Ettevõtte testis erinevaid kõnekabiine. Võitjaks osutus Intuit Booth

Intuit Booth kõnekabiinid asetati ruumi keskele – nii toimivad need ka ruumieraldajatena.Foto: Mart Lillesiim

Energiatootmisega tegeleval Utilitas Wind OÜl valmis uus ja kaasaegne kontor, mille loomisel tahtis ettevõte kasutada eelkõige Eesti tootjate mööblit. Scene Consulting OÜ konsultant Piia Kallas räägib, millised alad töökeskkonda loodi ning miks valiti sinna just Intuiti kõnekabiin ja pehme mööbel. 

Maakri tänaval asuva kontori kujundustööd algasid eelmise aasta sügisel. Eesmärk oli luua ligi saja ruutmeetri suurusesse ruumi töökohad kümnele inimesele ning mugav sotsiaalse suhtluse ala, kus kolleegidega koguneda, vabamas vormis suhelda ja tiimi koosolekuid teha. 

Kuidas avatud kontoris vähendada müra?

Kuivõrd ruumiplaneering tingis avatud kontori mudeli, siis tuli lahendada ka küsimus, kuidas kümnel samas ruumis töötaval inimesel oleks võimalik ka rahulikult töösse süveneda. Tänapäeva kontorites on suurimaks probleemiks just liigne müra, mis võib töötajate produktiivsust vähendada. 

Hiljuti läbi viidud töökohauuringus tunnistas 65% vastanutest, et pidevad telefonikõned ja kolleegide omavahelised vestlused tekitavad helitausta, mis häirib keskendumist. Kõnekabiinidega saab selle probleemi aga lahendada. 

Utilitas testis erinevate tootjate kõnekabiine, variantidena olid lisaks kahele kodumaisele tootjabrändile kaalumisel ka tunnustatud rahvusvahelise tootja mudel. Lõpuks langes valik kahele Intuit Boothi kõnekabiinile – otsustavaks sai eelkõige selle eriline trapetsjas kuju, mis pakub kasutajale tavapärasest enam ruumi luues mõnusama kasutuskogemuse.

Pehmete välispaneelidega Intuit Booth kõnekabiinid.Foto: Mart Lillesiim

Valiku argumendiks olid ka kabiini eristuvad pehmed välispaneelid, mida sai kujundada ettevõtte korporatiivvärvidesse. Plussiks oli seegi, et need paneelid olid kaetud kangaga, mis aitas massiivseid mööblitükke ruumi õdusamalt sulandada täites samaaegselt mürasummutavat akustilist lisafunktsiooni.

Intuit Boothi disain on saanud inspiratsiooni trapetsist – just see teeb seal viibimise mugavaks ja summutab ka tülika kaja. Kõnekabiini pehmed seinad aitavad absorbeerida ka kontori üldist müra, toimides akustiliste ruumijagajatena. Kasuks tuleb seegi, et Boothi iste keerleb igas suunas, lubades kasutajal vabalt liikuda, seejuures vastu seina põrkamata. 

Naturaalne valgus

Kaks välja valitud kabiini paigutati külitsi kokku täpselt ruumi keskele – nii toimivad need ruumieraldajatena töötsooni ja sotsiaalse ala vahel. Seejuures ei varja eraldajad liigselt päevavalgust, sest kõnekabiinil on kahel küljel suured klaasseinad.

“Kuna ka olemasoleva ruumi kahes seinas olid suured aknad, siis lähtuti töökohtade paigutamisel võimalusest töötada naturaalses päevavalguses ning töölauad paigutati paarikaupa akende alla,” toob Kallas välja. Teistesse külgedesse paigutati kaks varutöökohta ning loodi sotsiaalse suhtluse ala. 

Tööruumi kõrval on köök-söögituba koos väikese kohvinurgaga, kõrvalfirmaga jagatav ühine esik-ooteruum-lisavestlusala oma firma töötajatele või ootavatele külalistele ja suur nõupidamisteruum 12 inimesele. 

Kollektsiooni Sans kuuluvad mugavad diivanid ja tugitoolid. Foto: Mart Lillesiim

Ettevõttel oli soov kasutada võimalikult palju Eesti tootjate mööblit ning nii valiti sotsiaalse suhtluse ala sisutamiseks kollektsiooni Sans kuuluvad mugavad diivanid ja tugitoolid. 

Diivanid on kaunist sügavat meretooni, viidates Utilitas Wind tuuleparkide merelisele asukohale. Diivanite-tugitoolide ja kohvilaudadega sotsiaalne ala on tööalast, kus inimestel on vaja süveneda, eraldatud taimede ja Intuit Boothi kõnekabiinidega. 

Diivanid toovad kontorisse mõnusalt koduse tunde, tekitades hea ruumijaotuse. Lisaks annavad need võimaluse kiirel ajal korraks puhata ja lõdvestuda, sest ka tegemisi täis tööpäeval on oluline korraks hinge tõmmata, et hiljem hea tempoga edasi töötada. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks. Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla