Kas sul on TikToki kasutaja loodud, oled ehk isegi mõne video lisanud, kuid need pole viraalseks läinud ning motivatsioon edasi toimetada on kolinal kokku kukkunud? Kiire tähelend TikTokis on paraku jäänud minevikku ning ka sellel platvormil on edu võtmeks saanud süsteemsus ja strateegiline lähenemine.
Go Viral annab nõu, millist sisu ja kuidas sellele platvormile postitada.
Vaid inspiratsioonile loota on naiivne! Ind läheb ja tuleb, keegi meist pole tippvormis 24/7. Selleks, et sisu ilmuks järjepidevalt ja sisuplaan ei jääks täitmata, tasub videote ideed paika panna ja ellu viia vähemalt mõned päevad enne postitamist.
Siin on kuus head ja strateegilist lühivideo ideed.
1. Õppevideod
Olenemata valdkonnast, kus toimetad, on alati midagi, mis pole jälgijatele lõpuni selge. Olgu selleks siis info, kuidas konkreetset toodet kasutada või hoopis see, mismoodi e-poest kõige mugavamalt tellida.
Õppevideoid tehes on oluline vaatajale väärtust pakkuda ning teha valmis selline video, mis väärib meeldimisi ehk “laike” ja salvestusnupule (Save) vajutamist ehk teisisõnu paneb inimest mõtlema sellele, et ta tahaks nähtud sisu juurde sobival hetkel tagasi tulla.
Siit leiad näite, millest inspiratsiooni ammutada.
2. Enne ja pärast
Muutus ja võrdlus on kaks asja, mis vaatajale meeldivad. Enne ja pärast on teema, mida saab taaskasutada pea igas valdkonnas.
Tegeled kivimüüride pesuga? Näita müüri enne pesu, tee pesemise protsessist kiirendus ning viimaks näita töö tulemust. Toimetad iluvaldkonnas? Näita kliendi juukseid/ nahka/ küüsi enne ja peale sinu tehtud protseduuri.
Enne ja pärast võib olla seotud ka pikema ajavahemikuga. Näiteks võib jutustada oma brändi lugu antud formaadis, näidates, kust alustasid ning kuhu oled jõudnud.
Sellistes videotes on oluline kontrast. Mida ilmekam on vahe, seda huvitavam on seda vaadata.
Tehniliselt on sellist videot võimalik lahendada erinevat moodi:
- Näita kohe video alguses ära nii enne kui pärast tulemus ning peale seda pühendu protsessile ehk kuidas tulemuse saavutasid.
- Näita esimesena alguspunkti, seejärel tutvusta protsessi ja siis lisa tulemused.
- Näita kohe lõpptulemus, seejärel näita, kuidas selleni jõuti.
Näite leiad siit.
3. Telgitagused
Lühivideo on suurepärane viis astuda oma järgijatele samm lähemale ning avada vaatajatele mõned ettevõttega seotud aspektid, mis jäävad muidu kaamerasilmast välja.
Tutvusta oma töötajaid, näita, kuidas tootmisprotsess toimub või lase vaatajal kiigata restorani köögipoolele.
Behind the scenes sisu puhul on oluline autentsus ja siirus. Ära muretse liialt selle pärast, kas kadreering on piisavalt esteetiline, ehedam mõjub paremini. Telgitaguste näitamine aitab vaatajal end tunda osana sellest, mida teed ja sellist sisu tasub TikToki postitada regulaarselt.
Üks vahva näide on siin.
4. 3 põhjust, miks…
Selline video on orienteeritud müügile. Teema, millele keskenduda, saad valida ise, ka siin on väga lai valik suundasid, mida kasutusele võtta.
Näiteks võid fookusesse võtta oma eelised konkurentide ees ja pealkirjastada video “3 põhjust, miks tellida e-poest x”. Kui tahad rääkida konkreetsest tootest, siis võid välja tuua kolm põhjust, miks vastavat toodet kasutada ja kellele see kõige paremini sobib.
Sellist videot tehes keskendu kasule, mida tarbija saab. Räägi probleemidest, mida sinu ettevõte lahendab ning keskendu vähem spetsiifilistele ja kuivadele toote omadustele.
Lisaks võib serveerida põhjuste asemel fakte toote või teenuse kohta.
Siit leiad väga lihtsa näite.
5. Näita tiimi
Ettevõte = inimesed. Jälgija tahab teada, kes on need särasilmsed töötajad sinu brändi taga. Inimese nägemine videokaadris on sageli see, mis tõmbab vaataja huvi ning ei lase tal nii lihtsalt edasi kerida.
Tiimi tutvustamist on võimalik lahendada väga erineval viisil. Siin on 3 võimalikku näidet:
- VOGUE formaadis video on filmitud ühe kaadrina, töötaja on kaamera ees, kaadritagune hääl esitab küsimusi. Sellise video tegemine on keeruline, kuna eeldab lisaks muule ka pidevat liikumist ning soravaid vastuseid.
- Intervjuu: kaks töötajat esitavad teineteisele küsimusi. Siin on oluline töötajate vaheline klapp.
- Lõpeta lause: ekraanile ilmub lause, mille vastaja peab lõpetama. Näiteks “Kui saaksin üksikule saarele kaasa võtta ainult 3 asja, siis need oleks…”
Näiteks siin on üks ülilihtne ja efektne video, milles tutvustatakse tiimiliiget.
6. Tagasiside
Kes usaldust ei tekita, see klienti ei saa! Teiste klientide tagasiside jagamine oma sotsiaalmeedias on väga oluline. TikTok pole erand.
Püüa kaamera ette saada rahulolev klient ja küsi temalt mõned küsimused toote/teenuse ning ka üldise ostukogemuse kohta.
Kui päris inimese kaamera ette saamine osutub võimatuks, siis jaga kommentaaridesse, meilile või mujale edastatud klientide poolset tagasisidet. Saad seda teha näiteks nii, et palud kaamera ette oma kolleegi, kes näitab ekraani erinevatesse nurkadesse ja sinna ilmuvad kastikesed tagasisidega.
Kui keegi on teinud sinu brändist video, siis saad TikTokis kasutada ka Duet funktsiooni ehk reageerida oma kliendi videole otse platvormilt lahkumata.
Kui sinu käsi ei haaranud kohe peale lugemist kaamera järele, kuid südames tunned, et tahaksid oma brändi TikTokis nähtavaks teha, siis tuleb appi Go Viral. Lühivideo on tõhusaim viis, kuidas orgaanilist sisu tehes jõuda arvestatava hulga potentsiaalsete klientideni, ära lase seda võimalust käest!