7 rohkem või vähem üllatavat WordPressi trendi, millega praegu arvestada

WordPressi sisuhalduse tarkvara juhib praegu lausa 46% kõigist veebilehtedest. Selle platvormi mõju ulatus on tohutu ning seega on tähtsad ka selle maailma trendid ja suundumused.

Panime kokku üheksa üllatavat trendi, mis mõjutavad hetkel kogu WordPressi kogukonda ja millega oleks hea arvestada, kui kasutad ka ise WordPressi lehte.

1. WordPress valitseb endiselt ja liidriroll on püsiv

Alates WordPressi sisuhalduse loomisest 2003. aastal on WordPressi kasutamine pidevalt tõusnud ja stabiliseerunud. See platvorm on suutnud end üles ehitada, olles varem võistelnud suurte konkurentide Drupali ja Joomlaga, mille osakaal turul on aga nüüd juba märkimisväärselt vähenenud.

2. Vananenud tarkvara probleem

Kahjuks kasutab endiselt üsna märkimisväärne hulk WordPressi paigaldusi vananenud lisatarkvara, mis võib olla potentsiaalne turvarisk.

Ligikaudu 20% kõigist WordPressi saitidest töötab väga vanade WordPressi versioonidega ja neid ei uuendata, kuid positiivne on see, et paljusid vanu versioone toetatakse endiselt turvaaukude parandustega.

Suure kasutajaskonna tõttu on alati neid, kes ei ole valmis oma tehnilist platvormi uuendama, olgu selleks siis põhjendatud või mitte.

WordPressi kasutusel olevad versioonid.

5% kasutavad 4.x haru ehk umbes 1,7 miljonit veebisaiti. Versioon 4.9 ilmus 2017. aastal. Umbes 13% WordPressi lehtedest kasutavad veidi uuemat haru 5.x, mille viimane tõsisem värskendus toimus 2022. aasta jaanuaris.

Kokkuvõttes ei ole vähemalt 18% WordPressil jooksvatest veebisaitidest veel praegusele 6.x harule üle läinud.

3. Aegunud PHP probleem

Ligikaudu 75% WordPressi saitidest kasutab toetamata vanu PHP versioone, mis võivad olla turvariskide allikaks.

Kui kasutad oma veebi jaoks PHP 8.0 või varasemat versiooni, võid olla jõudnud juba selle elutsükli lõppu ja kodulehe tarkvara ei pruugi enam turvapaiku saada.

WordPressi lehtedel kasutusel olevad PHP versioonid.

PHP kasutamine on viimastel aastatel aga hoopis märkimisväärselt vähenenud, kuid see käivitab endiselt umbes 35 miljonit veebisaiti, millest enamik on WordPressi leheküljed.

4. jQuery on endiselt populaarne

Mis on jQuery juures nii head, et seda ikka kasutatakse?

Selle abil saate kiiresti kirjutada keerukat koodi, ilma et oleks vaja sügavalt mõista programmeerimiseks vajalikku JavaScripti. Selge on see, et jQuery on üks enimkasutatud keeli WordPressis.

5. Reacti kasutus tippsaitidel aina kasvab

Alates uue kasutajaliidese Gutenberg väljaandmisest 2018. aastal on Reacti raamistik näinud kasutamise märkimisväärset kasvu, eriti miljoni suurima WordPressi veebisaidi seas, kuna Gutenbergi plokid nõuavadki Reacti kasutamist. Seega pole ime, et selle kasutatavus aina suureneb.

6. WordPressi konkurendid teevad ka edusamme

Wix pakub lihtsat tiri ja tõmba disainiliidest oma kodulehe kujundamiseks. Sellest on saanud tõsine WordPressi konkurent.

Kui varem pistis maailma populaarseim sisuhaldussüsteem rinda Drupali ja Joomlaga, siis nüüd on tekkinud uued konkurendid. Need on Squarespace ja Wix.

Mõlemad on üsna edukad ja nende trumbiks on lihtsus. Need platvormid on muutunud WordPressi jaoks tõsisteks konkurentideks.

7. E-kaubanduse platvormide kahevõitlus: WooCommerce vs Shopify

WooCommerce ja Shopify võitlevad selle nimel, kumb on parim ja populaarseim e-kaubanduse platvorm. Kord on üks peal, siis teine. Praegu on Shopify veidi Woocommerce´ist ees.

Need trendid annavad hea ülevaate WordPressi platvormi hetkeseisust ja vihjavad veidi ka selle platvormi tuleviku väljavaadetele.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutus.ee blogis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudised sinu postkastis

Ärigeeniuse uudiskiri toob sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused.