OIXIO blogi

Uue juhendi järgi saab kohtvõrgu ja avaliku WiFi seadistada turvaliselt ja lihtsalt

OIXIO müügiarendusjuht Taavi Nagel toonitab, et halvasti toimiv WiFi on halb ettevõtte mainele ja samas suur riskiallikas küberturvalisusele.Foto: OIXIO

OIXIO tegeleb  igapäevaselt kõigega, mis puudutab kohtvõrku ja WiFit. Ettevõte võitis 2020. aasta jaanuaris Riigi Infosüsteemide Ameti (RIA) hankekonkursi, mille tulemusena tuli luua uus juhend avaliku kohtvõrgu ja WiFi turvaliseks seadistamiseks.

Juhendi eesmärk on anda juhiseid avaliku WiFi-võrgu turvaliseks seadistamiseks, mis on kooskõlas kehtiva seadusandlusega. Seeläbi loodab RIA, et WiFi-võrkude turbetase ühtlustub. 

OIXIO müügiarendusjuhi Taavi Nageli sõnul oli hankes osalemine igati loogiline. “Meil on majasisesed teadmised, kompetents ja inimesed, kes on selle ala spetsialistid. Miks mitte oma know-how edasi anda ja läbi juhendi kirjutamise rakendada,” sõnab Nagel. Ta lisab, et OIXIO on kogu juhendis kirjutatu ka päriselt praktikas läbi teinud.

See kõik tagab kindlustunde, et juhendi järgi tegutsedes valmib hästi töötav lahendus, mis on turvaline, kaasaegne, kasutajasõbralik ja mugav.

Vana juhend oli aegunud

Eelmine, 2014. aastal loodud juhend oli aegunud nii tehnoloogia kui seadusandluse muutuste tõttu ja seetõttu vajas see uuendamist, mis võtab arvesse tänaseid olusid ning räägib ka tulevikutrendidest. Juhendi eesmärk on anda juhiseid avaliku WiFi-võrgu turvaliseks seadistamiseks, mis on kooskõlas kehtiva seadusandlusega. 

Juhend on eelkõige suunatud avaliku sektori asutustele ja organisatsioonidele – näiteks kohalikele omavalitsustele, sihtasutustele ja mittetulundusühingutele jms. Siiski tasub juhendis kirjeldatud soovitustest juhinduda ka kõigil neil ettevõtetel, mis pakuvad oma ruumides avalikku WiFi-võrku.

Halvasti toimiv WiFi on halb ettevõtte mainele

Valminud juhend saadeti laiali selle aasta alguses. Kõik omavalitsused ja väiksemad allasutused, kellel juhendiga vastavusse viimise kogemus puudub ja kes vajavad seejuures abi, võivad Nageli sõnul julgelt OIXIOga kontakteeruda.

“Halvasti toimiv WiFi on halb ettevõtte mainele ja samas suur riskiallikas küberturvalisusele,” toonitab Nagel. 

Kindlasti on kohtvõrgu lahendustes mitmeid aspekte, millega tuleb arvestada, nagu näiteks tulemüür, külaliste portaal, mitmikautentimine.

Kiire, kasutajasõbralik ja turvaline kohtvõrk tagab Eestile jätkuva kuulsuse riigist, kus on parimad võimalused tasuta WiFi kasutamiseks nii kohalikele kui turistidele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.