Vinged tööriistad: WordPressi veebilehte saab ehitada tehisaru abil

Foto: Pete Linforth, Pixabay
Foto: Pete Linforth, Pixabay

Veebimajutuse iseteeninduses olevas WordPressi paigaldajas on juba mõnda aega olnud olemas kaks tehisaru abiga veebilehe ehitamise tööriista. Nendega saab veelgi väiksema vaevaga oma veebi tegema asju, mis varem üsna palju higi ja vaeva nõudis. Mida need endast kujutavad?

Tehisintellekt (TI) sobib tööriistana siis, kui soovid kiirelt luua visiitkaardi tüüpi kodulehe või tahad hoopis kokku panna kodulehe mustandi või prooviversiooni, mis aitab nii endal kui ka veebiarendajal paremini aru saada, millist sisu on veebi kasulik luua. 

Tehisintellekt saab siin abiks olla mitmel moel.

Kõigepealt aitab see luua esmase kodulehe struktuuri ehk pakub välja, milliseid sisulehti oleks vaja.

AI tööriist tekitab ka esimesed veebilehe sisutekstid koos piltidega, mis on koostatud vastavalt valitud tegevusalale, märksõnadele või kirjeldusele. Seega suur hulk esialgsest visandite ja plaanide tegemisest saab automatiseeritud ning koduleht hakkab ilmet võtma tavalisest palju kiiremini. 

WordPressi abimees ning abikeskus Veebimajutuse iseteeninduses tutvustab WordPressi sisenedes kõige esimesi tegevusi ning WordPressi ülevalt paremalt nurgast avatav “Abi” avab võimaluse ka hilisematele küsimustele vastuseid leida. 

Kaks head tehisaru robotit: Extendify ja ZipWP

Veebimajutuse WordPressi paigaldajast leiab kaks head tehisintellekti tööriista, mis aitavad veebi kiiresti üles seada.

Extendify on valitav kohe uue WordPressi lehe paigalduse teise sammuna. Selle põhilised eelised on järgmised.

1. Eesti keeles: Extendify pakub täielikku eestikeelset liidest ja kasutajatuge. See teeb tööriista kasutamise väga mugavaks ja arusaadavaks isegi algajatele WordPressi kasutajatele, kes kõnelevad eesti keelt.
2. Lisateabe andmebaas: peale paigaldust pakub Extendify välja ulatuslikku lisainfo andmebaasi, mis annab juhiseid ja näpunäiteid lahenduse efektiivseks kasutamiseks. See on samuti kasulik algajatele, kes vajavad AI funktsioonide rakendamiseks tuge.
3. WordPressi Gutenbergiga integreerimine: Extendify on tihedalt integreeritud WordPressi Gutenbergi tekstiredaktoriga, mis tagab sujuva ja ühtse kogemuse sisu loomisel. Nii saab ligipääsu tehisaru funktsioonidele otse Gutenbergi redaktoris, ilma et peaks vahetama liideseid ja kuskilt mujalt neid sisu luues otsima hakkama.

Teine tööriist ZipWP on valitav siis, kui minna tavapärast WordPressi paigaldust tegema ning siseneda WordPressi. 

ZipWP eelised on järgmised.

1. Rohkem kujundusi: ZipWP pakub laiemat valikut kujundusi, kuna on seotud Astra kujundusmalliga, mis annab veebitegijale suurema loomingulise vabaduse oma veebisaidi unikaalseks muutmisel ja disainimisel.
2. Rohkem küsimusi: Kodulehe kohta küsitakse rohkem täpsustavaid küsimusi, enne kui tehisaru hakkab seda valmis genereerima.
3. Mitmekeelne: Kuigi ZipWP ei paku eestikeelset liidest, on see saadaval mitmes keeles, sealhulgas inglise, prantsuse ja saksa keeles.

Vaatame neid mõlemaid nüüd lähemalt.

Extendify tehisaru tööriist: las masin arendab

Seda tööriista saab valida kohe uue WordPressi paigaldusel Veebimajutuse iseteenindusest, kui teha valik vasakpoolsel blokil.

Peale WordPressi paigaldamist ning WordPressi sisenemist käivitatakse tehisaru tööriist. Esimese sammuna küsitakse seal, milline on kodulehte vajava ettevõtte tegevusala.

Järgmise loogilise sammuna saab juba sisestada firmanime või kõige olulisemad märksõnad.

Kolmas samm on tuttav ka varasematele WordPressi paigaldajatele Veebimajutuse iseteeninduse kaudu: valida tuleb WordPressi paigaldajale sobivad pistikprogrammid. Nende puhul aitab tehisaru teha loogilisi valikuid, mille taga on juba õiged pistikprogrammid.

Neljanda sammuna saad valida kodulehe üldise stiili ja disaini – siin kasutatakse juba tehisaru poolt loodud tekste, valitud pilte ning sinu ettevõtte nime.

Järgmiseks vali juba täpsemalt, milliseid sisulehti peaks koduleht sisaldama: teenused, galerii, hinnakiri, kontaktid, ettevõtte info jne. Valik on etteantud nimekirjast üsna lihtne, vajadusel saab seda ka täiendada. 

Seejärel luuaksegi uus WordPressi leht, mis on peaaegu valmis, kuid üht-teist peab siiski veel kohendama.

WordPressi sisenedes ei oota nimelt ees tavapärane WordPressi keskkond, vaid uus abimees, mis juhendab edasi esmaseid tegevusi läbi viima.

Kõik on küll kujundatud, kuid kujundusi võib oma äranägemise järgi muuta ning kodulehe ehitamisel saab kasutada paljudele juba väga tuttavat Gutenbergi veebiehituse tööriista, mis on uus standard WordPressi kogukonnas. Selle abil on iga lehe disainimine vaid nagu erinevate plokkide tõstmine sobivasse kohta veebilehel.

Palju on kasutajatele abiks ka WordPressi ülemisest paremast nurgast käivitatav “Abi” tööriist, mis abistab kõigi vajalike muutuste tegemisel kodulehel isegi siis, kui WordPressiga kokkupuudet pole varem olnud.

Kõike seda seletab lahti ka järgmine õppevideo:

ZipWP AI tööriist

ZipWP tehisintellekti tööriistani jõuab siis, kui valida WordPressi paigalduse protsessis tavapärase paigalduse (parempoolne) ning jätta seal eelvalituks “Isetegemise tööriist ja 100+ tasuta kujundust”. 

WordPressi sisenedes tuleks siis kohe avalehel valida tutvustusvideo all oleva nupuga “Vali sobiv kujundus”. Nüüd saabki oma kodulehte disainima hakata.

Järgmise sammuna on võimalik valida ZipWP tehisaru tööriist juba vasakult menüüst. See aitab samuti kodulehe struktuuri ja sisu luua. Kui aga on tahtmist klassikalisel teel edasi minna, saab parempoolsest menüüst valida tavalised kodulehtede sisupõhjad ja kujundused. 

Pane tähele ka seda, et kodulehte ZipWP tööriistaga ehitades ei tehta seda mitte Veebimajutuse serveris, vaid kasutaja suunatakse ZipWP kodulehele, kuhu tuleb ka oma konto luua.

Konto loomise käigus peab siduma ZipWP oma WordPressi kodulehega.

Edasine on juba harjumuspärane nagu eelmise TI tööriista puhul: sisestada tuleb oma tegevusala ja ettevõtte nimi ning valida veebilehe keel. 

ZipWP-s on aga võimalik ette anda detailsem kirjeldus, mida oma kodulehest oodata. Samuti aitab tehisintellekt selle kirjelduse loomisel.

Oluline on ära märkida, millise teenusega on tegemist, kus seda pakutakse ning kellele see on suunatud, kuidas see erineb konkurentide teenusest ning miks tasub just teie teenus valida.

Järgmiste sammudena saab sisestada firma aadressi ning valida kodulehel kasutatavad pildid.

Nüüd tuleb valida kodulehe disain ja lisamoodulid ning koduleht ehitataksegi selle kõige põhjal valmis. 

Järgmisena kopeeritakse see automaatselt Veebimajutuse serverisse ning kõike saab muuta tavapäraselt, kasutades vajadusel ka Veebikooli juhendeid, Astra kujundusmalle ning soovi korral Elementori veebiehituse tööriista.

Millal valida Extendify?

  • Kui oled eesti keelt kõnelev WordPressi kasutaja ja otsid tehisaru tööriista, mis on lihtne ja arusaadav.
  • Kui vajad TI funktsioonide kasutamiseks lisateavet ja tuge.
  • Kui soovid TI funktsioone otse Gutenbergi redaktoris rakendada.

Millal valida ZipWP?

  • Kui vajad laiemat valikut TI genereeritud kujundusi ja malle.
  • Kui tunned end mugavalt ingliskeelse kasutajaliidesega.

Mõlema puhul on oluline arvestada, et tehisintellekti tehnoloogia on alles arenemisjärgus. See tähendab, et tulemused ei pruugi alati olla täiuslikud ja võivad vajada käsitsi kohendamist. Kuid sobivuse korral aitab see tohutult aega kokku hoida ja jõuda juba mõne hiireklõpsuga peaaegu valmis veebileheni. Kui tahad lähemalt veebikoolitustega kodulehe tegemise selgeks saada, siis vaata Veebikoolituse lehelt lisaks.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutus.ee blogis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudised sinu postkastis

Ärigeeniuse uudiskiri toob sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused.