RIA pakub ettevõtetele kuni 60 000 eurot küberturvalisuse parandamiseks

Juunist laienes ettevõtete ring, kes saavad küsida kuni 60 000 euro suurust toetust.Foto: Scanpix

Rubriiki toetab

Märtsis avas riigi infosüsteemi amet (RIA) koos EASi ja KredExi ühendasutusega toetuste taotlemise programmi, et aidata tõsta ettevõtete küberturvalisuse taset.

Juunist laienes ettevõtete ring, kes saavad küsida kuni 60 000 euro suurust toetust. Nende hulgas on perearstikeskused, elektrienergia tootjad, majutus- ja toitlustusettevõtted ja paljud teised.

„Turvalisust ei ole kunagi liga palju, eriti küberruumis. Täna ei pruugi kõik ettevõtted enda teenuse ja süsteemide kaitsmiseks piisavalt ressurssi leida, mistõttu tuleme teenusepakkujatele appi ja jagame küberturvalisuse taseme tõstmiseks toetusi. Esimesed taotlused on saanud juba positiivse vastuse, kuid ootame veelgi rohkem ettevõtteid, kellele toetust maksta,“ ütles RIA küberekspert, teaduse ja koordinatsiooniosakonna juhataja Lauri Tankler.

Toetust saavad nüüdsest taotleda Eesti äriregistrisse kantud väikesed ja keskmise suurusega ettevõtjad, kelle tegevusala kuulub järgmistesse EMTAK jagudesse:

B – mäetööstus

C – töötlev tööstus

D – elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamine

E – veevarustus, kanalisatsioon, jäätme- ja saastekäitlus

F – ehitus

G – hulgi- ja jaekaubandus, välja arvatud mootorsõidukite ja mootorrataste remont

H – veondus ja laondus

I – majutus ja toitlustus

J – info ja side

M – kutse-, teadus- ja tehnikaalane tegevus

N – haldus- ja abitegevused

Q – tervishoid ja sotsiaalhoolekanne

Projekt on osa Euroopa Liidu Digital Europe programmi pilootprojektist, millega kasvatatakse väikese ja keskmise suurusega ettevõtjate võimekusi tulla toime küberrünnakutega ja ennetada neist tulenevaid majanduskahjusid.

Programm on kaheastmeline, mille esimene tegevussuund on oma küberturvalisuse hetkeseisu hindamine ning teine reaalsete arenduste tegemine.

Küberpööret kaasrahastatakse läbi Euroopa Liidu Digital Europe programmi ja Euroopa küberpädevuskeskuse. Toetusteks ettenähtud kogusumma on 865 000 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks. Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla