5 vajalikku laiendit Chrome’ile, mida võib WordPressiga vaja minna

Ühel populaarseimal veebilehitsejal Google Chrome’il on terve rida laiendusi, mis on kasulikud WordPressi kasutajatele – need aitavad palju asju lihtsamini otse brauseris ära teha ja aega kokku hoida.

Siin on viis olulisemat laiendust, mida võiks algatuseks vähemalt proovida, kui palju see elu lihtsamaks teeb ning kui tundub, et lahendus aitab WordPressiga paremini toime tulla, siis miks mitte neid ka igapäevaselt kasutama hakata.

Microsofti korrektor: õigekirja- ja grammatikakontroll

Esimesena tuleb soovitada Microsofti õigekirjakorrektorit, ehkki see pole just otseselt WordPressiga seotud. Korrektor on vajalik kõigil saitidel, kus teksti vaja sisestada, aga eks enamus selliseid saite on niikuinii WordPressis. Lisaks aitab õigekirjavalvur parandada sotsiaalmeediapostituste vigu ja kui kasutad veebipõhist e-posti, siis ka saadetavates e-kirjades.

Korrektori käivitamiseks on vaja oma Microsoft 365 kontoga korra sisse logida ja siis saab laiend endale Chrome´i ülamenüüs eraldi nupu, kust lisandmoodulit seadistada. Õigekirjavigadele juhib tähelepanu tasuta versioon, täpsemaid stiilisoovitusi jagab aga juba tasuline plugin.

Grammarly

Kui tegeled palju ingliskeelse sisuga ja see pole just su emakeel, on Grammarly peaaegu et hädavajalik. Lisaks õigekirjavigade parandamisele pakub see moodul ka stiilisoovitusi, tehisintellekt analüüsib pikemaid tekste ja teeb vajalikke soovitusi, et kõik kõlaks nagu loomulikule ingliskeelsele keskkonnale omane. Kuid need lisavõimalused on juba Premium-kontol ja tasulised.

LastPass

Jah, Chrome´is on sisseehitatud enda Google Password Manager, mis on väga hea ja tõhus, kuid paljud kasutavad salasõnade haldajat LastPass, millega saab ükskõik milliste teenuste paroole kohapeal ning pilve salvestada ja vastavalt parooli keerukuse nõuetele uut genereerida. Märkmikku saab lisada märkmeid ka krediitkaartide ja muude ligipääsude kohta. Pealegi krüpteerib LastPass tõhusalt 256-bitise võtmega kõik paroolid seadmes ja kasutab ka pilveteenust alati igas olukorras ligipääsuks. Mobiiliäpist pääseb oma sünkroniseeritud paroolidele alati ligi. Seega võib LastPassi brauserilaiendiga ka kõik oma WordPressi administraatori, FTP ja SSH paroolid ilusti ühes kohas hoida.

CloudApp

Videoklipp on parem kui sada pilti ja ekraanipilt parem, kui tuhat sõna. Seega mis oleks parem, kui oma probleemi kirjeldamiseks või teise juhendamiseks ekraanisalvestust näidata? Cloudapp aitabki lihtsasti ekraanipilte kogu veebist teha või näidata ekraanisalvestuselt, mida sa WordPressis parajasti teed. Klipid-pildid salvestatakse pilve ja nendele on võimalik luua avalik või privaatne link, mida jagada.

Lisaks ekraanil nähtavale salvestab Cloudapp vajadusel ka heli ja veebikaamera pilti.

Buffer

Ühe liigutusega saab Bufferi abiga jagada oma WordPressi lehe sisu sotsiaalmeedias: toetatud on kõik enamlevinud platvormid. Konto kaudu võib ajatada, ette planeerida ning suunata sotsiaalmeediapostitusi nii oma kui teistelt saitidelt vajalikule platvormile. Kolme sotsiaalmeediakeskkonna, kümne ajatatud postituse ja ühe kasutajaga on teenus tasuta, enamaga kuutasu eest.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutus.ee blogis.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudised sinu postkastis

Ärigeeniuse uudiskiri toob sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused.