FOTOD: küberväelased harjutasid liitlastega koostööd

Küberõppus.Marcus Liinamäe

Rubriiki toetab

Eile lõppes Ämari linnakus rahvusvahelise küberõppuse Baltic Blitz aktiivne faas, kus küberväelased said koos Ameerika Ühendriikide ja Poola kaitseväelastega koostööd harjutada.

Esimest korda tekkis võimalus harjutada planeeriva ja harjutava üksuse otsest koostööd. “Oleme oma protseduurides saanud kindlasti paremaks ja tuvastanud ka kitsaskohti, mida edaspidi arvesse võtta,“ ütles küberväejuhatuse küber- ja infooperatsioonide keskuse ülem kolonelleitnant Sander Soomre.

“Kui senini oleme osalenud erinevatel planeerimis ja tehnilistel õppusetel, siis siin on kaasatud mõlemad pooled,” lisas ta. “Selline õppuse formaat on parim, valmistamaks üksuseid ette tegutsemiseks eri küberkriiside lahendamisel.”

Ameerika Ühendriikide Marylandi õhuväe rahvuskaardi küberüksus viis läbi kaks nädalat kestnud ühisõppuse, kus harjutati nii kaitsvaid kui ründavaid küberoperatsioone. Õppusel osales ligi sada kaitseväelast kolmest riigist.

Küberõppuse eesmärk oli edendada kolme riigi koostööd, samuti ühist olukorrateadlikkust ning ühtlustada taktikalisi ja tehnilisi protseduure operatsioonide eskaleerumise ja kriisi ajal. Ameeriklaste püstitatud küberväljakul osalesid eri stsenaariumite järgi Eesti kaitseväe ja kaitseliidu küberväelased, reservväelased ning Poola maakaitseüksuse ja küberväejuhatuse kaitseväelased.

Küberõppus.Marcus Liinamäe
Küberõppus.Marcus Liinamäe
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks. Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla