nagu sünteetiline vilt ja poroloon sobivad selleks suurepäraselt, sest need on poorsed ja lasevad õhku läbi.

Veel on oluliseks mõisteks neeldumise pindala väärtus. See on nagu mööblieseme helisummutusvõime, mis arvutatakse neeldumisteguri korrutamisel materjali pindalaga. Mida suurem on mööblitükk ja mida paremini selle koostismaterjalid heli summutavad, seda suurem on mööblieseme helisummutusvõime.

Akustilise disaini kasutamine kontoris 

Akustiliselt efektiivset lahendust saab kohandada erinevate kontoriruumide jaoks, alates avatud ruumidest ja individuaalsetest töökohtadest kuni koostöötsoonideni. Võttes arvesse töötajate arvu, kontoriseadmete müra ja eravestluste vajadust, saad luua tööruumi, mis tasakaalustab kontrolli müra üle ning ettevõtte tootlikkuse. 

Kõnekabiin keset kontoriruumi: võimaldab telefonikõnesid pidada ilma kolleege häirimata.Foto: Intuit

Individuaalsed töökohad

Soovitatav on luua kontorisse privaatsed kohad, kus inimesed saavad vaikselt istuda, keskenduda ja lahendada keerukaid probleeme, ilma et neid keegi häiriks. Selleks saad kasutada teisaldatavaid vaheseinasid ning valida kõrgete külgede ja helisummutavate omadustega mööbli. Intuit soovitab: August Nook, August Workbay, Booth ja Sigmund

Koostööalad

Et hoida vestlused eemal tööpiirkondadest, mis nõuavad suuremat süvenemist, on hea luua koostööalasid. Selleks võiks kasutada diivaneid, mis inimesi sinna istuma kutsuvad. Valida tasub üksikutest töölaudadest eemal paiknevad paindlikud mööbliesemed. Soovitus: August diivanid ja tugitool, seintega Sans, Frankie

Avatud planeeringuga ruumi akustiline neeldumine – mõtle, kui palju müra tavaliselt sinu kontoriruumides esineb ja kui palju helisummutavaid pindu sa vajad ning kasuta strateegilistes kohtades helisummutavate paneelidega mööblit. 

Kõrgete pehmete seintega diivanid, mis ühteaegu ei lase diivanikookonis arutletaval välja kostuda kui ka summutavad kontoriruumi üldist müra.Foto: Intuit

Kui ettevõte soovib, et töötaja saaks oma tööle kontoris pühenduda maksimaalselt, siis annab selleks olulise tõuke otstarbekatesse tööruumidesse investeerimine. On Office Magazine’i finantssektori töötajate uuring näitas, et pooltel tekkis müra tõttu keskendumisraskusi ja rohkem kui kolmandiku töö oli seetõttu kehvema kvaliteediga. Praegusel majanduslikult keerukal ajal, mil ettevõtted teevad kõik endast oleneva, et latti tõsta ja kasumit suurendada, võibki hea akustika olla see võti, mis mitmed probleemid lahendaks. 

Allikas: On Office Magazine 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudised sinu postkastis

Ärigeeniuse uudiskiri toob sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused.