Kodune, mugav ja moodne: vaata, milline näeb välja üks kaasaegne töökoht!

Rida vastakuti asetatud lihtsa joonega diivaneid eraldab elegantsel viisil avatud kontori kööginurka ja töötsooni.Foto: Soren Kristensen

Pärast koroonapandeemiat otsustas Stepstone Groupi kuuluv Suurbritannia suurim värbamisplatvorm Total Jobs enda kontori plaani ümber mõelda ning luua töötajatele uued ja kaasaegsemad tingimused. Mitmete kontori ühisalade sisustamisel kasutati ka eestimaise Intuit by Softrend pehmemööblit. Nüüd ongi ettevõtte büroos kodune, mugav ja moodne töökeskkond. Vaatame, kuidas see valmis. 

Alustame strateegiast

Total Jobs tõdes, et nende Inglismaa Lõunarannikul Havanti linnas asuv kontor ei vasta enam nende ärivajadustele, sest koroonapandeemia tõi kaasa suuri muutusi nii tööviisides kui töötajate eelistustes, ruum oli iganenud ja selle potentsiaali ei kasutatud täielikult ära. 

Total Jobs kutsus appi kontoridisainiga tegeleva Peldon Rose’i meeskonna, kellega koos kaardistati esmalt peamised probleemkohad ja võimalused, kuidas muutusi läbi viia. Selleks tehti töötajatega intervjuusid, korraldati töötubasid ja tehti vaatlusuuringuid. Selgus, et peamised probleemid olid seotud tehnoloogia, ruumi akustika, töötajate üldise heaolu ja toitlustamisega – neid väljakutseid asuski Peldon Rose lahendama. 

Uus kontor asub nüüd Portsmouthis Lakeside’i põhjasadamas. Seda ümbritsev kaunis loodus – suur järv ja metsad – on nähtav läbi üle kahemeetriste klaasseinte, mis ääristavad kontori läänekülge. 

Kuna StepStone’i gruppi kuulub mitu kaubamärki, nende hulgas JobSite, siis tuli leida lahendus, kuidas luua eri osakondade vahel sünergia. Peldon Rose’i läbi viidud uuringust selgus, et töötajate jaoks on väga oluline kuuluvustunne laiemasse tööringi, säilitades samal ajal ka enda kaubamärgi identiteedi. Seega pidi uus interjöör looma keskkonna, kus tunneksid end hästi kõik alambrändid. 

Uue kontori värvipalett eemaldub klassikalistest bränditoonidest ja on inspireeritud hoopis ümbruskonnast: kasutatud on maalähedast rohelist, mahedat sinist ja oranži. Suured ekraanid ja meediaseinad tuletavad meelde ettevõtte suuremat visiooni brändide logosid kuvamata ning nende identiteete vastandamata. 

Ühendus loodusega

Ruumi sisenedes ootab töötajaid suur puu, mille ümber on istumiskohad – seal on hea kõigil koguneda ning tekib tunne, justkui viibitaks õues. Looduslähedust on toodud ka mujale kontorisse, näiteks puhkealadele – see aitab tõsta töötajate heaolu ning sobib kokku ka väliskeskkonnaga. 

Totaljobsi kontorihoone fassaad.Foto: Soren Kristensen

Uues Portsmouthi kontoris töötavad müügiosakond ning veebiarenduse spetsialistide ja tarkvara inseneride meeskonnad. Läbi viidud uuringu üks põhilisi leide oli vajadus parema ruumi akustika lahenduse järele, et töötajad saaksid ühes keskkonnas harmooniliselt koos tööd teha. 

Kontori paigutusel lähtuti inimeste töö iseloomust eriala järgi – näiteks paigutati disainimeeskond kokku sarnase energia ja müratasemega tsoonidega. Üle teepunkti on nende kõrval müügiosakond – mõlema osakonna tegevused on loomult aktiivsed ja valjemad, ning nii ei sega kumbki üksteist.

Teine lugu on tarkvarainseneridega, kes istuvad eemal ühisalast, tsoonis, mis jääb vaikseks ja soodustavad keskendunult töötamist. Sellised tsoonid loodi  avatud planeeringuga kontoris akustiliste paneelidega kõnekabiinide ja raamatukappide abil, mis tõkestavad müra levikut ja jagavad ruumi eri tsoonideks. 

Sobiv töökeskkond on loodud ka neile, kes otsivad midagi vahepealset. Selle asemel et varustada iga töökoht istumis- või seismislauaga, julgustatakse inimesi rohkem ruumis ringi liikuma ja eri kohtades tööd tegema. Seepärast leiab sealt ka palju koduseid esemeid, näiteks tugitoolid, mis loovad töötamiseks sooja ja mugava õhkkonna. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks. Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla