Kuidas kurikuulus AI ettevõtte kasuks tööle panna?

AI abil saavad ettevõtted analüüsida suures koguses andmeid ja tuvastada mustreid või trende, mis inimesel võivad märkamata jääda.Foto: Shutterstock

Loomeinkubaatori juht Anu Lõhmus avaldab, millised ettevõtted satuvad enim nende teele, kes soovivad oma ettevõtet targalt edasi arendada. Lisaks toob ta välja viimase aja trendid ettevõtluses. 

“Kui rääkida trendidest nende hulgas, kes jõuavad meie juurde, siis küsimus, kuidas olla ringmajandav ja väiksema jalajäljega, on juba nii iseenesest mõistetav, et enam ei ole kedagi, kellele peab seda teemat hakkama päris A-st ja B-st tutvustama,” ütleb Lõhmus.

Loomeinkubaator pakub ettevõtjatele tuge erinevates valdkondades – alustades ärimudelist ja lõpetades, kuidas olla vastavuses erinevate regulatsioonidega. Ning millist konkurentsieelist pakub päriselt jätkusuutlik ettevõtlus. “Siin on uskumatult palju võimalusi, mida saab teha.”

Näiteks on programmis osalenud Myceen, kes loob seeneniidistikust mööblit ja RAIKU, kes loob jätkusuutlikku pakkematerjali. Samuti keskkonnasõbralike ärikingituste ettevõte Ecodisain ja prügisorteerimislahendusi pakkuv Sortaider, mis on lihtsaim viis ökoloogilise jalajälje vähendamiseks.

AI kohandamine ärimudelitesse

Aina aktiivsemalt otsivad ettevõtjad võimalusi, kuidas AI kohandamine ärimudelitesse saaks nende tegevusele kaasa aidata ja seda efektiivsemaks muuta. Praegusel ärimaastikul on see äärmiselt oluline, sest võib muuta ettevõtte toimimist ja tulemuslikkust põhjalikult.

Näiteks aitab AI automatiseerida korduvaid ülesandeid, analüüsida suures koguses andmeid ning anda kiireid ja täpseid soovitusi või prognoose. See omakorda võimaldab ettevõttel optimeerida oma protsesse ja kasutada ressursse tõhusamalt. 

Loomeinkubaatori juht Anu Lõhmus.Foto: Loomeinkubaator

AI abil saavad ettevõtted analüüsida suures koguses andmeid ja tuvastada mustreid või trende, mis inimesel võivad märkamata jääda. See võib aidata ettevõtetel teha paremaid ja informeeritud otsuseid, mis omakorda võivad suurendada nende konkurentsivõimet ja edukust.

Lisaks võib AI aidata ettevõtetel tuvastada ja hallata riske, sealhulgas pettusi, turvarikkumisi ja operatsioonilisi riske, samuti ennetada probleeme ja kahjusid ning säilitada usaldusväärsust ja mainet.

Inimesed eelistavad rohkem kohalikku toodangut

Toodete poolelt toob Lõhmus välja, et ikka ja jälle on nende juurde jõudnud tekstiilidega tegelevaid ettevõtteid. “Praegu keskendutakse väga unikaalsetele või spetsiifilisi probleeme lahendavatele rõivastele,” lisab ta. Näiteks on programmis osalenud talisuplejatele jopesid tootev Paul Berg, kodumaine spordirõivaste tootja FIBAMI või softshellist kombekaid loov NUCKÖ fashion.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudised sinu postkastis

Ärigeeniuse uudiskiri toob sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused.