Ray Foil: surfilaud, mis eristub konkurentidest ja annab sulle vabaduse

Ray Foili tiim käis 2023. aasta veebruaris Gran Canarial testimas 2. generatsiooni foili.Foto: erakogu

Adrenaliin, kompaktsus ja vabadus – just nii võib kirjeldada maailma kergemat elektrilist veetiivaga surfilauda nimega Ray Foil. See on “klassikalisest” surfilauast tunduvalt ohutum ning sõitma õpib sellega keskmiselt paari tunniga (sõltub inimesest ja tema julgusest). 

“Kurve saab võtta mõnusa hooga ning sõidust tekkiv adrenaliin on äge!” räägib projekti eestvedaja Andres Nöps. “Lisaks saab Ray Foili mugavalt endaga kõikjale kaasa võtta ning see annab vabaduse – viska vaid seljakotti või auto pagasiruumi.”

Sellest, kuidas Ray Foil konkurentidest täpsemalt eristub, räägib Nöps kohe lähemalt. 

Entusiastlik ja energiline tiim

Ray Foili tiim on väga nooruslik ja entusiastlik ning see annab konkurentsiturul suure eelise. Projekti panustab 30 üliõpilast, kellest enamik on TalTechist. “Meil on tudengienergia ning soovime anda endast maksimumi. Eesmärk on Ray Foili aina paremaks muuta,” sõnab Nöps.

Tänavu jõuti uuendusliku surfilauaga ka Ajujahi konkursi TOP 20 sekka. Finaal toimub sügisel ning selleks ajaks on vaja projektiga võimalikult kaugele jõuda.  

Kuidas eristub Ray Foil konkurentidest? 

  • Kerge. Tavapäraselt kaaluvad e-foilid ca 30 kg, kuid Ray Foil kaalub koos tiiva ja lauaga alla 20 kg. 
  • Modulaarne. Saab kasutada koos erinevate tootjate tiiva ja lauaga – ei pea olema kõik ühelt brändilt. 
  • Soodne. Kui on olemas juba tiib ja laud, siis eraldi tuleks juurde osta vaid veealune mast. 
  • Kiirelt selgeks. Keskmiselt õpib Ray Foiliga sõitma 2–3 tunniga. 
  • Pidev areng. Tudengid panustavad väga palju aega ja teadmisi selleks, et Ray Foili aina paremaks muuta. 

Allikas: Andres Nöps

Aga millal seda osta saab?

Praegu veel Ray Foili endale soetada ei saa, kuid töö selle nimel käib. “Müügiks on vajalik see ära sertifitseerida. Praegu käib koostöö ühe inseneriga, kes aitab meid nõu ja jõuga,” täpsustab Nöps ning lisab, et sertifikaadi saamiseks on tarvis täita erinevaid ohutus- ja turvanõudeid. 

Nöpsi sõnul on Ray Foiliga surfamine võrreldav motospordi või lumelauaga sõitmisega. “Adrenaliin on vägev, kuid erinevus on selles, et see on palju ohutum kui mõni teine adrenaliinirohke spordiala.”

Ray Foiliga võistlustulle

Tänavu toimub esmakordselt ka võistlus Ray Foiliga surfamises. Nimelt 30. juunist

2. juulini toimuvad juba 23. korda “Üliõpilaste XXIII Suvemängud”. Programmi kuulub ligi 40 erinevat spordiala ning foilimine nende hulgas. Selleks, et kõik oleks võimalikult ohutu ja meeldiv, kogutakse ürituse tarbeks erinevat turvavarustust

“Me soovime soetada löögiveste ja kiivreid, et vette kukkumine oleks võimalikult “pehme”. Loomulikult hakkame ka testsõitudel varustust kandma, et kõigil oleks veelgi turvalisem.”

Ray Foil täieneb pidevalt. Näiteks hiljuti loodi võimalus tootest aku välja võtta ning lähiajal on surfilauale juurde tulemas ka veekindel pult. Mis veel tulemas on? Eks varsti saame teada. 

Tahad ka ise midagi ägedat leiutada, kuid teadmisi ning oskusi napib? Leia endale TalTechi õppekavade seast endale sobivaim ning esita avaldus hiljemalt 4. juuli keskpäeval. Lisaks tipptasemel haridusele saad TalTechist tutvused ja kogemused, mis aitavad sinulgi luua maailma muutvaid lahendusi. Vaata lähemalt: www.taltech.ee/sisseastujale

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudised sinu postkastis

Ärigeeniuse uudiskiri toob sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused.