Nicorex Baltic ja Veipland blogi

Kolm põhjust, miks valida töö juhtivas tubakaalternatiivide ettevõttes

Endistest konkurentidest said koostööpartnerid ja ühise eesmärgi nimel töötav meeskond. Pilt on illustratiivne. Foto: AdobeStock

Nicorex Baltic ja Veipland kauplusekett on juhtiv tubakaalternatiivide ettevõte Eestis, kus töötab pea 60 inimest üle Eesti. Loe, mida peab meeskond ise ettevõttes töötamise juures kõige olulisemaks. 

Meeskond, kus saab alati kõigest rääkida

Ettevõte on kasvanud suureks koos turuga, kuid tõeline kasvuhüpe saavutati 2018. aastal, kui kaks kodumaise turu juhtivat ettevõtet kokku pandi. Endistest konkurentidest said koostööpartnerid ja ühise eesmärgi nimel töötav meeskond. 

Mõttemalli muutus saavutati inimeste sõnul ainult tänu avatud suhtlusele. “Tahtsin, et inimesed ei tunneks omavahel pinget, julgeksid kõigest rääkida ning vajadusel tunnistada ka oma eksimusi,” meenutab Nicorex Balticu tegevjuht Diane Sirelpuu aega pärast ühinemist. Ta lisab, et ka tema enda jaoks oli alguses ühe konkurentettevõtte pikaajalise töötajana oluline uusi inimesi tundma õppida ning alles seejärel alustada muutuste elluviimist. 

Koostöös on tänaseks kokku pandud tugevaim valdkonna ekspertide meeskond, tooteportfell ning kõige laiem üle-Eestiline kauplustevõrk ühise brändi all Nicorex Baltic ja Veipland. 

Võimalus teha ajalugu

Ettevõtte lugu algab samal ajal, kui 2008. aastal tubakavabad tooted esmakordselt Eestisse müügile jõudsid. Ehkki tegevust reguleerib tubakaseadus, on ettevõtte eesmärk hoopis tubakatarbimist vähendada ning siin ollakse väga põhimõttelised. Ei tehta tubakaäri, kus on valikuna ka tubakata tooteid. Nicorex Baltic ja Veiplandi asutamise hetkest peale on ettevõtte müüdavad tooted alati olnud ja saavad ka tulevikus olema tubakavabad!

Nicorex Baltic on olnud läbi aegade oma sektoris teerajaja rollis. Kui Eestis sai tubakata elu murdepunktiks aastal 2008, siis mujal maailmas alustati alternatiivide teadusuuringute- ja arendustööga juba varem. Nicorex Baltic tolleaegsetel asutajatel oli kindel missioon anda Eesti täisealistele elanikele muu maailmaga võrdne võimalus osta tooteid, mis on teinud läbi teadusliku revolutsiooni ning tubakat ei sisalda. 

Loomulikult ollakse ettevõttes veendumusel, et kui nikotiin ei ole sinu jaoks teema, siis ei pea seda alustama ei koos tubakaga ega ilma. Alaealiste jaoks on aga nikotiin keelatud nagu seda on ka alkohol. 

Oma töös peetakse oluliseks vastutustundlikkust ja ka täisealise inimese vabadust valida vähemkahjulik toode. Igapäevaselt seistakse oma tarbijate õiguste eest saada faktipõhist informatsiooni ning kvaliteetseid ja kontrollitud tooteid. Toetatakse teaduspõhist lähenemist tubakaalternatiivide poliitika kujundamisel ning teavitamisel. 

Esimese e-sigareti ettevõtte omanike ja paljude töötajate jaoks on olnud Nicorexi lugu ka isiklik tubakast vabanemise lugu.

Kaasaegne töökeskkond ja digiprotsessid

Praeguseks kuulub Nicorex Baltic Veiplandi ketti 20 poodi, kus töötab 40 müügikonsultanti üle Eesti. Veiplandi kauplused on disainitud nii kliendi kui ka müügikonsultandi vajaduste järgi. Nicorex Baltic kontori ja lao poolelt kokku loetuna on tegemist pea 60-liikmelise meeskonnaga. Igapäevast koostööd tehakse Eesti suurimate jaekettidega ning rahvusvaheliste tootjate ning tarnijatega üle ilma. 

Meeskond on piisavalt suur, et kokku puutuda paljude mõttemustrite ja käitumismallidega. Seetõttu on oluline inimesi tundma õppida ja mõista, kuidas nad mõtlevad. Kuid samas on seltskond piisavalt paras, et kõiki olulisi asju saab arutada ühiselt. Koos räägitakse läbi ka tööprotsessid ning pannakse paika sihid ja prioriteedid. 

Lisaks on iga meeskonnaliikme tööprotsessid digitaalselt kaardistatud, mis võimaldab saada operatiivselt online abi. Tegemist on väärtusliku ja kaasaegse tugisüsteemiga, mille abil saab vajadusel välja selgitada, kuidas midagi teha. 

Nicorex Baltic ja Veiplandi meeskonnas toetad Eesti inimeste vabadust valida tubakavaba elu. See on uue ajastu võimalus ning turuliidril on siin teerajaja roll. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.