WordPressi paigaldamine on lihtne – seda ei pea isegi WordPressi lehelt tegema, Veebimajutuse kliendid saavad selle installida mõne klikiga iseteenindusest. Kuid millal läheb siiski vaja head arendajat? Siin on mõned juhtumid, mille puhul võib olla spetsialisti kaasamine parimaks lahenduseks.
WordPress on maailma populaarseim sisuhalduse platvorm ehk tarkvara, mis aitab lihtsasti oma veebi valmis teha ning seda hiljem uuendada. Arendaja valiku puhul on see hea, sest WordPressi spetsialiste on tänu selle platvormi populaarsusele väga palju ja eks konkurents aitab ka hindu alla tuua.
Arenenud platvormi on lihtne hallata ja seadistada ning enamasti võibki lihtsama veebilehe puhul kõik ise ära teha. Keerulisematel juhtudel tasub aga arendaja abi ära, sest ise õppimiseks võib kuluda liiga palju aega või napib oskusi. Olgu selleks siis erilist äriloogikat kasutav sait, e-kaubanduse kohendatud veebilahendus, korporatiivsed saidid või muud keerulisemad erijuhud.
1. Kui kodulehe projekt on tõesti liiga keeruline
Kui tegemist on väga on suure, keeruka ja kohandatud funktsioonidega kodulehega, tasub arenduspartneri palkamine ära. Proffide meeskond saab hakkama erilisemate projektidega kiiremini, kui iseõppija suudab ning oskab pakkuda kvaliteetseid tulemusi.
Lisaks võib olla mõistlik mõte tellida mahukate tekstide, piltide ja andmebaaside sisestamine väljast kui hakata oma töötajaid koormama tegevusega, mille jaoks nad pole palgatud.
2. Kui endal on liiga vähe aega
Veebilahenduse arendamine ja hooldamine võtab piisavalt aega ja ressursse isegi siis, kui see on tavakasutaja jaoks üsna lihtsaks tehtud. Ikka peab erinevaid asju silmas pidama või ära õppima ja üht-teist ka käsitsi tegema, näiteks tootekatalooge ja tekste-pilte sisestama.
Sellisel juhul saab WordPressi arendaja seda koormust oluliselt vähendada. Ettevõte ise aga võib keskenduda oma ettevõtte muudele olulistele tegevustele ning veebi puhul suunata, millist lahendust on tal vaja saada äri paremaks toetamiseks.
3. Kui on vaja eriteadmisi ja oskusi, mida endal pole
Kui tavaliselt võib firma jaoks sobida mõni standardlahendus ja valmiskujundus, siis erilahenduste puhul ei pruugi ettevõttes endas olla oskusi näiteks uue kujunduse või mõne programmijupi tegemiseks.
Kohandatud teemad ja pistikprogrammid võivad vajada arendaja poolt täiendamist ning disaineri poolt ümberkujundamist. Arendaja aitabki teha siis just sellise unikaalse veebi, mida pole kuskil mujal ning see on ettevõttel konkurentsis püsimiseks väga oluline argument, et teiste seast silma paista.
4. Kui kodulehe jõudlus ja turvalisus vajab kiiret kohendamist
Mida teha, kui koduleht jääb liiga aeglaseks või on sinna sisse häkitud?
Mõnikord ei piisa enam parandamiseks mõne pistikprogrammi lisamisest. Hea kogemustega arendaja võib leida veebi kitsaskohad ning aitab parandada häkitud lehte, taastades andmed ning lappides augud. Lisaks on võimalik arendajalt saada tuge jooksvalt, igapäevase töö käigus, et veeb kogu aeg kiirelt ja vigadeta töötaks.
5. Olemasoleva veebisaidi ümbertõstmiseks või täiendamiseks
WordPressi saab küll paigaldada iseteeninduses nullist mõne nupuvajutusega, aga kui on soov vana veeb uude keskkonda üle viia, pole see tavaliselt enam nii lihtne. Sel juhul võib vaja minna vastavat tarkvara ning kuna iga lahendus on unikaalne, siis pole välistatud arendaja abi.
Arendaja võib aidata vana veebi ka mõnelt teiselt platvormilt WordPressi üle tuua. Olenevalt lahendusest võib see olla kergem või raskem ülesanne.
6. Kui firma on suur ning koduleht peab väga professionaalne ja eriti kvaliteetne välja nägema
Tavaliselt on isetehtud WordPressi lehed üsna sarnased, sest kasutatakse levinud (tasuta või odavaid) valmiskujundusi ning populaarseid pistikprogramme, mida kohtab väga paljudes teisteski veebides.
See kõik võib näida üsna ilus, kuid suure ettevõtte jaoks võib sellest standardlahendusest väheseks jääda, kui on vaja välja paista eriti usaldusväärne ja professionaalne. Siis on samuti parem pöörduda spetsialisti poole.
7. Kui kodulehe loomine pole ühekordne projekt, vaid vajab pidevat hooldust
WordPressi uuendused ja turvalisuse pistikprogrammid aitavad enamusel juhtudel väike- ja keskmistel ettevõtetel ise hakkama saada. Kui aga tegemist on mahukama lahendusega, mis näiteks suhtleb teiste süsteemidega, mis samuti pidevalt uuenevad, võib selle kõige haldamine endal liiga palju aega võtta.
Siis aitab taas arendaja, kes asjadel silma peal hoiab ja vajalikud toimingud õigel ajal ära teeb, vajadusel ka pistikprogramme vahetades või liideseid ümber kujundades.
Kokkuvõtteks: väiksema veebiga saab väga hästi ise hakkama, keerukamaga küsi abi
Kui otsustad oma kodulehe ise luua, pole katki midagi – päris nullist saab WordPressi installida Veebimajutuse iseteenindusest isegi üsna võhik arvutikasutaja. Kui on aega ja tahtmist seda kõike ise hallata ja uuendada, pole probleemi – maailma populaarseim sisuhalduse platvorm on piisavalt lihtne, et ilma eriliste eriteadmisteta saab sellega hakkama.
Kui aga pole tahtmist ega aega ise selle kõigega muu kõrvalt tegeleda, siis spetsialiste WordPressi platvormi jaoks on palju ja neid tasub kasutada. Üks koht, kust neid leiab, on näiteks Veebimajutuse partnerite nimekiri.