Dynatrace – las tehisintellekt jälgib, kui hästi kogu ettevõtte äritarkvara töötab!

Kas kõik rakendused, mida ettevõtte äri tagamiseks vaja läheb, on ikka turvalised? Suudavad need käia olemasoleva riistvara peal piisavalt kärmelt? Võib-olla vajab mõni programm täiendavat häälestamist ja kasutajaliides optimeerimist? Kõige selle jaoks on olemas lugematu hulk tööriistu. Kuid suure tööriistakasti asemel piisab tegelikult vaid ühest asjast – Dynatrace´ist.

Lühidalt ongi sellega juba kokku võetud, mida Dynatrace endast kujutab. See on üks platvorm, mis aitab automatiseerida iga ettevõtte dünaamilist ja mõnikord päris keerulist pilve ning ühendada mitu meeskonda, kes ettevõtte IT-d jälgivad ja hooldavad ärirakenduste arendajatest küberturvalisuse spetsialistide ja süsteemiadministraatoriteni välja ehk biz (äriarendaja), dev (tarkvaraarendaja), sec (küberturvaspetsialist) ja ops (IT operatsioonide haldur) on oma monitooringuga ühes kohas.

Selleks, et oleks oma keskkonnast laiem ülevaade, on vaja mõõta, logisid jälgida ja süsteemi käitumist hinnata, mis paljude erinevate süsteemidega võib olla paras peavalu, kui iga lahendusega seda eraldi teha. On vaja miskit, mis looks üldpildi ja hindaks kõike tervikuna. Jah, Dynatrace seda teebki.

Kuidas erinevaid pilvi ja süsteeme koos jälgida?

Dynatrace on ettevõte, kes on loonud oma platvormi jaoks tehisintellekti, mis suudab hallata erinevaid pilveteenuseid ja nende tööst ühe tervikpildi luua. Tehisintellekt toetub masinõppele ja kes muu kui keegi kolmas, kes pole seotud ühegi konkreetse pilvelahendusega, oskaks seda teha kõige paremini? Dynatrace väidab, et nad on suutnud tehisintellekti treenida töötama enam kui 600 erineva tehnoloogiaga.

Lisaks tehisintellektile aitab ettevõtet muidugi ka tegevuste automaatika, mida see platvorm pakub. Automatiseerimine lubab lihtsustada arendust ja väljalaskeid, pilveteenuste erinevaid operatsioone ja äriprotsesse, parandada turvalisust ja kokkuvõttes vähendada erinevate IT-spetsialistide igapäevast tööd. Ehkki igal ettevõttel on alati oma kindlad vajadused ja omapära, on enamuse pilveteenuste ja äritarkvara juures hulk ühiseid rutiinseid tegevusi, mis korduvad kõigil ja just neid aitabki Dynatrace lihtsustada. Muu jaoks jääb niimoodi rohkem aega ja saab keskenduda just sellele, mis on ettevõtte jaoks kõige tähtsam ja erilisem.

Siin on viis lahendust, millega Dynatrace ärisüsteemi töö lihtsamaks ja selgemaks muudab:

  • OneAgent on kõik-ühes  nii-öelda käed-vabad lahendus täielikuks monitooringu automatiseerimiseks. Võrreldes paljude muude sarnaste tööriistadega on selle eeliseks ülim lihtsus – installi ja kasuta. Seadistamist pole vaja. Dynatrace´i agent avastab kõik protsessid, mis hostis töötavad ning aktiveerib automaatselt nende jaoks mõeldud mõõteriistad. 
  • PurePath joonistab selgeid graafikuid selle kohta, kuidas süsteem toimib. Analüüsida saab kõigi erinevate lahenduste koodi tasemel konteksti, erinevate tehingute ja andmevahetuse ajastust back-endist front-endini.
  • Smartscape aitab samuti visualiseerida ehk luua tervikpilti kogu süsteemist. Selle lahendusega saab teada erinevate ärisüsteemi osade omavahelised seosed ja ühendused. Lisaks antakse selge pilt võrku ühendatud seadmetest ja nende ühendustest.
  • Davis AI on Dynatrace´i tehisintellekt, mis suudab korraga töödelda miljardeid kirjeid, et leida nende seast vajalikud seosed ning anda vastused küsimustele, millele pole võimalik vastata lihtsalt andmetele pilku peale visates. Masinõpe leiab silmale nähtamatud seosed ja teeb loogilised järeldused, kasutades närvivõrgu arvutusi ja tehisintellekti algoritme. Davis tarvitab deterministlikku tehisintellekti, mis on traditsioonilisele masinõppele radikaalselt erinev lähenemine. See teostab automaatset n-ö veapuu analüüsi, millega leitakse põhjuslikud seosed. NASA kasutab oma arvutustes samasugust meetodit.
  • Hyperscale – see on lahendus, mis kasvab koos ettevõttega ja suurendab paindlikult võimsust, kui ärisüsteem muutub keerulisemaks. Jällegi pole vaja ise muretseda ega midagi ümber teha – lahendus laieneb paindlikult koos ettevõttega

Mida Dynatrace täpsemalt jälgib ja seadistab?

Infrastruktuuri seirega saab näiteks jälgida hübriidpilve ühest kohast hoolimata sellest, milliseid lahendusi ettevõte kasutab. Vajadusel saab automaatselt vigase domeeni isoleerida, mis suurendab turvalisust ja vähendab kahjusid. Seirekeskkond võib olla nii pilves kui ettevõtte enda juures ning ise saab valida, mida jälgida. Vajadusel saab ise teha isegi mitu monitooringukeskkonda, kus vajalikud näidud koos.

Rakenduste ja mikroteenustega võib leida mõne vea või probleemi algpõhjuse koodi tasemel ning hinnata nii back-endi kui front-endi toimivust ja jõudlust.

Rakenduste tasemel turvalisus aitab tuvastada erinevaid haavatavusi ja analüüsida nende mõju, samuti on võimalik automatiseerida kiiret reageeringut turvaohtudele. See toimib tavaliselt kiiremini, kui inimene jõuaks käsitsi tegutseda.

Digitaalse kasutajakogemuse monitooring aitab leida vead kasutajaliideses veel enne, kui pahased kliendid ühendust võtavad või lihtsalt lahkuvad midagi ütlemata. Jälgitakse nii mobiili, veebibrauseri kui API kasutajaliideste toimivust ja antakse hea visuaalne ülevaade võimalikest kitsaskohtadest. 

Ärianalüütika võtab vaatluse alla ettevõtte ärisüsteemi tervikliku toimivuse ja hindab näiteks võimalike seisakute mõju ja maksumust. See aitab ka automatiseerida reageerimist seisakutele ja vähendada niimoodi kahjusid. 

Pilveautomaatika kuulub samuti Dynatrace´i olulisimate omaduste hulka, mis vähendab erinevate It-spetsialistide töökoormust ning inimlikke vigu. Kokkuvõttes paraneb teenustase ja infosüsteemi toimimise kvaliteet, DevOpsidele jäetakse vähem rutiinset tööd.

Dynatrace´i saab kasutada olenemata sellest, kus pilveteenuseid ja andmeid hoiate – kas enda juures, mõne teise teenusepakkuja pilves või OIXIOs. Küsi Dynatrace´i kohta lähemalt OIXIOst!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudiskiri toob Sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused. Telli siit!