Vaata pilte! Töötajate einela, mille sisekujundus ei jää alla restoranile 

Hella Lithuania lõi enda töötajatele stiilse einela, kus saab ka korraldada üritusi ja tähistada ettevõtte sündmusi. Norbert Tukaj

Kaunase lennujaama lähedal asuv rahvusvahelisse gruppi kuuluv Hella Lithuania autoelektroonikatehas, kus töötab üle 250 inimese, lõi enda töötajatele stiilse einela, kus saab ka korraldada üritusi ja tähistada ettevõtte sündmusi. 

Eesmärk oli luua mugav ja silmailu pakkuv multifunktsionaalne söögikoht, kus ettevõtte eri osakondade töötajad saaksid ühiselt aega veeta. Ruumiplaneering pidi võimaldama, et einelat saaks kasutada nii firmasisesteks kui väliskülalistega üritusteks.

Multifunktsionaalsed alad

Kontor ei ole enam pelgalt koht, kus tööd teha, vaid peaks töötajatele pakkuma variatsioone erinevatest töötegemise võimalustest ning elamuslikkusest. Mitmed ettevõtted on loonud kontorisse eraldi ruume või alasid, mis soodustavad inimeste kokku tulemist ning seeläbi omavahelist juhuslikku suhtlust ja kogukonnatunde juurdumist. Suuremate ettevõtete juurde on rajatud einela, mis võib selleks kohandatud ruumilahendusega olla ka tõhus tööruum pakkudes nii ühte lisavõimalust töökeskkonna elamuslikkuse rikastamiseks.

Hella Food Lounge’ nime kandvas ca 500-l ruutmeetril asuval toitlustuspinnal on tõhusalt täidetud iga ruutmeeter. See on  loodud teenima mitmekülgseid vajadusi ning tsoneeritud mitmeks erinevaks alaks. 

Söömis- ja istumisala on sisustatud trendikalt eri stiilis mööbliga: einet saab nautida nii tavapäraste söögilaudade taga, suuremaid tiime mahutavate baarileti kõrgusega pukklaudade ääres kui ka pehmetel diivanitel. Privaatsema arutelu pidamiseks saab varjuda kõrgete helisummutavate seinte ja katusega eraldatud nurka mõnusatesse Augusti-nimelistesse diivanitesse. 

Einela keskel on fine-dining-ala, mille saab muust ruumist eraldada kardinatega. Sellele ruumiosale annavad iseloomu vastakuti asetatud mooduldiivanite Meeter pikad read, ümarad lauad ja vaipkate. See on ideaalne koht pressikonverentside läbiviimiseks või tähtpäevade pidamiseks. Sissepääsu juures on iseteeninduslik kohvikuala. 

Naturaalne ja looduslik stiil

Kui kirjeldada lounge’i stiili, siis on märksõnaks loodus. Loodusest inspireerituna ilmestavad ruume elavad taimed, mööbli värvitoonid on valitud rahulikud ja palju on kasutatud ka naturaalset puitu. Maast laeni akendest hoovab ruumi palju loomulikku valgust ja helgust. 

Üleminekud ühelt alalt teisele on hoolikalt kavandatud, tasakaalustatud ja harmoonilised. Läbimõeldult kujundatud ruumid on funktsionaalsed, inspireerivad ja väga mugavad.

“Tööalaste tulemuste ja püüdluste kõrval on sama olulised igapäevased rõõmud, mis annavad rutiinile uue elu. Me oleme uhked ja õnnelikud oma hubase ja kaasaegse söökla üle, mida töötajad peavad kaunimakski kui kesklinna restorane,” kirjutab Hella ise enda uue einela kohta. 

Hella Lithuania on muuhulgas valitud korduvalt Leedu parimate tööandjate hulka, ning seda tõestab ka nende uus einela, mis on loodud lähtuvalt ettevõtte eesmärgist investeerida oma töötajatesse ja nende heaolusse. Ja seda osatakse ka märgata ja hinnata. 

Projekti sisekujunduse autor on Project LT ning fotode autor Norbert Tukaj.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks. Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla