Personaliplatvorm Deel on aidanud Eesti tööturule tuua pea 1500 spetsialisti

"On ilmselge, et globaalsed tiimid on töömaastiku tulevik üle terve maailma," on veendunud Deeli Ida- ja Kesk-Euroopa laienemise juht Liina Laas.Foto: Deel

Kahe aasta eest Eesti turul lansseeritud globaalne personaliplatvorm Deel on tegutsemisaastate jooksul teinud olulisi edusamme tutvustades Eestile rahvusvahelist töömaailma. Nii on tõusutrendis globaalne värbamine kui ka töötamine.

Globaalne personaliplatvorm Deel on 2019. aastal asutatud Ameerika idufirma, mis tänaseks laienenud enam kui 160 riiki, hõlmates nii Eesti, kui ka lähinaabrid Läti, Leedu ja Soome. Eestis lansseeriti ettevõte 2021. aasta augustis ning praeguseks on tehtud suur töö astumaks tuleviku töömaastiku poole.

Eesti spetsialistid on üle maailma väga hinnatud

Läbi personaliplatvormi on kahe aasta jooksul leidnud töö kas Eestis või Eesti klientide heaks pea 1500 inimest. Meie spetsialistid on IKT-sektoris üle maailma väga hinnatud ning töötavad enim Ameerika, Inglismaa, Saksamaa või Kanada ettevõtete heaks.

Populaarseimad rollid, mida siit palgatakse, on kaupleja, tarkvaraarendaja ja -insener ning andmeanalüütik. Suurim muutus on aga Eesti tööturul toimunud rahvusvahelises värbamises, kus võrreldes eelmiste aastatega on kasv 30%. Kodumaised ettevõtted palkavad välistalente Ukrainast, Gruusiast, Saksamaalt ja Inglismaalt.

“Meie startup- ja ettevõtlusmaastik on jätkuvalt arenemas kiirelt, olemaks tööturu muutustele valmis, ning spetsialiste on juurde vaja aina pakilisemalt. Just seetõttu on abivägede otsingutel Eesti ettevõtjad pöördunud ka piiri taha ning on ilmselge, et globaalsed tiimid on töömaastiku tulevik üle terve maailma,” räägib Deel Ida- ja Kesk-Euroopa laienemise juht Liina Laas.

Ametikohad, mille täitmisel enim välistööjõu poole vaadatakse, on tarkvaraarendajad- ja insenerid, konsultandid ja sisukirjutajad. Laasi sõnul on siiani kõige populaarsem tööstusharu, kus kohaliku tööjõupuuduse tõttu välismaa poole vaadatakse, IKT-sektor, kuid aina enam on globaalset palkamist näha ka finantsteenustes, e-õppes ning turunduses.

Deel pakub täislahendust

Eestis kasutab Deeli teenuseid rohkem kui 120 ettevõtet – MeetFrank, Nortal, BiKeep, Genius Sports ja InBank on vaid mõned nimed pikast loetelust. Baltikumis ja Poolas kasutab tööjõu haldamisel Deeli tuge 350 ettevõtet ning Eesti, Läti, Leedu ja Poola spetsialistid töötavad rohkem kui 1500 ettevõttes üle maailma.

Deel pakub täislahendust, hõlmates lisaks palkamisele kõike, mida personalihaldamiseks vaja. Möödunud aastal toodi turule Global Payroll ning lahenduse kasutajatest on täna pea 2% just Eesti kliendid, kes oma palgahalduse ja -maksmisega seotud toimingud sinna kokku koondanud on. Tänu lahendusele on ettevõtetel lisaks Eestile võimalik palgaarvestust hallata rohkem kui 90 riigis. 

Kõige värskema uuendusega tuli Deel turule sel suvel, nimelt Get Hired lahendust kasutades saavad kõik enam kui 15 000 Deeli kasutavat ettevõtet otse personaliplatvormilt spetsialiste otsida ja sobivusel kohe ka palgata.

Samamoodi saavad tööd otsivad talendid sealt uusi ametikohti leida kogu maailmast. Deel Get Hired võimaluse suurimaks eesmärgiks on aidata koondamistest mõjutatud töötajatel Deeli kogukonnas uusi töökohti leida ning samuti annab see võimaluse olla märgatud juba ettevõtetele, kes Deeliga globaalselt toimetamas.  

Deel on juhtiv personaliettevõte, mis haldab kogu globaalset personalijuhtimist ühest kohast. Globaalsete meeskondade jaoks mõeldud kõik-ühes personaliplatvorm aitab ettevõtetel lihtsustada rahvusvahelise tööjõu haldamise igat aspekti, alates kultuurist ja sisseelamisest kuni kohaliku palgaarvestuse ja nõuetele vastavuseni. Kasutades Deeli platvormi on võimalik käsitleda kogu ülemaailmset personalijuhtimist ühes kohas. Deel töötab tänaseks sõltumatute töövõtjate ja täistööajaga töötajate heaks enam kui 160 riigis ja aastal 2023 hinnati ettevõtte väärtuseks 12 miljardit dollarit. 2019. aastal Alex Bouazizi ja Shuo Wangi poolt asutatud Deel on täielikult hajutatud ettevõte, mille töötajad asuvad kogu maailmas. 

Deeli kohta loe lähemal siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks. Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla