Mida teada enne arvutihiire ostmist?

Kuna hiir on kõige sagedamini kasutatav arvuti välisseade, siis on mõistlik kulutada aega ning leida enda jaoks parim valik.Foto: Shutterstock

Kui arvutiga tuleb kohe kaasa ka arvutihiir või sülearvutite juures puuteplaat, siis saab töö tehtud, kuid see võiks olla palju efektiivsem. Kuna hiir on kõige sagedamini kasutatav arvuti välisseade, siis on mõistlik kulutada aega ning leida enda jaoks parim valik.

Juhtmega või mitte?

See, kas peaks kasutama juhtmega või juhtmevaba hiirt on igaühe isiklik eelistus. Juhtmevaba hiirega saab vältida võimalust takerduda juhtmesse, kuid samas püsib oht, et hiire patareid saavad ebasobival ajal tühjaks. Mõnel juhtmevabal hiirel on laadimisdokid, nii et ei pea muretsema nende patareide ostmise pärast, kuid tuleb siiski meeles pidada, et hiir pärast kasutamist dokki panna. Osadel hiirtel võib toite säilitamiseks olla sisse/välja lülitamise nupp. Nagu doki puhul, on see kasulik ainult siis, kui püsib meeles see pärast kasutamist välja lülitada.

Mis puutub juhtmevabade hiirte vastuvõtjatesse, siis mõnel on kaasas väiksed nano-vastuvõtjad, mis USB pesast kaugele ei ulatu. Teistel on suuremad vastuvõtjad, mis ulatuvad USB pordist mõne sentimeetri võrra välja. Nagu arvata võib, maksab tavaliselt nano-vastuvõtja rohkem, kuid see võib olla vajalik, kui reisitakse sageli.

Juhtmega hiire juures ei pea te muretsema patareide ega vastuvõtjate pärast, sest see saab energia juhtmega USB pordist. Selle negatiivne külg on aga see, et olete sõna otseses mõttes arvutiga seotud. Saate liikuda ainult nii kaugele, kui juhe lubab.

Kui kasutate juhtmevaba ühendust, siis peate aeg-ajalt patareisid vahetama. Hiire aku või patareide tööea pikendamiseks otsige seadet, millel on sisse- ja väljalüliti ning ärge unustage seda nuppu kasutada.

Vastuvõtjad

Vastuvõtjad on oluline valikukoht juhtmevabade hiirte juures. Kas hiir kasutab suurt vastuvõtjat, mis ulatub sülearvutist välja või kasutab nano-vastuvõtjat, mis võimaldab teil sülearvuti ära pakkida, ilma et peaksite seda eemaldama? Kas hiirel on vastuvõtjale olemas hoiustamise koht? Nagu mälupulgad, pastapliiatsid ja varuvõtmed, on ka hiire vastuvõtjad kerged kaduma, mistõttu on hoiupesa olemasolu väga kasulik.

Samuti kontrollige, kas hiirega on kaasas sobiv vastuvõtja. See ei ole tavaliselt probleemiks hiirtele, mis kasutavad 2,4 GHz juhtmevaba tehnoloogiat, kuid paljud hiired kasutavad Bluetoothi ​​ja sageli ei ole neil kaasas bluetooth-vastuvõtjat. Enne bluetooth-hiire ostmist kontrollige igaks juhuks üle, kas teie arvutisse on bluetooth integreeritud.

Laser või optiline?

Hiire täpsust ja kiirust määrab tema eraldusvõime (dpi). Optiline hiir suudab jälgida vahemikku 400–800 dpi, laserhiir aga tavaliselt üle 2000 dpi. 

Samas ei tasu lasta suurematel dpi numbritel end petta. Inimeste igapäevane kasutamisharjumus ei vaja tavaliselt nii täpset jälgimist ja optilise hiirega saab suurepäraselt hakkama (Mõne arvates on isegi ekstra täpsus tüütu). Mängijad ja graafilised disainerid tervitavad aga sageli täiendavat tundlikkust.

Ergonoomika

Iga seadme kõige olulisem aspekt on selle kasutusmugavus ja arvutihiire puhul on mugavus väga oluline. Ergonoomiline hiir aitab vältida sundasenditest tekkivaid vigastusi. Ergonoomika ei ole aga kõikidele kasutajatele ühetaoline ja kuigi tootja võib väita, et tema seade on ergonoomiline, ei pruugi see sinule siiski sobida.

Kui hiirt ei kasutata järjest väga pikka aega, siis võite soovi korral lasta esteetilisel ilul rohkem rolli mängida. Graafilised disainerid, arvutimängijad ja teised hiire pikaajalised kasutajad peaksid siiski kõige olulisemaks pidama mugavust ning ilu tagaplaanile jätma.

Täissuuruses hiir või kompaktsem variant

Kuigi tootjate seas pole universaalset suurust, tulevad paljud hiired kahes erinevas suuruses: täissuurus või reisiks sobilik väiksem variant. Isegi kui te ei plaani kunagi oma hiirt kodust kaasa võtta, võivad reisihiired väiksemate kätega inimestele sageli mugavamad olla. Samuti võib ka mõni väga suur reisija eelistada siiski täissuuruses seadet, sest need on talle mugavamad.

Programmeeritavad nupud

Kõik teavad üldiselt vasaku ja parema hiireklahvi nuppe ning keskel asuvat kerimisratast. Kuid mõnedel hiirtel on ka lisanupud, mis asuvad tavaliselt seadme küljel. Neid saab programmeerida teatud funktsioonide jaoks, näiteks Interneti-brauseri nupule “tagasi”. Kui töötate pidevalt samades programmides, võivad need olla äärmiselt kasulikud ja neid on tavaliselt lihtne seadistada.

Teated hiiremati surmast on enneaegsed

Mõni lauaplaat või diivani käsipuu ei pruugi olla mugav/kasutatav hiiire aluse pinnana. Seega tasub soetada endale ka hiirematt. Statsionaarsel töökohal on näiteks ergonoomiline (padjaga, mis toetab rannet) hiirematt väga mugav. Samas mahub see kindlasti ka sülearvuti kotti ära.

Mänguritele või heavyuseritele toodetakse ka XXL-suuruses matte, millele mahutub ka klaviatuur ja mis annab hiirekasutuse jaoks palju ruumi.

Tutvu OIXIO valikuga

OIXIO valikuga saad tutvuda nende e-poes.

Pildi järgi on võimalik hiirt valida, kuid parim viis on siiski hiiri testida, sest iga inimese käsi, tundlikkus ja vajadused on erinevad ning asjatundlik soovituski kulub marjaks ära. Seega tule ja külasta OIXIO salongi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudised sinu postkastis

Ärigeeniuse uudiskiri toob sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused.