Riigikohus selgitas täna avaldatud määruses, et kui kuriteos süüdistatav äriühing nõustub võtma endale kriminaalasja lõpetamisel riigi ees varalised kohustused, aga ühineb seejärel teise äriühinguga, siis ei saa tema õigusjärglane nõuda riigile loovutatud vara tagastamist.
2019. aasta märtsis saatis prokuratuur kohtusse kriminaalasja, milles kuueteistkümnele inimesele ja äriühingule esitati süüdistus soodustuskelmuses. Süüdistuse järgi taotlesid nad aastail 2006–2015 ettevõtluse arendamise sihtasutuselt (EAS) ja põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametilt (PRIA) pettuse teel kokku 1,8 miljonit eurot toetusi.
2021. aasta detsembris esitas prokuratuur maakohtule taotluse lõpetada kriminaalasi 13 süüdistatava suhtes avaliku menetlushuvi puudumise tõttu, sest menetlus oli kestnud juba pikka aega ja nende süü polnud suur. Prokuratuuri hinnangul piisas süüdistatavate edaspidi õiguskuulekale käitumisele mõjutamiseks sellest, kui nad võtavad endale kohustuse tasuda riigile teatud rahasumma ja kanda ise oma menetluskulud.
See lugu on PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus:
- Piiramatu ligipääs DigiPRO, E-kaubanduse, RMP, Rikka Geeniuse ja Ärigeeniuse artiklitele.
- Ligipääs veel seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
- Soodushinnaga sissepääs Geeniuse üritustele.
- Soovi korral ajakiri Digi paberil.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.