EveryPay blogi

Uus lõks: kelmid võtsid ette EveryPay, et tööotsijatelt raha välja petta

Hoiatus EveryPay kodulehel.Foto: EveryPay

Maksete vastuvõtmise platvormi EveryPay kasutati petuskeemis, kui nende töökuulutusele reageerinud inimestelt küsiti konfidentsiaalset infot ja paluti teha pangaülekandeid. 

Oktoobris ilmus EveryPay kodulehele hoiatus, mis teatas, et levimas on uus petuskeem seoses nende avaldatud töökuulutusega. “Kui kahtlustad, et oled pettuse ohvriks langenud, võta viivitamatult ühendust oma kodupanga või politseiga,” seisab veel ka novembri alguses EveryPay kodulehel hoiatus üleval.

Teate juurde on lisatud info selle kohta, et EveryPay ei küsi taotlusprotsessi ajal konfidentsiaalset informatsiooni ega raha.

Venekeelne töövestlus Viberis

EveryPay turundus ja partnerlussuhete spetsialist Keiti Kirt rääkis, et neil on varasemalt sarnane olukord korra juba juhtunud. “Nimelt seoses meie töökuulutusega sotsiaalmeedia keskkonnas võetakse Facebookis või LinkedInis ühendust suvaliste inimestega pakkudes meie ettevõttes tööd. Aga selleks, et tööle kandideerimisprotsessiga jätkata, palutakse inimesel edasi suhelda Viberis,” selgitas Kirt skeemi, millega petturid ohvreid õngitsevad. 

Sealt edasi küsitakse inimeselt juba pangaülekannet, et tööle kandideerimisega üldse jätkata. “Tundub päris uskumatu, et keegi sellega kaasa läheb muidugi, aga üllataval kombel on väga palju inimesi, kes olid nõus EveryPays töötamise võimaluse nimel suvalistele kontodele raha kandma,” tõdes Kirt. 

EveryPay endani jõudis teadmine petuskeemi kohta alles siis, kui vihased inimesed hakkasid nendega ühendust võtma. “Nad rääkisid, et kandsid raha kuhugi kontole nagu me väidetavalt palusime ning uurisid, mis selle tööle kandideerimisega edasi saab, sest nendega lubati peale ülekande sooritamist ühendust võtta,” kirjeldas Kirt. 

Ta lisas veel, et enamasti olid petta saanud inimesed, kes nendega ühendust võtsid, vene keelt kõnelevad ning ka Viberi keskkonnas toimunud töövestlus oli olnud vene keeles. 

Kodulehekülje osav kopeerimine

“Lähemalt uurides avastasime, et petturid olid isegi üks-ühele meie kodulehekülje kopeerinud vaid selle väikese vahega, et võltsitud kodulehe lõpp oli esimese petulaine puhul .ru. Nüüd sügisese petulainega oli lehekülje lõpp .space,” sõnas Kirt ja lisas, et see oli ja üks põhjuseid, miks inimestel oli väga raske teha vahet EveryPay ja petturite tehtud kodulehe vahel. 

Kirt selgitas, et tegelikult ei aja EveryPay asju vene keeles, kuid kogu pettusega seotud värbamisprotsess oli venekeelne. “Kui asi tundub kahtlane, siis on see iga inimese oma vastutus kontrollida selliseid asju ja alati ikka üle helistada ja küsida,” julgustas Kirt kahtluse korral kõiki nendega ühendust võtma. 

EveryPay on maksete vastuvõtmise platvorm, mis liidestab kõigi pankade kliente kõikide kaasaegsete makseviisidega. EveryPay maksemoodul on tasuta saadaval Magento, Magento 2, WooCommerce, PrestaShop ja OpenCart platvormidele.

EveryPay maksemoodul toetab kaardimakseid, pangaülekandeid ning ka PayPali makseid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.