Salesforce'i blogi

Tableau või Datorama – kumb on võluvits turundaja muredele?

Kas leidub tööriista, mis võlub turundajate mured minema?Foto: Shutterstock

Millisele turundajale ei meeldiks hea analüütikatööriist? Andmeid tuleb tänapäeva maailmas sisse uksest ja aknast, küsimus on aga selles, kuidas moondada esmapilgul hoomamatu infovoog väärt teadmiseks, millest oleks kasu nii turundajal kui juhtidel otsuste tegemisel. Kas võluvits on olemas ja kui on, siis kuidas seda üles leida?

Appi tuleb LeverUPi äriarendusjuht Märt Jõesaar, kes puutub turundus-, kliendisuhtlus- ja müügilahendustega igapäevaselt kokku. LeverUp Consulting on Baltikumis ja Aadria mere ääres tegutsev maailma juhtiva kliendi- ja müügihaldustarkvara Salesforce’i partner, mis aitab ettevõtetel just selliseid tulevikutehnoloogial põhinevaid lahendusi kasutusele võtta.

Mis vahet sel on, millist tööriista kasutan?

Jõesaar kinnitab, et hea ärianalüüsi ehk BI-tööriista valimisel on ettevõtte käekäigule oluline roll. “Salesforce’ist on saadaval kaks peamist BI-tööriista: Datorama (praeguse nimega Marketing Cloud Intelligence) ja Tableau. Need on väga erineva suunitlusega, aga edukalt omavahel ühendatavad,” räägib Jõesaar. Kas kumbki neist võiks olla võluvits kõigile turundajate muredele?

“Tõsi ta on, et nii Tableau kui ka Datorama on mõlemad võimsad andmete visualiseerimise tööriistad, mis võimaldavad ettevõtetel oma andmeid hõlpsalt analüüsida ja tõlgendada,” räägib Jõesaar, kinnitamata ega lükkamata ümber meie käimasolevaid võluvitsa otsinguid. Kahtlust pole aga selles, et mõlemad tööriistad on tasemel, muidu neid maailmategija portfellist ei leiaks. Sellegipoolest on tööriistal ja tööriistal vahe. Teeme Jõesaare abiga selgeks, milline.

1. Funktsionaalsus

“Tableau on peamiselt andmete visualiseerimise ja aruandluse tööriist, samas kui Datorama on turundusanalüütika platvorm. Niisiis pole üllatav, et nende funktsioonid mõnevõrra erinevad,” selgitab äriarendusjuht. Kahest valikust on Datoramal laiem valik funktsioone, sealhulgas andmete integreerimine, andmete puhastamine ja omistamise modelleerimine. “See ei tähenda, et Tableau tingimata alla jääks, lihtsalt fookus on kitsam ja eesmärk mõnevõrra teine – see keskendub interaktiivsete armatuurlaudade ja aruannete loomisele,” märgib Jõesaar.

2. Kasutuslihtsus

Kui kaht tööriista võrrelda sellest vaatest, kumba on lihtsam kasutada, tuleb punkt anda Tableaule. “Sellel on intuitiivsem kasutajaliides ja algajatel on tööriista lihtsam käppa saada. Datorama on keerulisem platvorm ning nõuab seetõttu kasutajalt rohkem tehnilisi teadmisi,” võrdleb Jõesaar.

3. Andmeallikad

Turundajate jaoks ei saa andmeid kunagi liiga palju olla. Jõesaare sõnul on küsimus hoopis selles, kust neid andmeid hangitakse. Tableau saab luua ühenduse paljude andmeallikatega, sealhulgas andmebaaside, arvutustabelite ja pilveteenustega. Datorama pole nii laia haarega, ent on sellevõrra põhjalikum, keskendudes peamiselt reklaami- ja sotsiaalmeediaplatvormide turundusandmetele.

4. Maksumus

Mistahes äri me ajame, ei saa üle ega ümber rahast. Kui võrrelda puhtalt hinnataseme järgi, peab punkti andma Tableaule, kuna see on üldiselt soodsam kui Datorama. Kuna viimane on kõrgetasemeline turundusanalüütika platvorm, ei erine ainult hind, vaid ka väärtus, mida kasutajale pakutakse. “Sellised tööriistad pole makaronid, mida letilt kilohinna järgi valida. Kui on ikka vaja korralikku turundusanalüütika platvormi, pole mõtet võtta aruandluse tööriista, mis siis, kui see soodsam tuleb,” räägib Jõesaar.

LeverUPi äriarendusjuht Märt Jõesaar.

Aga mis siis, kui võtta mõlemad korraga?

Niisiis pole üks teisest tingimata parem ega vastupidi. Vahel on kõige kasulikum, kui võtta kasutusele mõlemad. Ka see on täiesti võimalik. Datorama integreerimine Tableauga annab tulemuseks nii äri- kui ka turundusandmete ühtse analüüsi. See võimaldab järgmist:

  • optimeerida turundusmeeskondade eelarvet;
  • tõhusamalt äri juhtida;
  • parandada kliendisuhteid;
  • analüüsida võimalusi põhjalikumalt;
  • luua visuaale, mis kajastavad täielikku pilti ettevõtte tegevustest.

Valik Tableau ja Datorama vahel sõltub ettevõtte konkreetsetest vajadustest ja analüüsitavate andmete olemusest. “Kui keskendute peamiselt turundusanalüütikale, võib Datorama olla parem valik, samas kui vaja on luua interaktiivseid töölaudu ja aruandeid erinevatest andmeallikatest, võib Tableau olla õige tee,” võtab Jõesaar tööriistade olemuse kokku. Niisiis pole paraku olemas ühtainsat võluvitsa, mis lahendaks korraga iga turundaja mured, küll aga rätseplahendused, millega võib jõuda päris lähedale.

Küsija suu pihta ei lööda – kui omapäi otsustamine tundub ka pärast artikli lugemist keerukas, tasub osa võtta 14. märtsil toimuvast seminarist, kus oma ala parimad tutvustavad uusi trende ärianalüütikas ja kliendihalduses ning räägivad tehtud töödest ja headest praktikatest. LeverUPi spetsialistide abiga leiab lahenduse, mis sobib kõige paremini just sinu ettevõttele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.