Alates selle aasta 1. jaanuarist ei maksa riik tudengitele enam tulemusstipendiumit. Otsus on saanud nii meedias kui ühiskonnas palju vastukaja, kuid tööandjate keskliidu tegevjuht Hando Sutter usub, et tegu oli vältimatu ning vajaliku sammuga.
Tulemusstipendiumit maksti suurepäraste õpitulemustega tudengitele ning selle suurus oli 100 eurot kuus. Riik säästab tulemusstipendiumi kaotamisega aastas üle kahe miljoni euro. “Toetuste üle vaatamine ja kaasajastamine on riigi rahanduslikku olukorda arvestades vajalik ja möödapääsmatu samm, sest alates viimasest kriisist on riigi kulud kasvanud 70 protsenti, kuid maksutulu allikas ehk majandus samal ajal vaid 45 protsenti. See ei ole jätkusuutlik. Vahe katmiseks ongi riik võtnud laenu ja kehtestanud või tõstnud makse,” ütleb Sutter.
Targad inimesed on Eesti suurim vara
Tegevjuhi hinnangul peab lähtuma põhimõttest, et riik läheb toetusega appi neile, kel on seda tõesti vaja. “Seetõttu toetame kogu stipendiumite ja õppelaenu süsteemi tervikuna üle vaatamist nii, et hariduse kättesaadavus ja õpitulemused ei kannataks, sest targad inimesed on Eesti suurim vara,” nendib ta.
See lugu on PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus:
- Piiramatu ligipääs DigiPRO, E-kaubanduse, RMP, Rikka Geeniuse ja Ärigeeniuse artiklitele.
- Ligipääs veel seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
- Soodushinnaga sissepääs Geeniuse üritustele.
- Soovi korral ajakiri Digi paberil.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.