Tasuv investeering! Kas teadsid, et professionaalse koristusteenuse kasutamine tõstab tööviljakust?

Seda kui tihti peaks kontorit koristama, on hea hinnata "põrsas-mõõtskaalal".Foto: SPS Grupp

Kujutage ette, et astute hommikul kontorisse ja kohe kargab ninna eelmise päeva toidujäätmete lõhn, kõikjal valitseb segadus ja eilsed kohviplekid on ikka veel laualt pühkimata. Ilmselt tekib seda märgates kohe tunne, et tegelikult tahaks töö kallale asumise asemel hoopis koju tagasi minna.

Segadus ja räpased ruumid võivad tekitada töökohal ebatervisliku õhkkonna ning pärssida tööviljakust, sest töötajad ei ole koristamata kontoris just kõige rõõmsamad. Kui elus üldse on midagi püsivat, siis see on pidev vajadus korra loomise järele. Seda silmas pidades võib professionaalse koristusteenuse kasutamine ning kulu sellele osutuda tasuvaks investeeringuks.

Pärast tööpäeva lõppu läheb suurem osa meist oma koju ja katsub seal korda luua. Seetõttu ongi kontori- või büroojuht valiku ees – kas palgata koristaja või kasutada mõne puhastusettevõtte koristusteenust.

Mida pidada silmas, kui tellida koristusteenused?

Koristusteenuse tellimisel tuleks mõelda kõigepealt sellele, kui tihti peaks kontorit koristama. Seda on hea hinnata “põrsas-mõõtskaalal”. Kas kontor muutub iga päev tundmatuseni nagu seal oleks toimunud lahing? Siis on tegemist suurpõrsaste karjaga – vajate, et koristusteenused oleksid olemas igapäevaselt.

Üldiselt soovitatakse koristusteenused tellida vähemalt kolm või neli korda nädalas. Kuid on kindlasti kontoreid kus ei saa sellise sagedusega hakkama. Kui ruumides töötab paarikümne töötaja ringis, siis peaks hoolduskoristus toimuma ka kõikidel päevadel kui töötajad on kontoris.

Parimad töövõtted

Kindlasti on oluline välja selgitada, milliseid töövõtteid tuleks järgida, et koristusteenused oleks kvaliteetsed. Põrandate niiskepuhastamine mopiga ja vaipade puhastamine tolmuimejaga peaks toimuma kindlasti kõikidel päevadel. Kuid näiteks tolmu võtmine aknalaudadelt ja teistelt horisontaalpindadelt võib olla väiksema sagedusega – nende tööde puhul piisab ühest (suvel kahest) korrast nädalas.

Koostöös koristusteenust pakkuva ettevõttega saate kindlasti kõik töövõtted üle vaadata vastavalt kontori iseloomule ja vajadustele. Seejuures on muidugi soovitatav kuulata ja arvestada ka teenusepakkuja kogemust.

Selliselt toimides suudate saada just oma kontorile vajaliku koristusteenuse. Samuti ei ole vähetähtis see, et nii saate ka kõige optimaalsema teenuse maksumuse.

Eripuhastustööd

Paljud ettevõtted pakuvad hoolduskoristuse korral eripuhastustöid lepingusiseselt (tasuta) või siis vähemasti nii-öelda sõbrahinnaga. See on samuti ruumide puhtuse seisukorrast väga oluline – igas ruumis soovitatakse kord aastas teha põrandakatete hooldus (pvc-katte korral vahatamine, vaipkatete korral keemiline pesu jne).

Samuti on kontorist ilusa vaate nautimiseks vaja puhastada regulaarselt aknaid (soovitatavalt kevadel ja sügisel).

Koristusteenused on teema, millest ei pääse ükski büroojuht ei üle ega ümber. Kõikjal kus on inimesed, on vaja ka koristada. Kas võtta tööle oma koristaja või sõlmida hoolduskoristusleping – see jääb igaühe enda otsustada.

Kindlasti ei ole koristus aga oht kust kokku hoida, sest kõigile meeldib töötada büroos, kus asjad on korras. See parandab töötulemusi ning on elu alus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudised sinu postkastis

Ärigeeniuse uudiskiri toob sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused.