MerXu blogi

Uus trend büroomaastikul: neid lihtsaid nippe järgides suudad nii mõnegi töötaja tagasi kontorisse meelitada

Trendikas kontoris leidub palju rohelust.Foto: Shutterstock

Pandeemia möödudes hakkavad ettevõtted töötajaid kodust tagasi kontorisse meelitama, kuid see polegi enam nii lihtne. Bürootrende jälgivate ekspertide sõnul on oluline, et kontoris oleks sama mugav ja hubane kui kodus. Ja selleks ei piisa enam ühest lillepotist aknalaual!

Tööandjad ja ka paljud töötajad on unistanud päevast, mil pandeemia on minevik ja saab naasta kontorisse vana töörutiini juurde. Hommikumantlis ringi kooserdamise asemel end viisakalt riidesse sättida, töökaaslastega kohtuda ja koostööpartneritega koosolekuid pidades näost näkku suhelda. 

Pandeemia algusajaga võrreldes on üks asi täielikult muutunud. Tööle tahetakse tulla küll, aga vana ja igav kontor ei köida enam. Nii mujal maailmas kui ka Eestis paistavad viimaste kontoritrendide märksõnadena muu hulgas silma energiasäästlikkus ja looduslähedus. Kuidas seda saavutada, kui ei taha just kapitaalremonti ette võtta? 

Imelihtne viis energiat säästa

Kontori saab energiasäästlikuks muuta erinevate jahutus- ja soojusenergia lahendustega, mis on ühtaegu ka keskkonnasõbralikud. Kodumaiselt ettevõtetele mõeldud kauplemisplatvormilt merXu leiab paljudele erinevatele küttesüsteemidele sobivaid tarvikuid. 

Kui kohe suuremate süsteemide kallale minna ei taha, siis on ka üks lihtsam võimalus – võib tavavalgustid keskkonnasäästlikumaks ja rahakotisõbralikumaks muuta. Valgustites saab kasutada LED-tehnoloogial töötavaid pirne, mis koos muu automaatikaga annavad arvestatava energiakokkuhoiu. MerXu platvormilt leiab üle 50 000 erineva LED-valgusti ehk igaühele midagi.

Too loodus tuppa

Uued bürootrendid on inspireeritud kirevatest looduses leiduvatest värvidest, kujudest ja sümbolitest, mida kohandatakse siseruumidesse. 

Maailmas sümboliseerib loodust kõige paremini vihmamets, aga koduses Eestis võib selle asendada meile omasemate lilleseinte, potilillede ja -puudega.

Loodusteema saab kontorisse tuua näiteks lillekonteinerite või taimedekoratsioonidega. Kasutada võib nii kunsttaimi kui ka elusaid potitaimi või isegi puid ja põõsaid. Elusloodus täidab avaramates ruumides ka helisummutuse funktsiooni.

Lisaks taimedele võib kasutada loodusteemalisi tapeete ja muid sisustuselemente. Seinu põrandast laeni katvad metsade, rabade, puude ja teiste loodusmotiividega fototapeedid jätavad väga tõetruu mulje. Ka merXu tootevalikust leiab mitmeid fototapeete, mis tekitavad mulje, justkui oleksid sattunud lopsakasse looduslikku rohelusse. 

Lisaks leiab kauplemisplatvormilt hulga teisi tapeete ja kõike muud, mida selleks tööks vaja läheb.  

MerXu on veebipõhine kauplemisplatvorm Kesk- ja Ida-Euroopa regiooni ettevõtetele, kes tegutsevad B2B sektoris – nii väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele kui ka suurtele üksustele. MerXu loob turvalise ärikeskkonna, mis ühendab kontrollitud ostjaid ja müüjaid ning võimaldab neil teha otsetehinguid või pidada läbirääkimisi. MerXu tegutseb Tšehhis, Eestis, Poolas, Leedus, Ungaris, Rumeenias, Slovakkias ja Saksamaal. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.