Kodukontoris, kas Teamsi, Google Meeti või Zoomi platvormi vahendusel toimuvad koosolekud esitavad suure väljakutse kodustele wifi-võrkudele. Kui ühendus katkeb ühe koosoleku jooksul lausa mitu korda, segab see sujuva vestluse toimumist kõigil osapooltel ja tekitab asjatut stressi.
Virtuaalkohtumiste sujuvamaks toimimiseks tasub üle vaadata oma internetiseadmed ja nende asetsemine. OIXIO eksperdid toovad välja mõned lihtsad sammud parema ühenduse ja sujuvama kaugtöö tagamiseks.
Hangi endale võimas ruuter
Mida võimsamat ja uuemat ruuterit kasutad, seda parem on ka sinu internetiühendus. Sageli on kehva internetiühenduse taga see, et sinu ruuter on lihtsalt liiga vana. Seega tasub kindlasti kontrollida, et internetiruuter oleks kaasaegne ja toetaks vähemalt wifi 5 standardit.
Kui sinu kodus tehakse paralleelselt videokoosolekuid mitmes seadmes, siis vaheta kindlasti ruuter kõige võimekama vastu, mis teenusepakkuja valikus leidub, või soeta endale äriklassi ruuter.
Paiguta ruuter arvuti lähedale
Parima ühenduse tagamiseks vaata üle, et wifisignaali edastav seade – ruuter või pääsupunkt (WiFi Access Point) ei asuks suletud paksude seinte taga ega kasutajatest eraldatud ruumis, nagu majapidamisruum või kelder.
Kui interneriühendus on kehv, võid ka alati ise wifiseadmele lähemale liikuda, sest wifi levialas langeb kiirus ja signaalikvaliteet seadmest kaugemal olles. Suurema elamise korral soovitame kasutada spetsiaalset wifilahendust (näiteks Aruba Instant ON), et kindlasti iga korruse ja iga 50 m2 kohta oleks vähemalt üks wifi-pääsupunkt.
Ära koorma võrku üle
Kindlasti ei tohiks ühendada ühte internetivõrku mitut wifi-ruuterit. Tuleb pidada meeles, et ruuter ja pääsupunkt on funktsioonilt erinevad seadmed, kuid teenusepakkuja seadmetes on nad enamasti lihtsalt samasse seadmesse kokku pandud.
Samuti tasub kontrollida, et internetivõrgus ei oleks võrguressurssi kulutavaid aktiivseid seadmeid, mida sa parasjagu ei kasuta, nagu digiboksid, mängukonsoolid, telerid või võrguserverid.
Lülita välja kõik ebavajalik
Videokoosolekute ajaks sulge kõik mõttetult võrguressurssi tarbivad rakendused, näiteks Bittorrent või Youtube ning erinevad striiminguteenused ja mahukad veebilehed, sest need tõmbavad internetikiirust kõvasti aeglasemaks.
Mitme osalejaga videokoosolekute ajal on soovitatav lülitada välja ka VPN (virtuaalne privaatvõrk).