WordPressi uued jõudluse pluginad tõmbavad veebi kiiremini käima

Pexels
Foto: Pexels

WordPressile tulid välja kolm uut kasulikku pluginat, mis kiirendavad kodulehe tööd ja koos sellega aitavad tõsta lehe väärtust nii kasutajate kui otsingumootorite silmis.

Kuna tegemist on WordPressi ametliku arendusmeeskonna poolt tehtud lisadega, siis aitavad need pistikprogrammid WordPressi platvormi kasutavatel lehtedel turvaliselt ja sujuvalt oma kiirust tõsta.

Uued jõudluse pluginad, mille on välja töötanud WordPress Core Performance Team, on Performance Lab, mille sees omakorda leidub mitu moodulit tõhususe suurendamiseks, Auto-sizes for Lazy-loaded Images, mis aitab kiiremini pilte laadida ning Speculation Rules, mis tegeleb ennustamise ehk spekuleerimisega, millist lehte kasutaja järgmisena kavatseb vaadata ning laeb ennetavalt selle ära, et tulemus oleks kiirem.

Performance Lab – tööriistakast mootori kiirendamiseks

Performance Labi pistikprogrammi moodulid on järgmised:

  • Dominant Color Images: see lisab toe äsja üles laaditud piltide domineeriva värvi salvestamiseks. See on hea pildi kohahoidja taustavärvi loomiseks. Nii on juba enne pildi allalaadimist kasutaja jaoks näha, mis värvi pilt sellele kohale ilmub.
  • WebP Support Health Check: moodul lisab saidi seisundi olekusse WebP piltide toe kontrolli.
  • WebP Uploads: juhul, kui server toetab, loob see moodul uutes JPEG-formaadis üpiltidest kohe ka WebP versioonid, mis aitavad kodulehte hiljem kiiremini laadida.
  • Enqueued Assets Health Check: lisab saidi seisundi olekusse CSS-i ja JS-i ressursside kontrolli.
  • Autoloaded Options Health Check: Lisab saidi seisundi olekusse automaatselt laaditud valikute kontrolli.

Performance Labi pistikprogrammi eesmärgiks on erinevate jõudlusmoodulitega serveri testimine, et WordPressi tuum kiiremini tööle panna, arvestades serveri võimalusi. Saadaolevate moodulite nimekiri muutub pidevalt: mõned olemasolevad moodulid võidakse eemaldada pärast nende jõudmist WordPressi tuuma, samas kui uusi mooduleid võidakse juurde lisada, kui need funktsioonid pole veel jõudnud WordPressi tooma koodi.

Seega võib seda pluginat pidada jõudlusfunktsioonide taimelavaks, kuhu lisanduvad uued veebilehe tööd kiirendavad lahendused, enne kui need saavad WordPressi loomulikuks osaks.

Auto-sizes for Lazy-loaded Images: laisad pildid nobedamaks

Nii-öelda laisk allalaadimine on kodulehe kaval jõudluse optimeerimise tehnika, mis lükkab edasi või isegi peatab mittekriitiliste piltide allalaadimise, et veebilehe laadimisaega parandada. Esimesena laaditakse sellise tehnoloogiaga need pildid, mis on vajalikud veebilehe nähtava osa väljajoonistamiseks, mittevajalikud (mittenähtavad) aga lükatakse seniks edasi, kuni kasutaja kerib allapoole ja pilte on vaja juba ekraanil kuvada.

See pistikprogramm integreerib uue laisa laadimise HTML-i atribuudi nimega sizes=”auto”, mis määrab laisalt laaditud piltide jaoks atribuudi sizes väärtuseks “auto” ja kiirendab just nende näha olevate piltide allalaadimist, mida läheb vaja siis, kui kasutaja kerib lehte allapoole.

Speculation Rules spekuleerib, kuhu kasutaja järgmisena klõpsab

See pistikprogramm kasutab Speculation Rules API-t, et laadida alla need veebilehed, mida kasutaja tõenäoliselt järgmisena vaadata tahab. Speculation Rules ennustab sisuliselt lehe vaatamise tulevikku ja alustab veebilehe eelnevat renderdamist juba enne, kui kasutaja lingil klõpsab.

Plugin on loodud veebi sirvimise toimivuse parandamiseks, lastes veebilehtedel anda brauserile vihjeid potentsiaalsete linkide kohta, millel kasutaja võib teisele veebilehele liikumiseks edasi klõpsata. Seejärel saab juba kasutaja seadmes olev brauser ressursse eelnevalt laadida või renderdada, lähtudes tõenäosusest, et saidi külastaja klõpsab uuele veebilehele navigeerimiseks ennustataval lingil.

Paraku see lahendus veel iga veebilehitsejaga ei tööta, kuid toetab kõige levinumat – Chrome´i. Paigaldatud peab olema Chrome´i versioon vähemalt numbriga 121. Kasutajaid, kes külastavad sama saiti mõne teise brauseriga, ei saa mingit eelist. Veebileht renderdatakse nende jaoks nagu tavaliselt.

Artikkel ilmus algselt veebimajutus.ee blogis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks. Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla