Omega Laen aitab nii reaalseid äriplaane ellu viia kui ka unistusi täita

Omega Laen AS-i juhatuse liikme Eduard Kimaski sõnul on kliendi kinnisvara sundmüük halvim võimalik lahendus ning seda püütakse igati vältida. Ettevõtte pikaajaline kogemus näitab, et kui mõlemad osapooled on koostööle avatud ka rasketel hetkedel, pole vajadust kohtutäitureid asjasse segada.Foto: Omega Laen AS

Rahvusvaheline finantsasutus AS Omega Laen on kinnisvara tagatisel laenude väljastamisega tegelenud aastast 2009. Ettevõtte juhtkonnal on finantseerimise vallas kogemusi enam kui 25 aastat.

Omega Laen pakub suurtele ja väikestele äriühingutele laenu nii äri kasvatamiseks, erinevate projektide elluviimiseks, krediidivajaduste lahendamiseks kui ka teiste kalliks osutunud laenude refinantseerimiseks.

Kiirus, paindlikkus ja innovaatilisus

“Meie eelised suurte korporatiivsete pankade ees on kindlasti kiirus, paindlikkus ja innovaatilisus,” tutvustab Omega Laen AS-i juhatuse liige Eduard Kimask. “Laenutaotluse saab täita mugavalt läbi veebi ning reageerime sellele tööpäeviti mõne tunni jooksul – saadame informatsiooni, kas küsitud laenusumma on reaalne ja millised dokumendid on laenulepingu sõlmimiseks vaja esitada. Kui taotleja on küsitud dokumendid esitanud, läheb otsuse tegemiseks, lepingu allkirjastamiseks ja raha arvele jõudmiseks kuni neli tööpäeva. Oleme kiireim tee taotlusest reaalse rahani!”

Ta lisab, et heale partnerile omaselt on Omega Laen võtnud oma südameasjaks klientide nõustamise. “Enamasti jätavad pangad otsustamise kliendi kanda, ent klient ei pruugi kõiki laenamise nüansse teada ega iseseisvalt parima lahenduseni jõuda. Paljud meie kliendid tegelevad kinnisvaraarendusega ning nende projektid ja eesmärkide suunitlemine nõuab süvenemist. Näiteks kas arendada kinnisvara müümiseks või üürimiseks,” selgitab Kimask.

Lisaks ei paku enamik teisi finantsasutusi osalist finantseerimist, aga praegusel keerulisel ajal loobuvad paljud arendajad peatöövõtjast ning juhivad ise oma projekte, kaasates erinevaid koostööpartnereid. See tähendab, et neil puudub üks eelarve ning pangad ei soovi seda finantseerida. “Meie jaoks ei ole aga vahet – aitame kliendil soovi korral koostada summeeritud eelarve ning finantseerimine teatud protsendi sellest. Me süveneme kliendi projekti ja mõtleme temaga kaasa!”

Ärikliendid küsivad laenu ka investeeringu tegemiseks üüripinnalt rahavoo saamiseks või kaupade soetamiseks, võttes kinnisvara tagatisel laenu, ostes kaupa ning müües selle vaheltkasuga maha. Olemasolevad laenud ei ole seejuures uue laenu saamisel takistuseks. Tagasimakse puhul ollakse samuti paindlikud, näiteks võib sõlmida kokkuleppe, et alguses maksab ettevõte ainult laenuintresse ja valminud kinnisvara müümisel korraga kogu ülejäänud summa.

Omega Laen on rahvusvaheline ettevõte, mille peakontor asub Tallinnas ning tütarettevõtted Eestis, Leedus ja Poolas. Ettevõte pakub peale juriidiliste isikute laenu ka eraisikutele, kelle seas on finantsasutus tänu oma paindlikkusele ja personaalsusele samuti väga populaarne laenuandja.

Kimaski sõnul keelduvad pangad enamasti laenu andmast neile eraisikutele, kellel on Krediidiinfost näha varasemaid rahalisi raskusi. Omaga Laen vaatab pilti laiemalt: kui inimesel on võlad tasutud, olemas töökoht, korrektne sissetulek ja isiklik kinnisvara, on ta oodatud ettevõtte kliendiks. Samuti aktsepteerib Omega Laen välismaal töötavate inimeste sissetulekuid, mis laekuvad sealsetesse pankadesse.

Ka makseraskustes klientidega leitakse koostöös lahendus

Personaalne teenindamine jätkub kogu laenu tagasimakse vältel. “Tuleb ette ka keerukamaid aegu, näiteks kui kliendid ei suuda oma laenumakseid tasuda. Püüame siis koos makseraskustes kliendiga leida lahenduse näiteks osalise maksepuhkuse või laenulepingu pikendamise näol. Meie ei taha saada kinnisvaraomanikuks, meie soovime anda laenu ning tegeleda ainult rahaga,” selgitab Kimask.

“Pangad enamasti sellistel puhkudel vabastavad laenaja näiteks laenu põhiosa maksmisest, kuid intresse küsivad ikka. Meil on teine põhimõte ning vastavalt kokkuleppele saab näiteks intressimaksed pooleks teha ning osa neist tulevikus tasuda.”

Kimask lisab, et kliendi kinnisvara sundmüük on halvim lahendus ning seda püütakse igati vältida. Ettevõtte pikaajaline kogemus näitab, et kui mõlemad osapooled on koostööle avatud ka rasketel hetkedel, pole vajadust kohtutäitureid asjasse segada.

Laenu tagasimakse tähtajaks pakub Omega Laen koguni kuni 30 aastat. Minimaalne laenusumma on 2000 eurot, maksimaalne oleneb kliendi maksejõust ja tema kinnisvara väärtusest ning võib ulatuda kuni kahe miljonini ühe laenu kohta. Tagatiseks sobib kinnisvara: elamud, korterid, kontorid, arendatud krundid. Tagatiseks ei sobi tootmismaa, tehased, metsamaa, garaažid ja laod.

“Üks erinevus teiste laenuandjatega on meil veel – meie ei nõua kliendilt Tallinna, Tartu ja Narva kinnisvara puhul kallist hindamisakti, vaid võtame arvesse maa-ameti hinnastatistika ja turusituatsiooni. Keerulisemad projektid, kus firma tahab ehitada maja või paarismaja ning tal on olemas projekt, arvutame kinnisvara hetke- ja tulevikuväärtuse, et otsustada, mis etapis kui suurt osa oleme nõus finantseerima,” selgitab Kimask.

Laenu lihtsamaks ja kiiremaks taotlemiseks on Omega Laen rakendanud moodsaid tehnoloogiaid: ankeedi saab täita ja dokumendid esitada läbi www.omegalaen.ee. Järgmise või lisalaenu korral saab lepingu mugavalt digiallkirjastada.

Tähelepanu! Tegemist on finantsteenuse reklaamiga. Vajadusel tutvu teenuse tingimustega ning küsimuste korral konsulteeri asjatundjaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks. Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla